carraro daytona nasıl hafifiler

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
arkadaşlar merhaba geçenlerde trek 7.2 alacağım diye konu açtım ama nasip olmadı bende bisikletçi ile görüştüm yarın 900tl civarına daytona alıyorum
hidrolik disk frenli deore aktarıcılı gidondan kilitlemeli maşa vs vs hoşuma gitti ancak ağırlık 14-15 arası yani oldukça fazla bunu nasıl düşürebilirim daha doğru min. masrafla max. kazanç için öncelikli hangi parçayı değişmeliyim.

edit:konuyu yanlış yere açtım ilgili yöneticiler taşırsa sevinirim

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir MTB yi,kadrosunu değiştirmeden hafifletmek için yaklaşık 3 MTB parası harcamak gerek.Şöyle ki ;görece hafif bir maşa 700-800 Euro,bir o kadar da Jant setine öderseniz eder 1500 euro.Sele borusu ve gidon Karbon olacak.Buna iyi bir seleyi de eklediğinizde 1700-1900 euro para harcanır.Ne elde edersiniz? 11.5 kiloluk bir MTB (o da belki).Yani?

Hafif bisiklet istiyorsanız para biriktirip ya hafif bir bisiklet alın,ya karbon bir kadro alıp zamanla donatın,yani 300-500 tl ye da Daytona hafiflemez.

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
peki şöyle sorayım orta kalite bir jant seti (400TL) ile yine orta kalitede bir maşa ile(300tl) ne kadar hafifletibilirim

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Benim kendi görüşüm ağırlık mevzusuna bu kadar takılmamanız. Bisikletiniz çok güzel. Burdaki bazı yarışçı arkadaşların full carbon bisikletlerini görüp yarışçı olmadığımız halde onlarla aynı değerde bisikletlere binmek bence son derece gereksiz. Ben 10 kiloluk yol bisikletimle 8,5-9 kiloluk yol bisikleti olan kişilere ayak uyduramıyorum. Bunun sebebi hafiflikten değil, süren kişinin gücünden dolayı. Yani diyeceğim şu: Bacak kaslarınızı geliştirin !

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
henuz almadim bisikleti aksam teslim alacagim saticiya bisikletle ilgilendigimi soyledim adima ayirtmadim yani vazgecme durumum var.sizce trekle arasinda cok fark olurmu daytonayi sevdim ama serilik konusunda suphelerim var.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Dağda bayırda kullanmıyacaksan, Trek 7.2 tek düşüncen olsun. :)

İkisi zıt bisikletler. Nerede bineceğin hangi koşullarda kullanıcağın çok önemli. :)

• Beğen
Tepkiler: gok