Carraro Bisiklet

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba.Benim bir sorum olacaktı.Carraro bisikletler nereye ait acaba? Cr-Race 52 modelini beğendim ancak salcano gibi bir markaysa böyle her yerde görünebilen tipten bir markaysa bulaşmak istemiyorum.2200 TL fiyatı var.Yurt dışından Cannondale almak yerine bunu alıp 2-3 sene kullanabilir miyim?
Teşekkürler şimdiden

Scudo
Tepki
68
Bisiklet
Merida
Ben de Carraro race 052 modelini tercih ettim tiagra setinden ötürü... jant setinin ağırlığı dışında olumsuz bir yanı yok, ilk yol bisikletim ve kadro yapısı bana rahat geldi agresif olmamasını avantaj olarak gördüm, tabii kadrosunun boyası-rengi bir lapierre, merida ve eşdeğerleri gibi değil.. ilk bisiklet için uygun bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 ay sonra 1 yıl olacak bahsettiğiniz 052 modelini kullanıyorum sıkıntı yaşamadım.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sürat konusunda nasıl bir bisiklet acaba? Çok fazla para bayılmamaya karar verdim bisiklete ve Carraro'nun Sedona,Salcano ya da Kron gibi markalardan daha iyi olduğunu duydum.Katılıyor musunuz? Vites geçişleri falan, genel olarak memnunsunuz yani?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba,

Carraro firması, Türkiye için yeni sayılabilecek bir firma olsa bile, ülkesinde itibarı bulunan önemli firmaların arasındadır.
İtalya içinde aynısı geçerli mi bilmiyorum ama Türkiye'de (link)'nun dağıtımını yapan firma Bianchi'nin bir alt firması olan (link)'tir.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kardeşim
Bende carraro 052 ile salcano xrs 030 arasında kalmıştım
Salcanoyu tercih ettim
Eğer renk ve tasarımını beğwnirsen carrarodan daha iyi konpanentleri var
(Jant, lastik, gidon vs tümü carraronun ekipmanından daha üstte)
Ama iki bisiklet ile de sprun yaşamazsın tahminimce
Bu arada 2014 modeller şuan uygun fiyat ile satılıyor

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pekiyi şöyle bir şey yapmak mantıklı mıdır sizce? 2016 model çıkan bir bisikleti mesela 500 lira daha ucuza geliyor diye sıfır ama 2015 model alır mıydınız? Böyle bisikletler buldum da

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@UptownRyder
Evet alınır.
Mesela 052 modelini geçen sene ben 2000 liraya aldım bu sene 2200 liraya çıkmış donanım aynı.
2014 bulursanız alın 2000 liradan daha ucuza gelir hatta.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Markaya modele takilmayin. Sedona istanbul almıştım. Bir arkadaşım à da önerdim. Kendisi Türk markası diye almak istemedi. 12 ay bana benzer bir sürü bisiklet modeli sordu. Artilarini ve eksilerini Tekteker anlattım. Nihayet piyasada o sürede sedona istanbul kalmadı. Yana yakılan 3 ay sedona aradı nihayet buldu ve aldı. Üzerindeki ekipman à göre bir bisiklet se aradığınız carraro tatminkar bir bisiklet. 052 modeli de güzel. Ama isim yapmış bir yabancı markanın eşdeğer ekipmanlı bir bisikletini bu fiyattan çok daha fazlasına almak durumunda kalırsınız. Bir modelin yeni çıkacak serisi bazen eski serisinden daha düşük donanımlı olabiliyor. Yani 2016 yi beklemek hayal kırıklığı olabilir.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anladım.Dedikleriniz mantıklı gerçekten.Ben de sırf adı var diye para vermek istemiyorum açıkçası o kadar.Bunday dolayı Carraro ve Corratec'e yönelmeye karar verdim biraz da.Bu bisiklet gerçekten çok hoşuma gitti ve fiyatı da uygun.2014 model buldum 1800 liraya.Almayı da düşünüyorum yani :)

Ruzi

Üye
Tepki
0
İsim
Furkan Açık
Bisiklet
Carraro
Bende 032 kullanıyorum fakat jantlar biraz zayıf kalıyor.İlerleyen zamanda jant ve dış lastik değiştirerek uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

atakurt

Üye
Tepki
0
İsim
serkan özcan
Bisiklet
Carraro
Carraro cr052 mevcut nisanda alındı, dusunurseniz fiyat konusunda anlasabiliriz,faturası garantisi mevcut