Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro Big 929 HD

Konu, 'Carraro' kısmında Ümit ÇORUM tarafından paylaşıldı.

1. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Selam arkadaşlar almayı düşlediğim bisiklet Carraro Big 929 HD. Sizden ricam kullananlar varsa eksileri artıları neler. Verilen fiyata değer bir bisiklet mi ? Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

2. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro Big 929 HD hakkında bilgi sahibi olan bilgi verecek bir arkadaş yok mu ?

3. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    Merhaba bisikleti abime aldım ben salcano insomni 272 kullanıyorum. ama abim hiç araştırmadı ben araştırdım ve öyle aldım şunu belirtmeliyim ki öncelikle ne kullanımı için alacaksınız buna karar verin dağ için alacaksınız doğru tercih ama şehir de kullanmak içinse hybrid yada trekking alın ve kadro boyu da önemli almadan önce bunlara dikkat edin..

bisiklete gelince fiyatına göre artısı olan bir bisiklet diğer iki bisiklet daha araştırmışmış ama hem ürün olarak hemde fiyat olarak bu daha uygun oldu.. Bisikletten abim çok memnun şöyle ki bisikleti sipraiş verdiğimiz ve kuran tamirci bir çok marka bisiklet aldım sattım bunu ilk defa gördüm ama donanım görüntü herşeyiyle çok iyi bayilik için başvuracağım dedi. kısa ve öz önerebileceğim pişman olmayacağınız bir bisiklet.. sdece selesi biraz rahatsız ona da jel takviyeli sele alırsınız.son olarak carraro bianchi firması aksel koruması altında..

4. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

Şuan da kullanmakta olduğum bisiklet http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=131893
    Şehir içinde kullanıyorum ama kaldırıma vs çok çıkmak zorunda kalıyorum bu bisikletin tekeri ince olduğu için dağ bisikleti istiyorum. Kısaca kullanım şehir içi olacak.

5. mert.e

mert.e Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ön amortisoru olan bir şehir bisikleti alabilirsiniz kaldırımı dert ediyorsanız. Aynı fiyatlara aynı markanın aynı renginde carraro 227 modeli var. Forumda tartısıldı. Araştırın bence.

6. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    Öncelikle takas kismina bakmanizu isterim kaç kullanici önce mtb almus ve onu şehir bisikleti ile takas etmek istiyor. Amaca göre bisiklet alımı en doğrusu.. Şehir için alacaksaniz carraro şehir de sportive serisi var ya da salcano da xity sport serisi var sedona da da şehir sekmesinde bisikletler var size onerim on amortisorlu butcenize gore bir şehir bisikleti almaniz

7. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şuan kullandığım bisikletin ön amortisoru var

8. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-325.html

http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=152

ya da salcano city sport 10 bu üçüne bakın bence bunlar hem kross hem hafif dağ hem de şehir için yani hybrid denilen bisklet türleri sizin için en uygunu en güzeli bu ve araştırınca şehir için en iyi bisiklet boyutu 28 jant olduğu ifade ediliyor... yok illa ki big 929 isterim derseniz siz bilirsiniz ama gerek yok..

9. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Linkte olan iki bisikletin mtb den tek farkı lastikleri gibi geldi bana acaba başka bir farkı var mı ? Big 929 alıp lastiklerini ince taksam yine şehir bisikleti gibi olur mu ?

10. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    hocam şimdi jantları da ince bildiğim kadarıyla kadroda değişik olabilir hocam hani bunları yapan mühendisler farklı farklı bisiklet türleri yapmışlar şehir, yarışyol, hybrid, mtb hepsinin görevi ve kullandığı yerler farklı ona göre de parça kullanıyorlar şimdi sizin dediğiniz gibi olsa direk farklı tekerler takarlardı biterdi uğraşmazlardı hem neden tekrardan başka bir parçaya para ödeyesiniz ki.. ben abime mtb aldım çünkü abim dağcılıkla uğraşıyor ve çadırını vs alıp dağa çıkıyor ben kendime alacak olsam hybrid alırım.. Siz sanırım big te kararlısınız o zaman şimdiden hayırlı olsun dağ için güzel bir bisiklet..

11. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Valla kararlılık değil de ben hayranlık ve tutku diyorum big 929 a karşı bu da kararlılığı takıntıyı inatçılığı ortaya çıkarıyor zaten şu an kullandığım bisiklet şehir bisikleti ümit nevada çok memnunum ondan şehir bisikleti almak istesem satmam :)

12. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    hocam ümit nevada dan sonra size önerdiğim şehir bisikletleri farkını anlayacaksınız.. dediğim gibi şehir için ideali onlar, dağ içinse big ama son karar sizin.. size önerim takas kısmına bakmanız kaç kişi mtb ile şehir biskleti, kaç kişide şehir ile mtb biskleti takas ediyor.. benim mersinde katıldığım turda benden daha tecrübeli ve bilgili kişiler var onların dediği herkes mtb de birşey var sanıyor ama yanlış mtb dağ taş toprak için, hybrid ya da şehir bisikletleri de şehir için, şehir de kullanacaksanız kesinlikle mtb almayın satıcılarda daha pahalı diye mtb satar dikkat edin diye bilgi vermişlerdi.. ha mtb ya da şehir almanız benim için fark eder mi etmez sadece yanlış kullanımdan boşa masraftan kurtarmak sizi.. artık ne seçecekseniz şimdiden hayırlı olsun..

13. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben sizin ve bu forumdaki diğer arkadaşların gerçek dışı bilgi vereceklerini hiç bir zaman düşünmedim ve o yüzden bu foruma sizlere danıştım. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı. Diyelim ki sedona 325 satın aldım. Herhangi bir çukurda kaldırımlarda ve hatta adrenalin olsun diye merdivenlerden bisikletle inmeyi seviyorum ve iniyorum da dayanabilecek mi bu tür bisikletler ?

14. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ?? Hocam Merdicenlerden bisiklet ile indiğimde dayanabilir mi ?

15. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    Hocam ilginç bir soru olmuş önden amörtisörlü olduğu için dayanabilir diye düşünüyorum ama şu var hani merdivenden neden bisikletle iniyorsunuz Allah korusun düşersiniz falan big 929 la da inebileceğinizi sanmayın 29 jant bisiklet kullanması kontrolü zor..

16. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aslında doğru söylüyorsunuz. İlginç bir soru oldu evet farkındayım :) Ama Parklarda bazen 10 basamaklı merdivenler falan oluyor onlardan inmesi güzel oluyor :)

17. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    neye karar verdiniz?

18. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisikletimin bir arızası vardı göbek yalama olmuş ümit bisiklete gönderdim tamir olmadığını ve kadronun sıfırını göndereceklerini söylediler şuanlık ümit nevada ile devam :)

Bisikletimde arıza vardı göbek yapama olmuş ümit bisiklete gönderdim istanbula tamir olamadığını ve kadronun yenisini göndereceklerini söylediler. Kadro sıfırlanıcak aynı bisiklette devam etme kararı aldım :)

19. Ümit ÇORUM

Ümit ÇORUM Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam Carraro Big 929 HD aldım sonunda :)

20. mustafa s

mustafa s Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    bende bu bisikleti almayı planlıyorum, ama haklı sebepler bulamadım henüz tam olarak,

neden bu bisikleti aldınız?
    artıları, eksikleri neler di seçim yaparken?
    kaça aldınız?
    neden 29?
    alternatiflerini almamanızın sebebi nedir?

cevap verebilirseniz çok sevinirim. saygılar