Carraro bilmecesi ve benim yorumlarım...

Mawserr

Üye
Tepki
0
Ben de bu haftasonu carraronun 473 h race kadrolu olan 1053d moadelini :) aldım. Ama şöyle bir fark var. Gittiğim satıcı bana her iki opsiyonu da sundu. Full deore fren vites takımlı H race 473 ve aynı kadroya sahip avilio vites takımlı 1053d modelini karşılaştırdık. Üzerinde deore olan model için 1050 TL diğeri için ise 720 TL ... Aradaki 300 TL fark da normal diye düşündüm.

Tabi o zaman bu başlığı henüz görmemiştim. Görmüş olsaydım alım kararımı etkilerdi diye düşünüyorum. En azından iki defa düşünürdüm.

Yine de bu modeli almadan önce incelediğim ve maliyeti aşağı yukarı aynı olan sedona 711, kron xc1000 trek 3500 vb. bisikletlerle karşılaştırdığımda donanım ve kadro olarak bu modellerden aşağı kalmadığını görüyorum ve yaptığım seçimin çok da yanlış olmadığını düşünüyorum.

Ama firmanın bu yaklaşımının daha yeni girdikleri piyasadaki gelecekleri açısından umut vermediğini de söylemeden geçemeyeceğim. En azından bu başlığı tesadüfen de olsa gören bir bisiklet meraklısının aklının köşesinde bu bilginin kalması bile yeterlidir.

Scudo
Tepki
2
Bende bu işe yeni girecektim, carraro bisikletleri görünce etkilendim, ama görüyorum ki orjınal bisiklet bulmak imkansız ayrıca satıcılarında üçkağıt yaptığını öğrenmiş olduk. Gelde şimdi bisiklet al ,bu araştırmayla birkaç sene sürer herhalde almamız.

Tepki
24
günaydın arkadaşlar ben bisiklet almayı düşünüyorum. carraro rice trail buldum bu bisiklet hakkında bilgisi olan varmı bana yardımcı olurmusunuz. teşekkürler.
(link). bisiklet bu linkte.

Tepki
10
Malasef ülkemizde bilinmeyen kullanılmayan tüm şeylerde yapıyorlar bunu ben burada üçkağıtçalara para yedirmektense yurtdışına gidip alırım daha iyi en azından bir kaç gezip görmüş olurum. Buradaki çoğu kazıklıcak adam arıyorlar resmen alan kişi bir şey bilmiyor buralarda fazla bilinmiyor diye parçaları değiştirip yüksek karla satmak üçkağıtçılık mı denir başka bişi mi denir bilemiyorum açıkcası:mad:

Burak YAVRU

Aktif Üye
Tepki
87
@ismail baran

(link) burada bütün trekkin modelleri var. Carraronun İtalya sitesi.

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
sevgili kardeşim şark kurnazlığının son eseri bir süredir bisiklet sektörünü keşfetmesi............malum italyan markanın sahtelerini yıllarca yapanlar ve bilinçli olmayan ve parça bilgisi olmayan zengin aile çocuklarına tatil, karne hediyesi reklamlarıyla...... o kadar büyük paralar götürdülerki........hızlarını alamayıp piyasadaki boşlukları doldurarak sistemlerini devam ettiriyorlar...3. dünya ülkeleri grubunda olduğumuzdan, yetkili gerçek marka ile anlaşarak az miktarda fatura edilmiş gerçek carraro ithal edildikten sonra çinden noname ucuz kadro ve kompenentler getirtilip boyanarak sayısız adette piyasaya sürülmüş olabilirmi........?

Tepki
10
Zengin aile çocukları konusunda hak veriyorum zengin bir baba çoğuna 200 liralık bir bisiklet almıyor 1-2 milyarlık bir şey alıyor o gelir düzeyi insanlardan tonlarca para götürdükleri için hiç de orjinal satmak istemiyorlar çünkü gelen gelen müşterilerin %75'i bilgisiz insan:mad:

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
bi garip bizim carraro.. saçmalıyorlar bence bu ara model konusunda..

Tepki
4
Arkadaşlar bu Carraoro' nun yaptığı belki hoş bir şey değil ama bende de 1053D modeli var. Şu meşhur ara modelden ve bisikletimden çok memnunum. Bu topicde çok üstüne gidilmedi mi sizce de? Çankaya'dan Sundu Bisikletten aldım. Orada çok model bisiklet vardı. Seçim yapmak zor oldu ama iyi ki oradaki çalışanlar bana bu modeli tavsiye etmişler. Bence gayet güzel bisiklet. Zevkler değişir tabi ama... Ayrıca şahsım adına söyleyeyim Sundu bisiklet bu bana sattıkları 1053D' nin hep arkasında durdular. Onların bu konuda hakkını yememek lazım.

Saygılarımla...

Tepki
1
Kerem konunun üzerine gıttgın ve bilgilendırdgın için cok sagol.Inan carraro 475 j race alcaktım almıyorum abi.kafam bi dunya karstı.Adam gıbı kurumsallaşsınlar hala kapıda buyrin dıyolar.nyse alakanıza tesekkurler

Burak YAVRU

Aktif Üye
Tepki
87
Çok iyi yapmışsın iyice kurumsallaşsınlar fiyatlar bi 300 € daha artsın ondan sonra alın ;)

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
arkadaşlar bende bir süredir bisiklet almayı planlıyordum. bikaç marka ve model arasında gittim geldim hep. bugün kron xc 1000 bakmak için ankarada yibaya gittim. henüz gelmemiş ve yakın fiyatta bana carraro 1051 d tavsiye etti. burdaki söz konusu model oluyo sanırım. fiyatıda pazarlık yapmadan 900 e düşürdü. kadro hoşuma gitti. komponetlerden anlamasamda xc 1000den iyi olduğunu düşünüyorum ve iskontoyla kronla aynı fiyata gelceğini düşünerek biraz kafama yattı carraro. xc1000 de alivio oluşu 1051 de deore oluşu olsun hoşuma gitti. ve eve hayalini kurarak ve alma planlarımı bir hafta erteleyerek geldim. şuan bunları okudum ve çok muallakta kaldım. donanım olarak çok güzel gözüküyo carraro ama ara model veya eski model oluşu satıcının yeni carrarolar yerine 1051i tavsiye etmesi işte kafam karıştı iyice. birde carraroda ki gidondan kitlenen maşa olayı gerçi ne kadar ne işe yaradığını bilmesemde gözüme güzel gözüktü. sizce napmalı arkadaşlar markanın arkasında duran kronmu yoksa belirsizlik içinde ama iyi donanımla carraromu. lütfen fikir verin. tesekkür ederim...