Carraro Flexi 121

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akinomatata Markasını bilmiyorum. Bisiklet aldığım yere Accell bisikletten bu bisiklete uyumlu port bagaj göndermesini istemiştim.

Scudo

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
@akinomatata
markasını hatırlamıyorum açıkçası, siparişlerimi gözden geçirdim ama malesef bulamadım hangi siteden aldığımıda.

Bugun tatil olması dolayısıyla evdeki sele bağlantılı port bagajı bisiklete taktım. sürekli kullanmayacağım için sadece "olacak mı?" sorusuna cevap verebilmek için kurdum.
Yanlız bu model port bagaj için max 9 kg yazıyor!
Montajı yaptığım sırada sele borusu en altta idi. ben alt kısımda kadroya sabitlenen yerleri sabitlemedim, kullanmayacağım için.
Sele borusu bağlantılı portbagajlar flexi 121 modeline sorunsuz oluyor!

ürün için bir kaç link!

(link)

(link)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: gbozaci ve Groims

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Biz de bu modeli kardeşim için aldık. Yeni başlayan biri ve işe gidip gelirken kullanıyor. Kendisi gayet memnun.

İstanbul içinde fixed gear/single speed kullanan 105 kiloluk bir sürücüyüm. 50/16T oranındaki bisikletim 4130 Cr-Mo track bir kadro. 52/16T olan ise Hi-Ten Beldesan Rabbit.

Flexi'yi ben de 10 KM kadar kullandım. Dik sürüş pozisyonu ve bakına bakına sürmek çok güzel bir şeymiş. Bunu tekrar hatırlamak güzeldi :D

Düşük viteslerde sürüş sıkıcı geldi. Bu yüzden sürekli 3. yaprakta ve 14T - 18T arasında kullandım.
Ayağa kalkmadan pedala yüklendiğimde kadronun esnediğini, zincir ile yaprağın beraberce ön aktarıcıya sürttüğünü hem gördüm, hem duydum.
Ayrıca lastik geniş olduğundan mıdır yoksa benim kilomdan mıdır bilmem, çukur ya da tümseklerden geçtiğimde yine kadronun yaylandığını hissettim.

Daha önce B'Twin Hoptown 320 modelini de (6 vites) denemiş biri olarak ikisinin arasında net olarak 2 fark gördüğümü de söyleyebilirim;
  • Hoptown modeli çok daha kısa sürede tepki veriyor. Yüksek hızlarda tehlikeli olabilir. Flexi 121'in tepkileri ise şehir bisikletine daha yakın.
  • Hoptown modelinin kadrosunu esnetemedim. Hi-Ten olmasına rağmen daha sağlam ve rijit geldi bana. Flexi 121 ise yukarıda yazdığım gibi.

Benim tecrübelerim bu kadar. Herkese bol pedallar.

Hüseyin55

Üye
Tepki
20
İsim
Hüseyin
Merhaba arkadaşlar. Carraro flexi 121 in katlı ölçüleri elinde olan var mı acaba?

Hüseyin55

Üye
Tepki
20
İsim
Hüseyin
@muratcelen çok sağol hocam valla çok işime yaradı. Bagaja 2 tane sıgar mı diye soru işaretleri vardı kafamda muhtemelen sıgar seleyi cıkarınca.

• Beğen
Tepkiler: muratcelen

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
Bu forum sitesi yönetici kısmında ölmüş şekilde! 2 adet konu açtım 4 gün oldu halen onaylanıp yayınlanmadı! ortadada hiç bir yönetici yok!

angvil

Üye
Tepki
13
İsim
ibrahim
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Benim bu bisikleti aldığım dönemde belirgin 2 sorunu vardı, biri gidon göğüse doğru düz geliyordu , diğeri de katlanınca aynakol üzerinde kalıyor ve devriliyordu.
Şimdi bu 2 sorunu halletmişler.Gidon hafif öne eğik, aynakol altında ayaklık eklenmiş. Tabii ben eski modeli kullanıyorum hala. ama yeni alan arkadaşlar için çok iyi olmuş. Ayrıca ek olarak çamurluk eklenmiş.

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@angvil

Sn angvil ben Carraro Flexi 121'in ikizi Bianchi Foldıng 21 aldım. Sizin de belirttiğiniz gibi; aynakol altı destek, öne açılı gidon, çamurluk + bisiklet katlandığında bir arada durması için mıknatıs eklendi.

Ben Bianchi Foldıng 21'den çok memnunum. Bana katlanır bisikletin rahatlığını, geniş vites aralığı ile şehir bisikleti konforunu bir arada sunuyor.

Esen kalın.

BYKUCUK

Üye
Tepki
3
İsim
Yusuf Furkan
Bisiklet
Diğer
Merhabalar.. boyum 1.88 kilom 88.. eşimle birlikte bisiklet sürmek için katlanır almayı düşünüyorum.. boyuma uygun katlanır bulunur mu acaba ? Carraro uygun mu mesela ??

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
@BYKUCUK selamlar, çok rahatlıkla sürebilirsiniz flexi 121 modelini ve diğer bir çok katlanır modeli.

• Beğen
Tepkiler: BYKUCUK

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
cararro 121 ile bianchi 21 katlanır bisikletler arasında mukayese yapılacak olur ise arada bir fark var mı hangisi üstün?

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Kürşat Altunay

Aktif Üye
Tepki
77
Bisiklet
Dahon
merhabalar,

24 sayfanın hepsini okuyamadım bu yüzden daha önce soruldu mu bilmiyorum ama sorum şu: Gidonun yükseklik ayarı var mı? Bu önemli bir olgu çünkü farklı boydaki insanların da binebilmesi için gidonun ayarlanabilir olması konforu arttırıyor.

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Sn @Kürşat Altunay 2017 model Cararro Flexi 121'de gidon yükseklik ayarı var. Gidon öne açılı ve yükseklik ayarı yapılabilir olarak üretilmiş.
Esen kalın.

gbozaci

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Bianchi
@muratcelen

Murat hocam
Bisikletin orjinal halinden, resimlerdeki hale gelmesi kaç liraya mal oldu acaba ortalama söyleyebilir misin