Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro markası nasıldır?

Konu, 'Carraro' kısmında sedat.köşger tarafından paylaşıldı.

1. sedat.köşger

sedat.köşger Yeni Üye

Seviye:
    Çok değerli bisiklet dostları !! Bildiğiniz gibi bisiklet dünyasında çok çeşitli yerli yabancı marka ve modeller mevcut.Hal böyle olunca ayırabileceğimiz bütçe miktarı ve alacağımız bisiklet modelini seçmek çin işkencesine dönüştü.Accel (Bianchi) nin çıkardığı carraro'yu nasıl bilirsiniz.Bazı modellerin kadrolarında HT Light Alloy bazılarında Aluminyum yazıyor ikisi arasındaki farkı öğrenmek için üşenmedim fabrikalarına telefon açtım.Telefona bakan şahıs numaramı aldı ve size sonra dönerim dedi.Hala tel bekliyorum bana carraro markası ve bu kadrolar arasındaki farkı açıklayacak olan varsa sevinirim.teşekkürler.

2. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadrolarına ne teknoloji kullandıklarını diğer kadrolara kıyasla nası olduklarını söyleyemem belki ama fiyatına göre çok yüksek komponentli ve göze hitap eden bisikletler satıyorlar bu sene. Geçen sene salcano bu sene carraro bence 1000-2000 lira bütçeyle alınabilecek güzel bisikletler sattılar.

mustan35 ve gok bunu beğendi.
  3. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şimdiye kadar bir yamuklarını görmediğim marka :) Ürünlerinin ederinde satmaları çok hoşuma gidiyor diğer firmalar gibi uçurmuyorlar fiyatları belki piyasaya hakim olmak içindir blemeyiz bunu 2013 ürünlerinde göreceğiz. Örneğin Sedona 2012 lerde marka fiyatını bayağı artırmıştı.

4. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2011 de de aynıydı hocam fiyat politikası. Her sene böyle söylüyorlar ama artmıyor hiç fiyatlar :D

Mesela ben 1200'e aldım full deore bisikletimi.

5. Barış Özegemen

Barış Özegemen Swim Bike Run

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    benim ilk bisikletimde carraro suan kullandığım ve gayet menun kaldığım bisikletimde carrao çok menunum toplama5500km yı geçtim ne eskısınde nede yenısınde sorun yasamadım carraro crx 3012 yenı bısıkletım buarada...

6. Alper Uğur

Alper Uğur Aktif Üye

Adı:
    Alper Uğur.
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Kullanmadım ama bir tane edinmek üzere olan biri olarak söyleyebilirim ki, Carraro arkadaşların da dediği gibi bu yıl satış patlaması yaptı. Kullananlardan da hiç şikayet olmadı gibi. Gönül rahatlığı ile alınabileceğini düşünüyorum.

7. metinakin

metinakin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Carraro markası çoğu yönden iyidir ama bedelini ödemiş biri olarak İstanbul İLERİ BİSİKLET'ten ALINMAZ.

Aldiğiniz bisiklet kadar hangi bayiden, kimden aldığınız da çok önemli. Aldiğiniz bisikleti ertesi gün herhengi bir nedenle götürdüğünüzde, bize gelme servise git demeyecek bir yer olmalı.

2 yıllık kişisel deneyimim sonucu tavsiye edecegim bisiklet satıcıları: AKTİF PEDAL, DELTA BİSİKLET VE YEŞİL BİSİKLET diyebilirim.

Metin AKIN

Gökhan BİROL ve Kahveci bunu beğendi.
  8. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kron düşüşünden sonra Sedona yla birlikte tekrar zirveyi yakalayan sevdiğimiz markalardandır :)

9. Mehmet Ü.

Mehmet Ü. Yeni Üye

Seviye:
    Ben Carraro 904 Prizma kullanıyorum. Kompanentleri çok yüksek olmasa da vasat da değil. Hafif bir bisiklet (12 KG). Dün akşam yokuş çalıştım. Dikmen, Hoşdere, Turan Güneş.. Gayet rahat hiç mola vermeden evime döndüm. Şehir içi yada dışı arazi harici kullanacaksan kesinlikle şiddetle tavsiye ederim. Sadece pedalları ve seleyi değiştirebilir ya da benim gibi jel sele kılıfı alabilirsin. Rengi de bence çok hoş. Beyaz renkli aksesuarlarla çok daha güzel, karizmatik bir hale getirebilirsin.
    Fiyatı da çok uygun 604 TL. Aksesuarlarla taş çatlasın 750-800 TL ye on numara bir bisiklet sahibi olunabilir.

Kuzey Ege ve Tamer Varol bunu beğendi.
  10. ordulu

ordulu Yeni Üye

Seviye:
    Ordu İlİnde accell bike shop maĞazasi aÇilmiŞ,İŞİnde gerÇekten profosyenel ÇaliŞiyorlar.yenİ modellerİ Çok gÜzel.baŞka İllerede satiŞ yapmaktalar.

isaac52 bunu beğendi.
  11. ekrem tutku

ekrem tutku Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    carraro big 929 siparisi verdim bakalim pazartesi en gec elimde olacak internetten gordum cok feci bi gorunusu var ayrica diger markalarla kiyasliyorum biraz daha uygun geldi carraro iyidir iyi :)

12. artvandaley

artvandaley Yeni Üye

Seviye:
    Tavsiye etmem.

Özellikle Tandem Bisiklet (Küçükyalı), İleri Bisiklet (Kızıltoprak)'ten almayın derim hatta mümkünse Carraro almayın derim...

Şöyle ki;

1) Dün Carraro Sportive 225 (2013 model) bisikletimin arka ruble dişlisi kullanım sırasında kırıldı.
    2) Garantisi halen devam ettiği için Tandem Bisiklet (Küçükyalı) i aradım. Garanti belgesinde "tüm parçalar garanti kapsamındadır" yazmasına rağmen vites grubunun garanti kapsamında olmadığını söylediler.
    3) Pazar günü olduğundan ertesi gün (Pazartesi günü) Carraro Türkiye fabrikasını aradım.
    4) Satış ve satış sonrasında sorumlu olan müdür oldukça saygısızca daha sorunumu dinlemeden sorunun kullanıcı hatası olduğuna karar verdi (!) Uzun konuşmalar sonunda garanti belgesinde kullanıcı hatasından kaynaklanan ve garanti kapsamına girmeyen bir madde olmadığını ve bisikletin tüm parçalarının garanti kapsamında olduğunu belirtmeme rağmen saygısızca ve küçümseyerek konuşmaya devam etti.
    5) Telefonu kapattıktan sonra müşteri temsilciliğinden arandım. En yakın servise gidip sorunu tespit ettirmem istendi.
    6) Carraro Türkiye sitesinde yetkili servis olarak gözüken ve bana en yakın Carraro servisine İleri Bisiklet (Kızıltoprak)'e gittim. Buradan bana yardımcı olamayacakları söylendi.
    7) İleri Bisiklet (Kızıltoprak)'ta tekrar fabrikayı aradım. İleri Bisikletin sahibi ile görüşmelerini sağladım. Bunun üzerine en yakın servise gitmemi söyleyen fabrika beni başka bir yere yönlendirmek istedi.
    8) Sonuçta müşterinin sorunu çözmek istemeyen, garanti kapsamındaki 40 liralık parça için işi yokuşa süren bir firmayla karşılaştım.
    9) Müşteriye saygı gösteren, kurumsal firmalardan ve bayilerden bisiklet ve bisiklet ürünlerini almanızı tavsiye ederim.

13. mşehirli

mşehirli Üye

Adı:
    Murat Şehirli
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Müşteri hizmetlerini bilmiyorum, Grunge 419 bisikletimi 2. el aldım ve 2012 olduğu için garantisi yok. Genel anlamda sorarsanız, ben memnunum marka olarak. 1 senedir bende, evvelsi gün ön fren papuçlarını değiştirdim sadece. Şimdiye kadar bir sorun çıkartmadı bana. Daha önce kullandığım çelik kadrolu bisikletlere göre, yokuşları daha kolay çıkıyorum. Sürüşünden zevk alıyorum. Carraro 419 grunge bisikletimi seviyorum.

14. hcikler

hcikler Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    herkese selam arkadaşlar,
    8-10 sene ara verdiğim bisiklete geri dönmek niyetindeyim,
    ilk başta küçük çaplı gezintiler yapacağım bisiklet+malzemeler için 1,000 TL gibi bir bütçe ayırabiliyorum.(malzemeler:kask+eldiven+kızım için koltuk,v.b.)
    bu nedenle incelediğim ve almayı düşündüğüm bisiklet CARRARO 702 GRANDE MAN.
    forumda çok fazla kullanan göremedim.
    yine de sormak istedim ne dersiniz bu modele,
    fikir beyan eden arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.

CARRARO BİSİKLET

15. dr_mrh

dr_mrh Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben carraro athos kullanıyorum
    Onun amortisör lü ve 8 vites olanı
    Fiyatı ne kadar dediler bilmiyorum ama bu sene bisiklet alacak olsam Salcano City life 30 alırım
    Onda 8 vites var ruble nin aralığı daha geniş

16. girmasek

girmasek Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşım bende carraro big 1029 var ve ikinci el aldım. 1 ay oldu ve gayet memnunum. Senin bütçenin biraz üstünde ama carraro bence iyi markadır seni üzmez.

17. hcikler

hcikler Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar,
    702GrandeMan fiyat 756 lira Carraro 2015 katalogda.
    malzemelerle bütçe tavanına ulaşmış olucam

18. senerkilicer07

senerkilicer07 Yeni Üye

Adı:
    Şener KILIÇER
    Carraro crp-690 modelinde bisiklet aldım yaklaşık 1 ay oldu ve hiç bir sorunum diğer bisikletlerle kıyasla ör sedona ön arka çeviricileri aynı olmasına rağmen fiyatlardan bayağı fark var

19. uncass

uncass Üye

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    @hcikler
    Üç aydır Grande 702 kullanıyorum. İzlenimlerim şunlar:
    1- Bu fiyata alınabilecek en iyi seçeneklerden birisi.
    2- Vitesi Shimano Tourney. Bu grubun en alt kalitesi diye biliyorum. Ayarlarını doğru yaptıktan sonra sorunsuz kullanılabiliyor. Ben memnunum.
    3- Vites değiştirme kolu revoshift diye adlandırılan, elcik yanında çevrilen bir mekanizma. Çok kullanışlı değil.
    4- Ön ve arka aydınlatma bisikletle birlikte geliyor. Gayet başarılı. Ayrıca para vermemek de çok güzel.
    5- Zincir üzerinde, çok sağlam olmamakla birlikte, plastik bir koruyucu var. Kir, pas, yağ vs den korumak yanıda, zincire paça takılması gibi durumları da önlüyor. Kullanışlı bir özellik.
    6- Dış lastikleri şu ana dek 500 km kullanmama rağmen patlamaya neden olmadı. Ama biliyorsunuz patlak tamamen şans işi.
    7- Frenleri V fren.
    8- Maşası düz maşa. Asfaltta kullanacaksanız gayet iyi. Ama bozuk yol için amörtisörlü bir model tercih edilebilir.

Sonuç: Bu paraya çok başarılı bulduğum bir model. Daha iyisi yok mu? Elbette var, para konuşur. Aklıma gelenler bunlar. Sorunuz varsa yanıtlayabilirim.
    Selamlar.

20. nakfire

nakfire Yeni Üye

arkadaslar selam. Sehir ici kullanimi icin carraro 806 man hd modelini almayi dusunuyorum. Sehir ici kullanimi icin sizce yeterli ve ideal olurmu? Baska tavsiye edebileceginiz marka/model varmi yoksa yeterli mi bu model. Ayrıca kullanan arkadaslar bu markadan memnun mu? Bisiklet fiyatı 1200 civarı.Degermi sizce??