Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro Crx 1012 alacağım yardım!!

Konu, 'Carraro' kısmında Ahmet.KOÇ tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Selam arkadaşlar,

Uzun araştırmalarım neticesinde Crx 1012 modelini almaya karar verdim. 15 20 güne kadar bisikleti almayı planlıyorum. Ama ben bisikleti aldıktan sonra neyle karşılaşacağımı, kurulumunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Youtube'den konuyla alakalı birçok video izledim; fakat her markanın değişik şekilde paket yaptığını gördüm. Bazıları pedallar ve ön tekerlek hariç tam takım olarak gelirken, bazıları ise arka-ön attırıcılar bile sökük halde paketli bulunuyor. Daha önceden bir tecrübem olmadığı için şu anda merak içerisindeyim.

Siz Carraroculara sorum acaba bu Carraro bisikletler paketten nasıl çıkar, çıkardıktan sonra kurulumu nasıl yapılır, kurulumu yapmak için ne gibi alet edavata ihtiyacım olur? Önceden Carraro bisiklet almış olup bu konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlarım konuya detaylarıyla birlikte bir açıklama getirirse müteşekkir olurum. Saygılarımla :)

2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Aldığın bisikletçide kurulumunu yaparlar zaten :)

3. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kurulumu bisikletçide yaptırırsam bisikleti evime götürmem oldukça zor olur. Onun için paket içerisinde alıp kendim kurmak istiyorum.

4. emreuzun

emreuzun Aktif Üye

Seviye:
    Sürmeyi bilmiyormusun? :S

5. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Kardeşim espri yapmayı denemişsin ama olmamış. Sorduğum soruya liseli ergen tarzında cevap vererek bu nezih formun seviyesini düşürme bence :) Ben bisikleti belki evimden çok uzaktaki bir dükkandan alacağım belki de netten sipariş vereceğim. Haliyle sürüp getirmem mümkün olmayacak. Sırf mesaj sayısını çoğaltmak için mesaj atmayalım lütfen.

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  6. ismet caner

ismet caner Aktif Üye

Seviye:
    Muhtemelen gidon , ön lastik ve jant ,pedallar takılmadan gelır ve bunları evde takabılırsınız geçen sene arkadaşıma aldığımız carraro öyle gelmişti.

Ahmet.KOÇ bunu beğendi.
  7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlk başta hayırlı olsun.Güzel donanımlı,iyi tercih yapmışsın.Bütün bisikletlerin kurulumu aşağı yukarı aynıdır.Kendin kurmak istiyorsan alyan set anahtarı alman gerekir.Ayrıca bisikletinde bazı vidalar gevşekmi kontrol etmen lazım.Fren kollarını çok dik değilde biraz aşağı eğilimli olması gerekiyor.Bileklerin eklem yerleri zorlanmaması için.Aldığın bisiklet sanırım hidrolik disk fren sistemi.Tekeri diskten geçirirken biraz dikkat et.Fren balatalarına zarar verme.Hidrolik frense fren kaliperlerinin bazı vidaları yağ içindir.El atma:D.Teker mandallarını neme karşı yağlarsan (yaylarını) iyi olur.Pedallar sökük halde gelecek.Burada çok dikkat etmen gerekecek husus var! Pedalların üzerinde dikkatli bakarsan Right(R) Sağ tarafa,Left (L) sol tarafa harfleri vardır.Right(R) yazan aynakol koluna takılıyor.(ön vites aktarıcının bulunduğu yer)Diğerini söylemeye gerek yok.Yanlış takılırsa yuva dişlileri yalama oluyor.Yeni aynakol almaya kadar gidebilir.Bunun için iyi bir kurbağacık anahtarı ya da en iyisi anahtar seti lazım.Sakın ingiliz anahtarı gibi bir anahtar kullanma,gerçi kaba gelir.Pedalları elinle yuvasına döndürerek geçir daha sonra sıklama işi yap.Doğru yaptığından eminsen iyice sıkla.(Deli kuvvetiyle sıklamana gerek yok:D). İlerisi için, bu tamir setini tavsiye ederim.A dan Z ye bütün compenant için gerekli anahtarları mevcut. http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4217,OdesisMc

Ahmet.KOÇ bunu beğendi.
  8. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ismet caner ve gok teşekkür ederim soruma cevap aldım :) gok tavsiye ettiğin set oldukça faydalı gözüküyor. İleride böyle bir şey alabilirim.