Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro big 1027 ayrıntı

Konu, 'Carraro' kısmında kerse244 tarafından paylaşıldı.

1. kerse244

kerse244 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro big 1027 2014 model aldım. bisikletin yazmayan özelliklerini burada paylaşmak ve yakın zamanda ayrıntılı fotolarını koyacağım.
    Öncelikle beni en çok şaşırtan Shimano dişli ve attırıcıların ortak bağlantı noktası olan zincirin KMC X10 olması oldu. Zira bunun üzerine bir Carraro bayisine gittim ve farklı model carrorolarında zincirinin KMC nin farklı zincirlerinin kullanıldığını tespit etmiş oldum. Neyseki KMC X10 en üst model zincir ve bazı internet sitelerinde fiyatı 30 euro olduğunu görünce içim biraz rahatlamış oldu. Bunun yanında jant göbekleri Shimano Alivio serisine ait. SLX kompenata göre düşük buldum ama akışkanlığı şimdilik iyi. Gönül isterdiki SLX olsun. Gidon, gidon boğazı ve sele borusu UNO marka. Ağırlık konusu 13 kg'ye yakın. Gidon düz 68 cm uzunlukta. Bana gelen 48 cm'lik yani 19 kadro. Boy 176 bana tam oldu. Kadro boyuna büyük diyen arkadaşlar varsa daha önce 18 kadro kullanan biri olarak çok hoşuma gitti. Neyse merak ettiğiniz konuları sorabilirsiniz.

kerse244

kerse244 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  3. aziz otkur

aziz otkur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    konu dısında sorucagım ama bence carraro almak istiyorum mtb ilk dag bisikletim olucak öneriniz nedir? 900 tl olucak maksimum bütçem

kerse244

kerse244 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Firsatin varsa 2. El temiz carraro big 927 öneririm. 2. El alışveriş sitelerinden arastir. Ama dikkat et donanımı değiştirilmiş olmasın.

5. aziz otkur

aziz otkur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bildiginiz iyi bir site varmı peki söylediginiz bisiklet baya hoş :) ve özellikleri iyidir eminim üst seviye oldugunu biliyorum....

6. s1S

s1S Yeni Üye

Merhabalar,

Bugün aynı modeli gözden geçirirken mesajınıza denk geldim de, alalınız baya olmuş. Bisikletinizle ilgili güncel fikriniz nedir? Sorun çıkaran ya da sizin modifiye etme gereksinimi gördüğünüz yerleri oldu mu?

Bilmiyorum piyasaya halen aşinamısınız ama şimdiki satıcı fiyatları 2250 TL civarında, sizce bisiklet/donanıma göre fazla mı? Paraya kıyılıp 2500-2600TL seviyesindeki full SLXlere çıkılmalı mı sizce? (2250TL'nin de halihazırda bütceyi zorladığını düşünülünce özellikle)...

Şimdiden teşekkürler

7. Emre Bozdoğan

Emre Bozdoğan Yeni Üye

Seviye:
    Dostum bilgi için teşekkürler. Carraro Big 927 Kullandım güzeldi. Model yükseltmek için elden çıkardım. Şimdi Big 1027 düşünüyorum. Bu bilgiler iyi oldu.
    Öncelikle Carraro 16-18-20 kadro diye biliyordum, 17-19-21 olduğunu söylemişlerdi, teyit etmiş oldum.
    Bu bisikletin en zayıf noktası, değiştirmesi en zor parça, dediğiniz gibi keşke SLX olsaydı. Diğeri ise yağlı maşa, gerçi bu fiyata bu maşa normal.
    Üstad piyasayı inceleyin, bu donanımdaki bisikletler 3000 den aşağı değil. Mosso Elite SLX var oda 26 Jant ve kadro beş para etmez. Bence bu donanım ile piyasada tek. Aşağıdaki görüntüyü google dan buldum, sanırım 46 (17) kadro. Bulursam hiç düşünmeden alacağım.

Sevgiler Saygılar

Not: Carraro'nun kendi sitesinde donanım Deore görünüyor, diğer her yerde SLX. Garip bir durum.

209769727o2i.jpg

kerse244

kerse244 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Emre Bozdoğan resmisite deore demişsiniz. Doğru çünkü 2015 deore vites kolları ve frende yanılmıyorsam 396 serisi yani slx donanim yok. Slx 2014 modellerde var ve benimkisi 2014 model. Yani yanlışlık yok

9. emircan kaya

emircan kaya Yeni Üye

merhaba arkadaşlar carraro 1027 modeli var bende 2015 yılında 2014 modelini almıştım göbeklerin akışkanlığından memnun değilim bisikletim 27.5 jant novatec göbeklerin iyi olduğunu duydum ama hangi modelinin uyumlu olduğunu bilmiyorum yardımcı olucak var mı?

emre bozdoğan resimdeki benim bisikletim :) resmi.gördüğüm için yorum yaptım 2015 yılında 2014 modelini almıştım.donanım olarak 2014 modelini tavsiye etmişleri 2015-16 karda havalı maşa var ama donanım olarak daha düşükmüş frenler ve galiba viteslerdi bisikletimden memnunum hiç bir arıza vermedi sadece lastikleri çok yıprandı artık dağ gezileri yapmıyorum şehir lastiği taktım 1.50-75 mi neydi schwalbenin memnunum tek sevmediğim yanı alışkanlığı göbek setini degiştiricem novatec leri çok met ediyolar alabilirim biraz aksesuar taktım son hali komik biraz.

yeni hali

ince lastikler takılırken

son hali.jantlarda düşler var pedalları değiştirdim maşa kılıfı ..birde sele almıştım biraz kaliteli

Ekli Dosyalar: