Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro 419 Grunge fiyatında bundan daha iyi bir bisiklet varmı ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ozan Bilir tarafından paylaşıldı.

1. Ozan Bilir

Ozan Bilir Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar bütçek max 650 TL bu fiyata doğru daha iyi bir donanımlı bisiklet varmıdır acaba ?

Birde boy 174 kilo 69 16" kadro seçeneği yok sanırım 15,5" ve 18,5" var hangisi gider bana ?

Kilitlemeli maşa
    V fren bunların ikisi olsun istiyorum birde.

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    peşin fiyat 250 gibi indirimli aliyorsan çok iyi derim.indirim yapmiyorsa ümit bisiklet ktm ve mosso iyi marka dunyada bilinen markanın distrubutorlugu var.mosso http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=30 tavsiye ederim.920 fiyat.270 pesinde indirim yapiyor.arka vites aktarıcısı daha ust model.renk secenekleri cok var.peşin fiyat indirimli almaya bak derim.carrora 14.5 kilo yaziyor agir geldi.agırlıklarını da sorabilirsin.ön süspansiyon lock-out olması kilitlenebilir olması lazim.kitlenmeyen maşa asfalt gibi yolda gücü cok emer.bunlar önemli kriterler.carrora icin peşinde iyi indirim yaparsa o paraya göre bayag iyi bisiklet.

Ozan Bilir bunu beğendi.
  3. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    250 lira indirimi hangi satıcı yapar acaba.Aynı mesajınızı 2. başlıkta gördüm reklam kokuyor :)

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ersin bey gerçek söylüyorum.gercekden reklam yapmiyorum.Faydalı olmak için yazdim özellikle donanım için.ayrıca bayiler akrabam falan olmuyor.Yakın zamanda bisiklet almayı düşünüyordum.Ümit bisikletin ışıl bisiklet bayisi yiba çarsisi özellikle forumlarda da olumlu yorumları yaziyor.Tel açtıgımda o zaman mossonun http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=25 1770 tl yaziyor.peşin alırsam 1.500 bıraktı.ktm için http://www.ktmbisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=14 modelini 1.750 bıraktı.ayrıca iddia ediyorum.bu kadar soyluyum.Fakat kron marka xc-3000 merkez konya bayisi 1950 tl için peşinde 1750 yaptı bildigim tanidik istanbuldaki bayi bana 1500 bıraktı.kıyaslamak için konya merkez bayisini aramistim:D.dürüst cıktı.ama sonunda sagolsun trek 8.5 ds yi bziimkiler hediye aldilar.onu da pesin 2450 almislar.bunların hepsi dogru.tüm inancımla tekrardan yaziyorum.zaten peşin fiyatta %10 indirim payı oluyor her mal için.Elimden geldigi kadar iyi donanım aynı kalitedeki farkları kıyasladıgım icin yazdim.Delta bisiklet ancak %10 indirime cıkıyor.İstanbul sirkeci deki bayiler 2011 modelleri genelde ellerinden cıkarmak için onlarda bayag indirim gidiyor.yüzyüze bu oran bayag fark ediyor.özellikle ist-sirkeci.özellikle sizin yorumlarda foruma bayağ katkısı oluyor.Bisikletsever olarak yaziyorum.bununda altını çiziyim.

Ozan Bilir bunu beğendi.
  5. Ozan Bilir

Ozan Bilir Üye

Seviye:
    Hocam bu sizin sorduğunuz bisiklet 1770 tl o yüzden bence o indirim yapılmış ayrıca ben alacağım bayiinin Çanakkale/Merkezde olup görerek almak istiyorum.

6. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    2000 TL'lik bir bisiklet için peşin alımda belki 250 TL civarı bir indirim alabilirsin ama 500-600 TL'lik bir bisiklet için kimse 250 TL indirim yapmaz. Sanki 300 TL'lik bir bisiklet için de 3000 TL'lik bir bisiklet içinde peşin alımda bayi 250 TL indirim yapıyormuş gibi yazıyorsun, yanlış anlaşılmaya yol açıyorsun.

Ozan Bilir bunu beğendi.
  7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    doğrudur rakamlar artinca indirimde ona göre fazlalaşır.ama her malda peşin %10 indirim payı mutlaka oluyor.Peşinde 600 tl malı 450 indirdim.her mal için tabiki indirim oranı ona göre değişir.ben sadece bu bisikletleri görüşme yaparak anlaştım.

Ozan Bilir bunu beğendi.
  8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    ozan bey elbette görerek binerek almak en mantıklısı.sürüş testi yapmak lazım.ben sadece fiyat-indirim konusunda peşin para vererek almanın avantajlarından ve donanım için karşılaştırmada bulunmak istedim.

Ozan Bilir bunu beğendi.
  9. Ozan Bilir

Ozan Bilir Üye

Seviye:
    Hocam karar verdim ama kadro boyu meseleseni çözemedim hangisi uyar bana acaba

10. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben de 1.76 m boy var ve 18.5 '' gayet uygun. :) Görüp deneyip aklınıza yatanı alın bence. Görmeden almayınız. :)

Ozan Bilir bunu beğendi.
  11. Ozan Bilir

Ozan Bilir Üye

Seviye:
    Görüp almayı planlıyorum ama alacağım yer siparişle getirirse o zaman eyvah.Sağolun hocam eğer binemezsem 18.5" alırım artık.

Ayrıca bir şey soracağım şimdi ileride vites sistemini filan aynakolu filan değiştirsem yani kısacası bu bisiklete yatırım yapılır mı acaba ?

12. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Valla düzgün kullanımda 7-10 sene ömrüm olursa kullanmayı düşünüyorum. O tarihe kadar gelirsem zaten bisikleti değişirim.

Soruna, bilmediğim için cevap veremeyeceğim. Aynı soruyu ben de sormuş olayım. Merak ettim açıkcası. :)

13. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    http://www.velespit.com/asp/menu_items.asp?ID=30 verdiğim link uzmanca hazirlanmış.hesaplamalar zaten tam yerinde.170 - 175 arası boy için 41-43 cm kadro boy 16-17 inc kadro boyu inc olarak yaklaşık hesabı.17.5 inc de olabilir.şuradaki yazida dikkate deger diyorum gözden kacmaması için.'' Bu tablodaki bir istisna ise şudur: Örnek olarak 185 cm boyunda olan biri 19” kadroya binebileceği gibi bir boy düşük kadroya da binebilir. Yani aynı kişi için 17” kadroda uygun olabilir. Buradaki asıl mantık şudur. Bisiklette ağarlık merkezi yere yakın oldukça , sizin bisikleti kontrol etmeniz daha kolay olur. Özellikle bu tarz boy seçimini yarışçılar daha çok yapar. Çünkü arazi şartlarında , dağ bisikleti kullanan biri için bisikleti kontrol edebilmek her şeyden daha önemlidir.''

Ozan Bilir bunu beğendi.
  14. Ozan Bilir

Ozan Bilir Üye

Seviye:
    Boy oranlarını biliyorum bilmesine de bu bisiklette bana uyan 15,5" ve 18,5" kadro boyu var.15,5" te çok ufak kaçar gibi duruyor 18,5" alıpta koltuğu kadroya yapıştırmakta hoşuma gitmez açıkçası en iyisi deneyipte almak bakalım inşallah bisikletçinin elinde vardır.

15. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
  16. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraronun M kadrolarının maşallahı var yüksek gerçekten.Önce bi L mi falan dedim kocaman yazmışlar :) Orta kısımda ayağın tam yere baştığında yaklaşık olarak bacak boyunla aynı oluyor (178). Geliştirme konusunda da en güzel örnek Carraro Daytona modelidir.Aynı kadronun üst ekipmanlı modeli ordan fikir oluştur :)

Ozan Bilir bunu beğendi.
  17. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu kadro boyu meselesinden almadım carraro zaten :(

sana da uygun olan 17" kadro ama 18.5" te bacaklar uzunsa iş görür

Ozan Bilir bunu beğendi.
  18. Ozan Bilir

Ozan Bilir Üye

Seviye:
    saolun hocam örnek için ınsallah kadro boyu uyar

19. Ozan Bilir

Ozan Bilir Üye

Seviye:
    Ne aldınız hocam ?

20. Ramazan ÇELİMLİ

Ramazan ÇELİMLİ Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben Carraro 419 almak istiyorum istanbul maltepede oturuyom yanlız nerden alacağım belli değil sitesinde 668 TL yazıyor ama başka yerlerde hep ayrı fiatlar yazıyor bana bi bisikletçi mağaza vs bişi yer evrinde yada satan site verin bildiğiniz avrsa ama mağaza filan dha iyi olur lütfen

Ozan Bilir bunu beğendi.