Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro için Sakarya'da servis tavsiyesi istiyorum

Konu, 'Carraro' kısmında ahmetcan44 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    TURAN GÖKÇAY ÇARK CADDESİ TÜMEN KARŞISI GÖKÇE SOKAK NO:13 MERKEZ 264 273 73 06
    ÖMERİM BİSİKLET ÇETİN GÖKÇAY YENİDOĞAN MAHALLESİ HARMANLIK SOKAK NO:25/A MERKEZ 530 886 67 87
    TEMİZ İŞ MOPET AYNUR ÇAKICI ŞEKER MAH.KANARYA SOK.NO:10 ADAPAZARI MERKEZ 264 274 89 84
    FEVZİ DENİZ YENİ SAKARYA CADDESİ NO:186/A MERKEZ 264 241 40 39
    ADA BİSİKLET BAHÇIVAN SOKAK NO:31 MERKEZ 264 277 38 79

Arkadaşlar, bunlardan hangisi ya da hangileri ekonomik şekilde servis ihtiyacımızı karşılar? Para için değil de, meslek icabı bu işle ilgilenen biri tercihim olacak.

2. Çetin Gökçay

Çetin Gökçay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ömerim bisiklet bu konuda detaylı şekilde yardımcı olur

3. ekrem tutku

ekrem tutku Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aynen omerim bisiklet iyidir ben gittim bizzat konustum yardimci oluyor . banada yeni bisiklet gelecek toplatmaya goturecegim ne kadara toplar bilmiyorum ama bi guzellik yapacagini dusunyorum carraro big 929 aldim

4. Çetin Gökçay

Çetin Gökçay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bakım kuponları üzerindeykemn üçret alınmaz zaten bu arada iyi bi bisiklet tercih etmişsin ha yırlı olsun

5. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar, tavsiyeler üzerine birkaç defa gittim Ömer'im Bisiklet'e. Maalesef, üzülerek söylüyorum ki; kendisi iyi niyetli gibi görünen fakat bu işten pek anlamayan birisi. İlk olarak aynakol koruma kapağı taktırdık, berbat bir şey çıktı, her seferinde sıktı falan, sonunda bu kadar olur dedi. Neyse dedik, emanet şekilde kullandık bir süre. Sonra birkaç defa düştü. Çizik falan olduğundan iade için üstelemedik ufak bir şey için. İç lastik lazım oldu, dandik bir Salcano iç lastik için 15 lira para istedi. Decathlon'dan çiftini 8 liraya aldık sonrasında. En ufak işçilik bedeli de 5 lira bu arada. :) İşçilik de allaha emanet. Sigara içerken küller falan bisiklet parçalarının üzerinde geziyor.

Neyse; seleyle ilgili bir problem oldu. Çözemedik, götürdük bu arkadaşa. Gıcırtı-tıkırtı gibi bir ses, sadece pedal çevirirken. Seleye güç uygulayınca geliyordu aslında, o kısmını anlamıştık. Baktı, arka bacakları tuttu "duyuyor musun bak bi gariplik var zaten" dedi. Arka tarafı söktü, sökerken dedi bu daha önce kurcalanmış falan. Dedim önceki toplayan arkadaş sökmüştür. Çünkü bisiklet ikinci el ve daha önce biz dokunmadık o kısımlara hiç. Güya bazı parçalar ters takılmış, yaylar çıkarılmış vesaire... Çıkardı baktı falan, milde sorun var, mil değişecek, bağlı parçalardan biri de gitmiş dedi, parçayı gösterdi. Dedim tak bakalım madem öyle güzel bir mil elindekilerden. Çıkardı, taktı, bilyaları da yenileriyle değiştirdi falan. Şimdi parçalar ters takılmış falan deyince, dedim belki de parçalar cidden gitmiştir, yapsın bakalım. Yaptı etti, çıktım sürdüm, dedim sesler aynen devam. Sonra pedalları değiştirdi, sesler yine devam. Dedim sen sür, kendin bi' gör. Sürdü geldi, olmadı. Sonra biraz daha bakındı, yine sürdü geldi, dedi ayakta sürdüm, seleden galiba dedi. Gittim geldim, evet ya valla doğru seleden dedim. Sonra seleyi sıktı falan, değişen pek bir şey olmadı ama tamam dedim gerekirse evdeki diğer seleyi takarım dedim. Bıraksam yine bir şey değişmeyecek, besbelli.

Sonra tabi bi' telaş oldu, dedi ama yani gördün, arka taraftaki parçalar da gitmişti dedi. Dedim sen o parçaları sar, bana ver, ben aldığım arkadaşa göstereyim. Sardı, verdi. Başka bir bisikletçiye götüreceğim vakit bulduğumda. Çıkardığı parçaların durumunu soracağım. Fakat bisikleti sürmeden, sadece tezgaha asıp, pedalı çevirerek sorunu tespit ettiğini düşünmesi, sonrasında yanılması, sorunun çözümünü (kaynağını değil) de bulamamış olması, kanımca yetti. Notunu verdim. İyi niyetinden de emin değilim açıkçası. Ayrıca zincir koruma olmadığını görünce niye takmıyorsun ki dedi. Ben de bir bisiklet daha gelecek haftasonu, ikisinin ihtiyaçlarını birlikte alacağız dedim bisikletle beraber. Buradan alsana ben satıyorum dedi. :) Neyse dedim, kalbini kırmayayım şimdi. Bakarız dedim.

Carraro servisi olması önemli değil, doğru düzgün iş yapan, işine özen gösteren birilerini biliyorsanız Adapazarı'nda, tavsiye bekliyorum.

basarzeki bunu beğendi.
  6. Çetin Gökçay

Çetin Gökçay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    şimdi arkadaşım onu yapan benim parçaların bozukluğunu sana gösterdim ses ordan gelmese bile bu arazıla parçalar sana ilerde daha büyük sorun yapacaktı ayrıten bisiklet arızaları anlaşılmadı noktada sök tak usulü ile çözülür neyse bunuda geçtim pedaldan şüpelndik pedalı değiştik sonradan koltuktan olduğunu anlayınca pedalları sökecektik o arada konuşmaya daldık pedallar senin bisiklet üzerinde kaldı sana uzak bi yerde değil umarım bisikletinin üzerindeki pedalların bana ait olduğunu anlarsın ve bana geri getirirsin birşey daha sen işyerine bir sefer geldin bi kaç sefer değil bir sefer gelmeyle oranın işciliğini anlayamazsın zencir koruması içinde getiren babanızdı onun için onu takmamı babanız istedi o tür bisikletlerde koruma olmaz zaten saygılar,unutmadan pedalları getiririrsen iyi olur yada üçretini gelir verirsin

basarzeki bunu beğendi.
  7. Çetin Gökçay

Çetin Gökçay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ayrıyeten salcano lastik meselesine gelelim baban bisikletin lastiğini başka yerde taktırıp gelip benden fiyat öğrendi ve baban taktırdığı yerin o fiyata verdiğini söledei benden lastik almadı burdan öle atıp tutmayla olmaz bi işyerinden memnun kalmazsanız hem burada paylaşırsınız hemde bu sorunu işyeri çalışanı ile paylaşmanız daha mantıklı vbe akıllıca olur en azından işyeri sahipi kendisine çeki düzen verir bunada mecburdur

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Pedalların bende kaldığından haberim bile yok, ki pedalları geri takmanı söylediğimde takmamış olup, bir de pedallarımı geri ver demen de ayrı bir ayıp. Bisikleti aldıktan sonra direkt eve geldim, garajda duruyor, pedala falan bakmadım eskilerini tak dediğim için. Meğerse Look pedallar sende kalmış, senin pedallar da bende kalmış, kusura bakma, farkında olsam yolda döner verirdim. Yarın yollarım pedallarını, için rahat olsun.

Hayır; sorunun çözümünü bulamayacaksın, aylardır sapasağlam çalışan arka göbeğiyle, miliyle, parçasıyla ilgili sorunu olmayan bisikletin parçasını kendinden emin şekilde "gitmiş bu, değişmesi lazım" diyerek değiştireceksin, 20 lira da işçilik ücretini ödeyeceğim; gelip bir de burada pedal-medal haklı çıkacaksın. :) Tamir ettiğin bisikleti alete bağladıktan sonra, çevirdiğin arka tekerin (hatta tüm bisikletin) yukarı-aşağı yalpalama yaptığını gördüğün halde tek kelime etmeden, kendinden emin şekilde tamam diyebilmeni yazmayacaktım ama yazdırdın güzel kardeşim. Daha yazmayayım, yazdırma, gerek yok.

9. Çetin Gökçay

Çetin Gökçay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    götür o parçaları başka iyi bir tamirciye göster ondan sonra arızalı olup olmadığını anlarsın o yalpalanmanın mille ne alakası var sen bisiklet kullanıcısın sen ses için getiridik bizde sökerken arızalı olduğunu bir tamirxi olarak değişmesi gerektiğimni söledim ilerde bütyük sorun yaptığında sen gelip bana demeyecekmiydin madem arızali idi neden değişmedinneyse lafı uzatmıyalım güzel kardeşim memnun kalmadığın bir yere gitmezsin olur biter ama burda yazdığın farklı şeyleri bana mal edemezsinsanki bisikleti tepeden tırnağa parçalımışım gibi tüm bisikleti bana mal edeceksin yazman gereken ne var sa yaz ama adaam gibi delikanlı gibi yaz pedalıda hatırlatmam iyi olmuş bak ne zamandır kullanmış olduğun pedalın değişmiş olduğunun farkında bile değilsin olur bölre dalgınlıklar.ben şu anda işyerindeyim müsaitsen gel değişelim sonraradan gelip benimö bedalımada işlem yapmıssın deme.

10. Çetin Gökçay

Çetin Gökçay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sen bana 20 lıra işçilik parası vermedin değişmiş olduğum parçanın parasını verdin,

11. Ferhat BAYRAMOĞLU

Ferhat BAYRAMOĞLU Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Tanıdığım kadarıyla Ömerim Bisiklet sahibi Çetin usta hem saygılı, hem işinin ehli ve de dürüst bir kişiliğe sahiptir. Ben kendisinden son derece memnunum, bu arada selâm ve sevgilerimle buradan kendisine hayırlı, bol kazançlı işler dilerim.

basarzeki ve Çetin Gökçay bunu beğendi.
  12. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bugün pedallarını tertemiz şekilde yolladım kendisine. İsteyen istediği yere servis işlerini gördürür, kimseye şuraya gidin, buraya gitmeyin demiyoruz. Ben aktardım durumu, açık ve net bir ifadeyle.

Servis için de şimdilik bir yer bulduk, isteyenlere özel mesajla iletirim. Kolay gelsin herkese.

basarzeki bunu beğendi.
  13. ilhan bozkuş

ilhan bozkuş Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Açıkçası bende müşteriye bu tarz yaklaşılmasından rahatsız oldum.Hem beceremeyip ,hemde haklı gibi kendini savunan bu sözde tamircilere allah akıl fikir versin..

basarzeki bunu beğendi.
  14. ekrem tutku

ekrem tutku Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    vallahi ben cetin abiyi tebrik ediyorum isi para icin degil sevdigi icin yapiyor gercekten . ben ogrenciyim para konusunda skntilarim oluyor herturlu kolayligi gosteriyor . benim bisikletim calinmisti fren telleri kopartildi rengi degistirildi bisiklet olmustu herkes at dedi cetin abi bana getir dedi goturdum 1 hafta icinde bisikleti diriltti verdi ve aldigi rakam gercekten cok komikti . o bisikleti diriltmek bile ne kadar iyi bi usta oldugunu gosteriyor . bakin doktorlar bile hastasina bakarken ilk basta kendi muane ediyor bulamiyor rontgen istiyor test istiyor olur oyle seyler bakin arizali parcanizi bulmus degistirmek istemeseydiniz degistirmezdiniz dersiniz ki cetin bey ben bu parcalarimdan memnunum sorun bundan kaynakli degilse degistirmeyin lutfen dersiniz . zorla parcalarinizi degistirmemistir kafaniza silah dayamamistir . he burada prim yapmak icin ses cikarmadiysaniz o da ayri bi konu . ben simdi aynakolumu degistirecegim istanbulda buldum ama cetin abiye goturecegim ozellikle cunku gercekten usta bulmak zor

15. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    "Prim yapmak" sözünü size aynen iade ediyorum. Buraya iyi niyetle soru sordum, üçüncü şahıs gibi davranıp kendi dükkanını tavsiye etti. Ben de buna istinaden gittim ve birden fazla defa tecrübem oldu ilgili usta ile. Hepsini burada paylaştım. Aynakolunuzu istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz, ölü bisikletinizi de istediğiniz yerde dirilttirebilirsiniz, konuyla alakasız bu mesajlarınız, reklamdan başka bir şey ifade etmiyor bana, üzgünüm. İyi geceler.

Emrah ONAN bunu beğendi.