Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro Force 500 vs Bianchi Speed 4000

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında volkanyasasin tarafından paylaşıldı.

1. volkanyasasin

volkanyasasin Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu konuda görüşlerinize ihtiyacım var. Yaz aylarında alacağım bisiklet için araştırmalarım neticesinde bütçeme uygunluğu açısından ve göze hoş görüntüsü ile CARRARO FORCE 500 modelini uygun buldum. Bisiklet dünyasının içinde olan biri olmadım hiç, özellikle yıllar öncesinde kullandığım PİNOKYO bisikletimi düşünür isek :)

Lafı uzatmadan şunu soracağım, bir bisiklet dükkanına uğramıştım geçenlerde, fiyata ne kadar kaça bırakırsınız gibisinden. Oradaki adam bana iki bisikletin de aynı fabrikadan çıktığını, ve çıkarken birine BİANCHİ, diğerine CARRARO basıldığını söyledi. Özellikleri aynı, kalitesi aynı vs. gibisinden şeyler dedi. Peki sizce, bu iki markayı karşılaştırdığımız zaman, hangi bisiklet daha uygundur acaba.

Şunları da belirtmeliyim, büyük çoğunlukla şehir içinde, gezi için, keyif almak için kullanacağım. Sağda solda işim olduğu vakit toplu ulaşım araçları kullanacağım yerde, atlayıp gideceğim bisikletim ile.

İki modelin de özelliklerini paylaşayım arkadaşlar;

BIANCHİ SPEED 4000
    --------------------
    Kadro ALÜMİNYUM 6061. 1.1/8"
    Maşa 26" ZOOM CH-327E 1.1/8" AMORTİSÖRLÜ
    Jant 26" FREEWAY ÇİFT KAT ALÜMİNYUM 36H
    Lastik CST 26X2.10 56-559 SİYAH
    Vites SHIMANO TOURNEY TX35
    Fren ALHONGA HJ-811AD7 V-FREN
    Sele DDK-5255
    CARRARO FORCE 500
    --------------------
    Kadro Alüminyum 1.1/8"
    Maşa 26" Suntour M3010
    Jant 26/559x19 Freeway Çift Kat Alüminyum 36H
    Lastik 26x1.95 53 - 559 Siyah
    Vites Shimano Tourney TX35 21Vites
    Fren V Fren Alüminyum
    Sele Selle Royal Mach

2. sinan_zorlu

sinan_zorlu Üye

Seviye:
    birader carraro ve bianchi aynı fabrikanın ürünü. yani aralarında dağlar kadar fark yok. ancak bu forumda bir kaç kere zoom maşadan uzak durun diye yazılar okudum. carraro'daki suntour markası ise daha iyi diyorlar. ancak bu modeller arasında ne kadar fark var bilmiyorum.

ancak gördüğüm kadarı ile bu bisikletler kardeş. yani kadroları kullanılan donanım aynı. maşa hariç. hangisini alırsan al aralarında fark göremeyeceksin.

düzenleme: şehir içinde kullanacaksan dağ bisikleti almanın pek bir anlamı olduğunu sanmıyorum. düzgün bir şehir yada hibrid bisiklet alırsan daha faydalı olur.

Ceyhun Özkan ve sspl bunu beğendi.
  3. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Bende Bianchi 4000 Almayı düşünüyorum,
    Maşa o kadar problem yaşatmaz herhalde şehir içi kullanımlarda. Bide maşa kilitlenmiyor herhalde Zoom olan, diğeri hakkında hiç bir fikrim yok.

4. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    eğer hala karar aşamasındaysan - ki ben öyleyim şu an - kesinlikle carraroyu tercih etmeni öneririm suntour m3010 maşa olduğunu sende yazmışsın :) bu iki model benimde tercihlerim arasındaydı az önce bianchi speed 4000 i seçeneklerim arasından çıkardım.

5. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bianchide zoom maşa var gerçekten önerilmiyor ve çok ağır hantal bir bisiklet.

6. volkanyasasin

volkanyasasin Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar ilgi ve alakanız için. Bu zoom maşa olayının detayını bilmiyordum.
    Bende birazda görselcilik olduğu için, Carraro 1-0 önde başlamıştı zaten. Skor 2-0 oldu şimdi :rolleyes: