Carraro Big 827

BugraKargi

Üye
Tepki
32
İsim
Buğra Kağan Kargı
Bisiklet
b'Twin
http://www.imgim.com/20150721140154.jpg http://(link)

• Beğen
Tepkiler: Eyüp zor
Scudo

Eyüp zor

Üye
Tepki
22
İsim
Eyüp
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun bir carraro kullanıcısı olarak çok memnunum bisikletleri çok kaliteli çok kullanışlı vede oldukça hafif

• Beğen
Tepkiler: M.Furkan Kurt

eczsalih

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
iyi günler öncelikle başlangıç seviyesinde dağ bisikletcisi olduğumu belirterek 1 hafta önce eski bisikletim bianchi speed 4000 i satarak carraro big 827 aldım bugün ilk defa ormanda deneme fırsatım oldu ilk aldığımda asfalt yolda denediğimde fren disklerinde sürtmeler olunca pişmanlık duysamda daha sonra kendi ustama götürdüğümde içim rahatladı malesef bisikleti aldığınız yer de en az fiyatı kadar önemli olduğunu anladım.ETİMESGUT kadir usta aynı zamanda bir bisiklet tutkunu kendisi abi montajını ayarsız yapmışlar ben hallederim deyip bisikletin ayarlarını yapınca bisikletin keyfini çıkarmaya başladım gelelim test sürüşüne ;
Ön amörtisör sistemi gidondan kilitli suntour gayet yeterli zamanla kullandıktan sonra sağlamlığı nasıl olur bilemem tabiki her türlü çukur bozuk yol taş tepe inip çıkmama rağmen hiç bir sıkıntı yaşatmadı gayet yumuşak inişler sağladı bu arada ne gereği var ben bu işi manuel de yaparım düşüncesindeydim kesinlikle gidondan kilitli amörtisör tavsiyemdir toprak yolda amörtisörü kilitlemesseniz bütün enerjinizi tüketebilir önünüze aniden çıkan çukurlarda ve taşlık yolda hemen amörtisörü açmak kesintisiz sürüş keyfi veriyor.
Bisikletin yol tutuşu aerodinamiği gayet hoşuma gitti bianchi speed ile düşme noktasına geldiğim eğimli patikalarda daha rahat ve güvenli geçtim.bu arada 27,5 jant yol tutuşu olarak 26 janta göre çukur ve atlama rampalarında daha güven verici.
Orta aktarıcı ve aynakol düşük devirlerde gayet nazik vites geçişi sağlasa da zorlanmalarda gecikmeler yaşatmaya başlıyor gerçi tourney de direk zincir atmalarını ve ayar bozulmalarını sık yaşadığım için pek sorun olmadı yeni başlayanlara kesinlikle hevesleri kaçmaması için en az acera veya üstü bir sistem ile başlamaları tavsiye olunur. Kısacası orta aktarıcı ve aynakol kalitesi ile benden geçer not alamadı ama nazik kullanımlarda hiç bir sıkıntı çıkarmıyor.
Arka aktarıcıya gelirsek acera arka aktarıcı gayet sessiz ve kararlı vites değişimleri ile çok hoşuma gitti. Sınırlarını zorlamama rağmen hiçbir takılma ve isteksizlik göstermeyerek benden geçer not aldı.Tabi bakalım yağmur çamur ve daha zorlu yollarda ne olur onu sizinle paylaşmaya devam ederim. 8 vites olması dışında beni baya memnun etti ve benden geçer not aldı.
Shimano hidrolik disk frenlere gelecek olursak gerek frenleme mesafesi gerek fren kolunun yumuşaklığı ve eliniz ile dilediğiniz gibi ayarlamak ve yolu hissettirmesi mükemmel.Ne gereği var dediğim HD frenler gayet güven vermesi ve anında tepki vermesi ile benden tam not aldı kesinlikle shimano HD frenler tavsiyemdir.
Bu özellikleri ile carraro 827 kesinlikle kendisine ödenen ücreti hakediyor.(1080 tl ye aldım pazarlık ile) Ön aktarıcı dışında bisikletten çok memnun kaldığımı fakat aldığınız yeri iyi seçmenizi tavsiye ederim... Bu arada ankara da iseniz internettenkapalı kutuda alıp montajını Kadir ustaya yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Etimesgut yurtiçi kargo yanı kendisi çalıştığı için gündüzleri babası dükkanda siz akşama doğru giderseniz bulabilirsiniz.
Herkese keyifli sürüşler dilerim bisiklet en iyi spordur unutmayın.

Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Bende carraro big 827 kullanıyorum bisiklet benden ne çekti bir bilseniz ama çıt yok maşallah bisiklette sende güzel tercih yapmissin girmediğim dağ yolu toprak arazi tas Kaya kalmadı suların içinde sürdüm yok abi tık yok makina da super tercih

• Beğen
Tepkiler: M.Furkan Kurt

EmirSen

Üye
Tepki
59
İsim
Emir S.
Bisiklet
Carraro
bende öbür ay 829 almayı düşünüyorum şuanki bisikletim 29 jant o 27.5 e alışamadım o yüzden 829 ü düşünüyorum bir sorum olucaktı maşası güzel çalışıyormu? bir arkadaşım maşası neredeyse hiç çalışmıyor demişti

alikemalbt

Üye
Tepki
3
İsim
Ali kemal Büyüktanır
Bisiklet
Bianchi
dostum alet nalet bende daytona 2727 almak istiyorum