Carraro Crp 700 mü? 710 mu?

Tepki
8
İsim
Mehmet Ali Demir
Bisiklet
Scott
Merhaba Arkadaşlar.

Aranıza yaklaşık 1 ay önce katıldım. bisiklet merakım işyerinde birlikte çalıştığım üniversite arkadaşımdan bulaştı banada =) kendisi bu siteyi tavsiye etti ve sizin bilgileriniz ve yorumlarınız doğrultusunda bir kaç modelde karar kıldım yalnız seçim aşamasında gelindiğinde kararsızlığım beni seçim konusunda yardımlarınızı rica ederim. Çok konuştum galiba benim seçtiğim modeller ;

Carraro CRP 700
Carraro CRP 710
Kron Xc 1000
Sedona 731

bu 4 model hakkında yorumlarınızı rica ediyorum. sedona için diğer 2 markaya göre cok iyi değil deniyor ama çoğunlukta sedonadan memunun Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden Yorum yazan arkadaşlara ve abilerime teşekkür ediyorum. İyi Pedallamalar =))

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
en iyisi crp710 çünkü donanımı çok iyi

27vts deore

suntour xcr gidondan kilitli maşa flan :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
boyum 1.72 ve bacak uzunluğum 83 cm kilo 70 ,bisikletin selesine oturmadan bisikletin üst borusuna bacak aramın mesafesi 3 parmak boyudur ,bu hesaba göre doğru kadro aldım ama kadro 19 inçtir nedeni sele kilidinden ayna kolun orta noktasına olan uzunluk 49 cm dir kadro boyu 19 inçtir ,,,215 km lik performans turunda hiç bi rahatsızlık olmadığı gibi bu karbonu 5 senedir kullanıyorum yalnış kadro olsa idi sorunlar yaşayacaktım kol uzunluğum ise 71 cm ,,,bel ağrıları asla olmadı diz ağrıları olmadı bende,
pedalı aşağı alırım ve diz asla kırık olmaz seleye oturduğum zaman ,,
doğru kadro almaz isek diz ağrıları olur ve hatta sakatlanma, bunuda anca bisikleti almadan önce denemek lazım bisikletin üst borusuna olan apış arası uzaklık 3-4 parmak olmalı bu doğru kadro aldınız demektir ...

Tepki
8
İsim
Mehmet Ali Demir
Bisiklet
Scott
peki ben genelde sehir içi kullanacagım ve bisiklete şehir için tekerlekler taktıracagım bu disk fren olayı nasıl sizce çok fazla sorun çıkartırmı yorum yapan bazı kesimler disk fren gereksiz ve masraflı deniyor ama v fren daha kullanışlı ve ucuz deniyor bu konuyla ilgili yorumlarınız ne olur acaba ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
city bike alın v -break sistem olsun ..disk sevmiyor iseniz..sadece şehirde kullanacak iseniz