Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro 419 arka vitesten ses geliyor.

Konu, 'Carraro' kısmında aykutnizipli tarafından paylaşıldı.

1. aykutnizipli

aykutnizipli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisikleti yeni aldım test sürüşü yapayım dedim, pedali çevirmediğimde arka vitesten sürekli olarak 'cıt-cıt-cıt' sesleri geliyor seri biçimde. Zincir bir yere sürtüyor galiba ya da böyle ses yapması normal midir?

2. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bazı göbekler çıt çıt çıt die öterler döndüklerinde ondan.(Gönül Rahatlığı ile kullan) bu ses genellikle üst düzey göbeklerde olur özellikle o sesi duyarsın ama seninki 1000 tl lik göbeklerden değildir aynı sistemle yapılmış alt model ve marka göbektir.Arkadaşımda Var Carraro 419 onunkindende aynı ses geliyor :) Kesinlikle Göbekten.

3. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    benim bisiklette ses yok ama pedal çevirirken(düşük viteslerde) sorunsuz dönmüyor. yani çok hafif takılma çok hafif ama. bunun sebebi de mi orta göbektir. ve orta göbek dediğimiz şey iki pedalın arasında ki parça mı?

4. tunahan beyhan

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Göbek den kastım Arka Jant Göbeği.Dediğiniz titreme (Misal) Aynakolu 3 Te arkayı 1 de kullanırsanız olur.Zincir çapraz geldiği için titremeler oluyor.Sizin bisiklette ses olamamasının sebebide göbeklerin değişik olma ihtimali benim göbeklerdede ses yok.Birde zamanla ömrü dolduğu için ses gidiyor.

Mutlu Onur ÖZDEMİR bunu beğendi.
  5. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaş arka aktarıcıyı kastetmiş.ARka aktarıcı ayarlı bozuksa eğer böyle sesler normaldir.Ayarlarını yaptırırsanız hallolur diye düşünüyorum ama vites geçişini sağlayan telde sıkıntılı olabilir.Bir bisikletçiye gösterin derim :)

6. tunahan beyhan

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hayır değil Sizin kastettiğiniz sorun pedalı çevirdiğinde olur.Bu sorun bile değil göbekten geliyor o ses bir kaç arkadaşımada dikkat ettim guando mu ne göbekleri var onlardanda cıt cıt cır ses gelio sizinde göbekler onlardan.