Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro 530 HD kadro boyu hakkında yardım

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında EgemenOzan tarafından paylaşıldı.

1. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    Öncelikle herkese iyi akşamlar arkadaşlar. 4.aydan beri Carraro 530HD bisiklet kullanıyorum. Bisikletimi deneyerek aldım. Seleye oturmadan ayakta durduğumda kadroyla aramda 5-6 cmlik bir fark oluyor. Araştırdığım kadarıyla olması gerekli fark buymuş. Ancak 1 haftadır şehir içi ve performans turlarına katılıyorum ve katılımcı arkadaşlarım bana bisikletimin küçük olduğunu söylüyor. Bisikletimin 26 Jant olması ve kadro boyunun küçük olmasından dolayı bisiklet üzerindeki hakimiyetimin daha fazla olacağını söylediler ve sele borusunun boyunu yükseltmem gerektiğini tavsiye ettiler. Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz? http://imageshack.us/photo/my-images/268/u0cp.jpg/ bu da bisiklet üzerinde fotoğrafım. bu
    (sele borum 27.2 300mm)

2. samet türk

samet türk Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bencede küçük bisiklet, seleye oturunca ayağını pedala uzattığında ayağının dik durması lazım diye biliyorum

3. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    evet kadro hizasında paralel olarak dik durması gerekiyor. ancak aldığımızda bu kadar bilgili değildik,zaman geçtikçe bilgilenmeye başladık. sele borusu yükseltmek sizce işe yarar bir çözüm müdür?