Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro 702 Grande hakkında bilgi rica

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ömer Ertuğ tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Ertuğ

Ömer Ertuğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Herkese merhabalar,
    Başka bir arkadaş da sormuş ben de onun mesajı altında sormuştum ama artık iş ciddiye bindiğinden ayrı mesaj açmayı uygun gördüm.
    Carraro 702 Grande yorumlarınızı alabilirmiyim lütfen? 804 Elite ile olan 300 Tl farka değmez diye düşünmekteyim.
    http://www.carrarobisiklet.com/#702-grande_161
    Bisiklet Tur amaçlı düşünülmektedir.
    Bana göre avantajları;
    1) çift kat aliminyum 36lı jant
    2) Çelik sabit maşa
    3) 6061 Aliminyum kadro
    4) Ne alırsam alayım çamurluk, bagaj v.s takılacağı için hazır üstünde var olması...
    Dezavantaj gibi;
    1) Kilosu 15kg ama özel sipariş vererek hazırlanan koga da 15kg ona çok takılmıyorum o sebepten.
    2) vites sistemi fakat onu da zamanla değiştirilebilir diye düşünüyorum
    3) vites değiştirme sistemi onu da kelebek gidon alınca değiştirmeyi planlıyorum.
    Dezavantaj :
    1) 21vites
    2) 28 jant
    Keşke bütçem yetsede Fuji touringlere kogalara surlylere bakabilsem :) ona göre yorumlar olursa sevinirim.

2. MUSA Ç.

MUSA Ç. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    geçen yaz almış ve 7 ay sonra satmıştım. acemiliğimi onunla attım sayılır. ben tavsiye etmem. selesi gerçekten rahatsız edici. 22 32 42'lik aynakol çin işi. olumlu performans alamıyorsunuz. şimdiki bisikletim de 48'li shimano aynakol var ve daha az yoruyor. bu tip aynakollardan uzak durmak lazım. rijit bir kadrosu olmadığından dolayı esniyor, sabit maşası olmasına rağmen yoldaki pürüzleri fazla hissetmiyorsunuz. revoshift vites kolları ve alhonga fren kolları zamanla sizi tatmin etmeyecektir. benim gibi daha sonra elden çıkarmanın gayreti içine girmek zorunda kalabilirsiniz. tercih sizin.

3. Ömer Ertuğ

Ömer Ertuğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Musa bey yorum için teşekkürler.
    İyi bir kadro alıp zamanla parçaları değiştirmeyi (Aynakol, arka değiştirici v.b), vitesleri drop bar gidona çevirince normal hale getirmeyi ve sonrasında da elimden geldiğince uzun uzun turlara çıkmayı planlıyordum bu model ile ama yine bir eleme yaparak başa dönüyorum sanırım. Abartısız söylüyorum 3 senedir model araştırıp sürekli bir şeyler okuyarak araştırarak eleyerek seçim yapamadan devam ediyorum. Böyle giderse bisiklet alamayacağım.

4. MUSA Ç.

MUSA Ç. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    tur için alacağınız bisiklet için minimum 1200 tl. gibi bir bütçe ayırmanız gerekiyor. ki bununla bitmiyor zaten.

5. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ömer bey çamurluk vb gibi aksesuarlara kanmayın.
    uzun tur yaparım yapacağım diyorsanız en az 27 vites acera donanım bakın derim. bisiklet bir kere alınıyor maksimumu zorlayın derim. daha sonradan o değişir bu değişir ile kendinizi kandırmayın, o işler yalan geliyor bana. zannetmiyorum ki mevcut tıkır tıkır çalışan vites sisteminizi satıp yenisi için masrafa giresiniz. bu parçalarda normal kullanımda epey yıllar kullanıldığını düşünürsek parça değiştirme işi bence yalan.

koga konusuna gelince o bisiklet bütün aksesuarları ile 15 kg geliyor sanırım.

bütçeniz az ise bence direkt olarak salcanoya yönelin kart ile böldürerek bütçenizi 750-800 civarına çıkarırsanız city sport un üst sınıf modelleri işinizi görür diye düşünüyorum.

gönül hep iyisini ister durur ktm sahibi olursunuz trek düşünürsünüz, trek olur fujimi alaydık dersiniz. öncelikle bütçem şukadar deyin kendinize ve ona göre araştırmaya başlayın. eğer bütçeniz yukarılara çıkmayacaksa alabileceğiniz modeller belli ve forumda çook konusu var

6. Ömer Ertuğ

Ömer Ertuğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    bu kadar pimpirikliliğimin sonunda hiç bir modelde karar kılamayacağım anlaşılan :) bütçem yetse gözümde Fuji Touring 1 numaraydı ama onunla ilgili bile bir sürü olumsuz yorum okudum. Gerçi yabancı site veya bloglarda görüyoruz insanlar bizim dönüp yüzüne bakmayacağımız bisikletlerle bile kilometrelerce uzunlukta turlara çıkıyorlar.
    Artık 1000 Tl bütçe ile en azından kadrosu tura uygun, ilk zamanlarda beni pişman etmeyecek ve sonrasında parçalarını turlarımın uzunluğuna göre zaman içerisinde geliştirebileceğim bir model arıyorum. Hayırlısı..