Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro 419 Grunge tık tık ses geliyor.

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında y. cem pehlivan tarafından paylaşıldı.

1. y. cem pehlivan

y. cem pehlivan Yeni Üye

bisikletin pedalını çevirirken ses geliyor neden olabilir acaba? bisikletim carraro grunge 419 hep aynı noktada ses geliyor. pedalı çeviriyorum en üstten biraz aşağıya inince pedal tık diye ses gfeliyor hızlı gidince daha rahatsız edici oluyor. Bisikleti ters çevirip pedalı çevirdiğimde ise gelmiyor. Bisikletimin zinciri yağlı daha dün yağladım.

2. güven aktaş

güven aktaş Üye

Seviye:
    maalesef benim carraro da aynı sorun var haftasonu servise vereceğim bakalım derdi neymiş

3. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bisiklet yeniyse normalde. orta göbekte az yag kullanılmasından kaynaklı diye biliyorum forumda öyle okumuştum. (Bende de var aynı ses)

4. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    Çıt çıt ses bende de vardı, forumda okuduklarımdan yola çıkıp sele borusunu çıkarıp iyice bir sildim, selenin kadroya girdiği yeri de sildim ve ses kesildi..

Demek istediğim ses bana da aynakoldan geliyor gibi geliyordu hep aynı yerde çıtladığından.. Meğer sele borusuna toprak kaçmış..bilgine.

5. metinakin

metinakin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Carraro race sahibiyim. 1500 km civarında tıkırtı ses iyice arttı. Bisikletçi göbeği söküp yağlayıp tekrar taktı fakat ses yine devam ediyor. Bisiklet Deore set olmasına rağmen, göbek shimano değilmiş. Carraro'ların genel bir ayıbı bence. Değiştirilmesi gerekiyor...

6. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle orta göbekten muhtemelen ses ama sele borusun girdigi yerdede yapıor bu sesi. Ayakta kullanarak dene önce yine aynıysa ses ozaman orta göbekten.

Önce ac yagla yine düzelmesse bilyelerden kırık var diye düşünüyorum. Bunu düşündüren birde ters cevirip yük yokken cevirdiginde ses yok demişsin. Üzerine yük binince ses gelior ozaman bilyelerden olabilir.

Sorun herne olursa olsun insanın tam nerden geldigini bilemedigi sesler cok cok daha fazla canını sıkıyor bisiklette. Sorun tam belli olsa 'ha surdan' diosn ' bi ara yaptırırım' diosun geciosun ama belli olmayınca ordamı burdamı biskletciye gidersin o an düzelir sonra yine cıkar cok sinir bozucu.

Umarım kısa zamanda halledersin.

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Ben bu açıklamaya göre, pedalın bağlı olduğu kollardan birinin gevşek olduğunu düşünüyorum. Aynakol dişli tarafı da olabilir, diğer taraftaki kol da olabilir... Hangisiyse artık, göbeğe bağlandığı yerdeki vidanın iyice sıkılması lazım.

Tabi sesi de duymak lazım aslında. Ses tık tık değil de çıt çıt diye daha ince geliyorsa göbek veya pedaldan bilye de dağıtmış olabilir.

8. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Pedaldan, sele borusundan ya da orta göbekten gelebilir bu ses.
    Pedalı sıkılayın ve pedalın içine biraz yağ damlatın.
    Sele borusunu kolonyalı mendille silip tekrar takın ve çok sıkmayın.
    Bunları denedikten sonra hala ses geliyorsa orta göbektendir büyük ihtimal. Kapalı göbek derdinize derman olacaktır. En ucuzu 25 liradan başlar. Shimano bb-un serisidir.

9. özgür çelikkaya

özgür çelikkaya Aktif Üye

Seviye:
    aynı sorun, aynı şekilde carraro ile yaşadım. pedalı değiştirdim, o gün bugündür ses yok.

Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.
  10. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynı sorun bende de olmaya başladı. :S Aldığım yere götürdüm adamın bahanesi vitesler oturmamış biraz kullanan oturur olmadı ilk bakımda bakarız diyince, soğdum adamdan. :S

İlk olarak sele borusunu deneyeceğim. Baktım kesilmiyor tekrar gideceğim mecbur.