Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro Elite Man 806

Konu, 'Carraro' kısmında Burak Tohatlı tarafından paylaşıldı.

1. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm. Ben Burak. Forma yeni katıldım. Samsunda yaşıyorum. Son 2 yıldır bisikleti spor niyetiyle kullanıyorum. Daha önce cyco markalı Alman malı bir bisikletim vardı. Onu sattım şimdi yeni bir bisiklet peşindeyim. O da Carroro elite man 806 bu bisiklet ile ilgili sadece bir başlık açılmış sadece. Fakat carraronun sportive modelleri ile ilgili çokça. Her neyse arkadaşlar ne dersiniz bu bisikletle ilgili yorumlarınız nelerdir. Benim beklentim şehir turları. Fiyatı birazcık tuzlu 1340 TL civarlarında. Ne dersiniz bu fiyata değer mi?

CARRARO BİSİKLET

2. dgntkn

dgntkn Kıdemli Üye

Adı:
    dgntkn
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    A.s kardesim. Senden daha amator bir bisiklet kullanicisi ve yakin tarihte bisiklet alan(bu modelede bakmistim ama mtb aldigim icin elemistim) birisi olarak 1350 lira gibi bir fiyat bu urun icin biraz fazla gibi ama su varki;
    on ve arka aydinlatma, zil, reflektorlu lastikler, zincir ve aynakol koruyucu plastik, arkadaki tasima aparati, camurluklar (tabi bunlar ne kadar kaliteli bilmiyorum) extra ekipmanlar.... Yani bunlarida ayrica alacak olsan kalitesine gore kaba taslak min 100/150 civarinda belki daha fazla odeme yapman gerekecektir. Diger malzemeler icin diyebilecegim pek birsey yok on aktarici tourney bir cok makul fiyatli bisiklette bulabilecegin degismez parca, arka aktarici icinde ayni sey gecerli altus kullanilmis.. Altus olmaz acera olur yedek parca fiyati 50-75 lira civari cokta ucuk seyler degil yani aslinda. Bir digeride forumun pek sevmedigi zoom masa;) benim bisiklette zoom masa sozde kilitleniyor ama kasise denk geldiginde yaklasik 1 cm belki biraz daha fazla esneme yapiyor ama kitlemeden kullanirsan normal sekilde gorevini yerine getiriyor...
    Ha sunuda unutmadan mutlak surette ekleyeyim belirledigin fiyat bandinda arastirdigin bisikletlerde kullanilan kritik parcalar: aktaricilar, frenler, masa gibi seyler genelde ayni olacaktir bu sebepten
    1. Si kadro konusunda rengini seklini semalini begendigin ve saglamligina guvendigin bir sey tercih et,
    2. Si aldigin urunun servis ve musteri hizmetleri ilgisi konusunda mutlaka bilgi edinin aldiktan sonra madur duruma dusmeniz hicte isteyeceginiz birsey degildir emin olun....
    Umarim severek binebileceginiz bir bisiklete sahip olursunuz iyi forumlar

Yasar38 ve Burak Tohatlı bunu beğendi.
  3. İhsnn_zyvl

İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer dağ bayır gezmiceksen ordan oraya atlamicaksan yol bisikletlerine bak derim ama elini çabuk tut 2016 modelleri baya zamlı olucak gibi

Burak Tohatlı bunu beğendi.
  4. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @İhsnn_zyvl 2016 da bisikletlerin zamlanacağı öngörüsünü neye dayandırıyorsun? Yoksa hersene yeni yıldan sonra zam mı oluyor. Kardeşim bir de bu bisiklet hakkında ne diyebilir sin elite man 806. Özellikleri nasıl sence

5. İhsnn_zyvl

İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mesela benim bu sene 1500 liraya aldığım mosso bisiklet 2016da 1900 liraya çıktı ve bu zam diğer markalarda da olucak diyolar o bisiklet hakkında pek bilgim yok ama o kadsr para verip 20 liralık tourney aktsrıcılı bisiklet alma derim şahsen

Enes Dökmen ve Burak Tohatlı bunu beğendi.
  6. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Zoom maşanın eksileri nelerdir? kilitlenememesi mi?

7. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Burak Tohatlı çok acil değilse biraz bekle. bisikletler konusunda araştırma yap. kendine en uygun bisikleti kendin seçersin o zaman. donanımlar nedir ne işe yarar kalite sıralaması nedir hepsini öğren.

Burak Tohatlı ve dgntkn bunu beğendi.
  8. Enes Dökmen

Enes Dökmen İnce Lastik Youtube

Adı:
    enes dökmen
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    2016 da bisikletlere baya bir zam geliyormuş. bence 2015 model bisiklet almak daha mantıklı olur.

9. dgntkn

dgntkn Kıdemli Üye

Adı:
    dgntkn
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Burak Tohatlı kardeş zoom maşa kitlendikten sonra esneme yapmaya devam ettiği için ve kalitesiz görüldüğü için sanırım forumda pek sevilmiyor diye biliyorum.. zoom maşayla ilgili konu başlık filan varsa okuyabilirsin

10. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar elite 806'nın amortisori kilitlenmiyor. Bilmediğimden dolayı cahilliğime bağışlayın ama amortisor değişebiliyor mu?. Yani ilerde biraz para biriktirip amortisözü kilitli bir amortisörle değiştirme imkanım var mı?

11. dgntkn

dgntkn Kıdemli Üye

Adı:
    dgntkn
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Elbette

12. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @mhmmddgntkn buna çok sevindim :) Çünkü dün dayanamadım gittim aldım elite 806'yı :) Nasıl oldu anlamadım. Bir baktım bisikletin üstünde seyir halindeyim :):) Bunu da şunun için dedim sportive 225 modeli ile elite 806 arasında çok kararsız kaldım. Farkı da kilitli maşa. İşte bir de elite 806'nın çamurluk ve dinamosu ben cezbetti. Ama ilerde amortisörü değişirebilme imkanına sahip olmam beni çok mutlu etti :)

dgntkn bunu beğendi.
  13. dgntkn

dgntkn Kıdemli Üye

Adı:
    dgntkn
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hayirli olsun kardesim gule gule kullanin ;) bisiklet uzerindeki butun parcalar birbiriyle uyumlu oldugu surece degistirilebiliyor birbirine uyumle degilse de uyumlu olmayan parcalar uyumlusuyla butun olarak degistirilebiliyor bildigim kadariyla;) kac para aldin? Su pazarlik mevsiminde umarim guzel bir indirim koparmissindir

14. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @mhmmddgntkn liste fiyatı 1340 dedi 1200'e aldım kardeşim. Aslında adam demeden ben direk 1200 olsun abi dedim o da tamam dedi. Keşke biraz daha düşük deseydim :)

dgntkn bunu beğendi.
  15. dgntkn

dgntkn Kıdemli Üye

Adı:
    dgntkn
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yani tek rica da 140 dustuyse bi 100 filan daha duserdi buyuk ihtimal

16. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @mhmmddgntkn doğru dedin :) aldık artık. Ama bir görsem fena kaçıyo canavar :)

17. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kardeşim ben Carraro Elite 804 kullandım 2 sene. (Kullandım diyorum çünkü şu an bir kaç parçasını değiştirdim keyfi olarak) Bisikletin öncelikle ön göbekten dinamosu var. Bu çok güzel bir şey. Işığa sürekli pil arama, ya da ışığı şarj etme sorunun yok. Sonrasında çamurluğu ve portbagajıyla geliyor. Gezi bisikleti istiyorsan bir yerden sonra bunları zaten arayacaktın. Donanımı vasat ama. Hani ben daha profesyonellere layığım diyorsam Sportive serisinin aynı fiyatlardaki ürünlerine de bakabiirsin. Ama bisiklet harika bir gezi bisikleti. 2013'te ben 780 liraya almıştım.

Ha ben Elite 804'ten bahsettim. "Kardeşim 806 diyorum görmüyor musun?" diyeceksin biliyorum ama 806 ile 804 arasındaki tek fark fren sistemi. Gezi bisikletinde de açıkçası HD fren önermiyorum. Çifti 40 lira olan Baradine 3 renk frenlerden takarsın 804'e. Zınk diye istediğin yerde durursun.

dgntkn ve Burak Tohatlı bunu beğendi.
  18. dgntkn

dgntkn Kıdemli Üye

Adı:
    dgntkn
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  19. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    dgntkn bunu beğendi.
  20. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba yeni bisikletiniz hayirli olsun, allah kaza bela vermesin ve olmayanlarda nasip etsin.:harika:

muhiddin bunu beğendi.