carraro 417 TURNER 21V düşünüyorum yardım bekliyorum

Kenankunc

Üye
Tepki
0
carraro 417 TURNER 21V
Modelini düşünüyorum ama Kadro boy oranı çok önemli olduğu söyleniyor
Bu bisikleti Ablam ve Ben kullanıcaz;

Benim Boyum 178
Ablamın boyu 160

Beraber Kullanıcağımız için Kadro boyu ne olucak bilemedim yardımlarınız önemli iyi günler

Edit : Kadro özellikleri ALLOY 15,5"-18,5"-19,5"-21,2"

Scudo

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
İyi akşamlar . Öncelikle eğer okumadıysanız (link) okumanızı tavsiye ederim.Kadro boyu için sizin boyunuzdan çok bacak boyunuz önemlidir.İkinizin boyu arasında bayağı fark var.Sizin için 18.5 sanırım ideal olur.Ama ablanız için büyük olabilir.Aradaki fark sele borusuyla ayarlanabilir ama boyunuza göre büyük bisiklet kullanmak önerilen bişe değil.Bence deneme imkanınız varsa gidip bir deneyin derim.

Kenankunc

Üye
Tepki
0
Bir çok Yazı okumaya çalıştım, dediğiniz gibi büyük bisiklet benim açımdan sıkıntı yaratmayacak ama ablam için sıkıntı olabilecek aklıma sele boyu geldi dediğiniz gibi sadece sele boyu ile bu problem ortadan kalkar mı? kadro boyunun 18.5 olduğunu var sayarsak ne gibi problem yaşar ablam

Cevaplarınız için Teşekkürler.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Sele borusuyla bacak boyu sorunu büyük ihtimalle çözülecektir.Ama kadroların birçok uzunluğu ve açısı vardır bunlarda genelde boya göre belirlenir.Dediğiniz gibi 18.5 olursa sizin için ideal , diğer taraftan ablanız için örneğin üst boru uzunluğu uzun kalabilir yada bunun gibi açısal uyumsuzluklarda olabilir.Bunlar tabiki o bisikleti kullanmasına engel olmaz fakat kendi boyuna göre olan bisikletten alacağı zevki alamayacaktır.Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

• Beğen
Tepkiler: Kenankunc

Kenankunc

Üye
Tepki
0
Çok Yardımcı oldunuz gerçekten teşekkürler :)
Tecrübeli Arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum,
bide Bu model bisiklet iyimidir