Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro 227 mi merida cw 300

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında serdar74 tarafından paylaşıldı.

1. serdar74

serdar74 Yeni Üye

Adı:
    serdar
    Seviye:
    bu 2 bisiklet fiyat performans acısından degerlendirsek carraro 1350 merida 1700 lira hangisi dha mantıklı

2. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @serdar74

Mevcut bisikletimi almadan evvel bir Merida CW300 sahibiydim. İkinci el olarak uygun sayılabilecek bir rakama (1400) aldığım için Carraro grubuna bakmadım bile.
    Ancak bütçe kısıtlıysa Sportive 227 kesinlikle tercih edilebilir. Üste kalan para ile ekipman ve aksesuarı önemli ölçüde toparlarsınız.

3. serdar74

serdar74 Yeni Üye

Adı:
    serdar
    Seviye:
    tesekkurler bütçe biraz kısıtlı ancak eğer verdiğim farka değecekse merida almayı düşünüyorum merida cw 300 sahibi olarak sizce değer mi aradaki farka

yada bu fiyat aralığında önereceğiniz bir model var mı

4. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @serdar74
    Merida global ölçekte bir firma olduğu için en büyük getirisi ürettiği ürünün arkasında durması ve servis kalitesinin yerli grup üreticilere nazaran yüksek olması olur.

Bunun yanında elbette kadro üretim tekniği ve görselliği daha ilerde. Lakin tüm bunlar amatör düzeyde ve bisikletinin genel bakımını yapabilecek donanıma sahip bir kullanıcı için ne kadar fark getirir?

Bana sorarsanız hemen hemen hiç. Bisikletinizin üzerinde Merida yazması kişisel tatmin sağlar, doğru. Ancak kısıtlı bütçe ile Carraro Sportive gibi oldukça başarılı bir seri pekala iyi bir alternatif olabilir.

Mevcut bisikletim bir Salcano CYC02 Cyclocross. Üzerindeki donanımı neredeyse fark ödemeden Shimano 105 sisteme yükselttim. Bu haliyle eşdeğer donanımdaki Cube marka bir bisiklet ortalama 3500 TL iken, benim bisikletim yaklaşık 2000 TL'ye gelmiş oldu. Bisikletin yaklaşık 1.5 kg daha hafif olması ve üzerinde Cube yazması için 1500 TL fark vermeye değer mi? Bence değmezdi ve alıp geçtim Salcanoyu.

Evet Salcano servisleri ekseriyetle sıkıntılı, ancak tüm bakımlarını kendim yapabildikten sonra servise ne kadar ihtiyacım olabilir ki.

serdar74 bunu beğendi.