Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CARRARO 225, SEDONA 310,MERİDA 20V,MOSSO 771 SMV mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SERKAN ÇİFTÇİ tarafından paylaşıldı.

1. SERKAN ÇİFTÇİ

SERKAN ÇİFTÇİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba
    Amatör olarak bisiklet sürüyorum. Eski bir mtb'm vardı. Artık yeni bir bisiklet almaya karar verdim. Bisikleti sadece asfalt da kullanacağım. kartal-kadıköy sahil yolunda. boy 178 kilo 90 :rolleyes: malesef. yaklaşık 1 aydır araştırıyorum. bir türlü karar veremedim. almışken iyi bişey almak mı. yoksa ucuz alıp sonradan daha profesyonel bir bisiklete geçmek mi? Aşağıdaki bisikletlerden hangisini önerirsiniz. bütçem 1000-1200tl gibidir. Yardımcı olabilirmisiniz.
    Modeller
    carraro 225
    sedona 310
    merida 20v
    mosso 771 smv
    ve birde merida speeder t1 ( yeni başlayacaklar için fazla mıdır?)
    http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=35
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-310.html
    http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/crs20vl.html
    http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/spdt1.html
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=153

2. Okan KILIÇ

Okan KILIÇ Yeni Üye

Adı:
    Okan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayran olduğum ve kesinlikle tercih edeceğim marka MERİDA olurdu. Fakat yukardakş teknik ekipmanlara baktığımda değiştiriciler , krank ve vites kolları vs. Mossoda daha iyi gibi. Ha onlarıda ileride sende değiştirebilirsin bence bu yüzden bisikleti alırken kadro , gidon , maşa gibi parçaların kalite durumunu göre al . Bu yüzden merida al derim ben sana .

3. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    carraro 227'yi bir incele bence. f/p olarak gayet iyi.(bulabilirsen eğer mat lacivert, beyaz rengi şahane) hatta forumda,şehir-tur bisikletleri başlığında, carraro sportive kullanıcıları... konusuna bakmanı da tavsiye ederim. naçizane :) şimdiden bol pedallar dilerim, seçiminiz ne olursa olsun :)

krmtoprak bunu beğendi.
  4. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sadece asfaltta kullanacaksaniz kesinlikle amortisör ve disk fren olayina bulasmayin, gereksiz agirlik. Mosso 771 SMV modelini ben de kullandim uzun süre. Çok memnun kalmıştım. Size tavsiyem düz maşalı Mosso 771 DMV modelini incelemeniz. Carraro ve Sedona seceneklerinizden daha hafif

Okan KILIÇ bunu beğendi.
  5. SERKAN ÇİFTÇİ

SERKAN ÇİFTÇİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    yorumlarınız için çok teşekkürler. gidip mosso ya bir bakacağım. benimde içimden o geçiyor. hem 27 avantajı var.

6. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  7. Semih Aydınlıoğlu

Semih Aydınlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Düz maşalı bir model öneririm. O da şu durumda T1 olur. Yeni başlayan için hiç de fazla değil, gayet güzel, giriş seviyesi bir model. Bütçeniz elveriyorsa bence diğerlerine hiç girişmeyin. Ayrıca Fuji Absolute 2.1 veya 2.3 modellerine de bakmanızı öneririm. Eminim beğeneceksiniz.

krmtoprak bunu beğendi.
  8. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bence üşenme yazdığın modellerin hepsini git canlı canlı incele. daha sonradan vay şunada baksamıydım falan yaşama. diğer arkadaşların dediği gibi disk gereksiz. diskin kullanım alanı olarak çamur balçık vb gibi durumlarda karşılaşıyorsanız yada ben illaki sağanak yağmurda bisiklet binerim ve sürat yaparım gibi takıntınız yoksa v frenler zımba gibi tutar.

ön amortisörü fazla test etmedim onun için birşey diyemeyeceğim. hafif engebeli şehir içi bozuk yollar gibi yerlerde avuç içlerine konfor sağlayabilir.
    mossoyu bende elimle yokladım bisiklet hooop dedi havalandı. 12,5kg sanırım. full acera set var üzerinde. büyük şehirdeyseniz servis sıkıntınızda olmaz.

linklerdeki bisiklerin hemen hemen aynı, kimisinin lastiği ön planda kimisinin aktarıcı. bence burada hesap edeceğiniz ileride hangi parçayı değiştirmek istersem ucuz hallederim olmalı.

salcano ithalatı claudbutler cbr L700 kullandım. herşey en alt donanımdı lastikler naylon gibiydi ancak zevkle bindim. birazda bisikletten çok iş sizin kafanızda. forumda bisan çelik kadro ile yurt dışı gezileri yapmış arkadaş var. ben onun yazı ve yorumlarını okuduktan sonra gaza gelip aldım. bisiklet isterse 1 kg olsun, sizin içinizde heves bacaklarınızda derman yoksa sonuç yine hüsran olacaktır.

tekrar ediyorum bisikletler resimlerde göründükleri gibi olmuyor gidin hepsini canlı görün. sizi hangisi çekerse onu alın. bu fiyat aralığında birde fuji absolute 2.3 var

SERKAN ÇİFTÇİ bunu beğendi.
  9. krmtoprak

krmtoprak BİSİKLET HASTASI

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Semih Abi'ye katılıyorum.

10. SERKAN ÇİFTÇİ

SERKAN ÇİFTÇİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    merhabalar

seçimi mi mosso 771 smd acera dan kullandım. daha binmek nasip olmadı. en kısa zamanda resimlerinide paylaşacağım.

11. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    hafiflik nasıl serkan hafiflik :D

gerçi sen amortisörlü ve disk fren tercih etmişsin ama yinede hafiftir sanıyorum

12. SERKAN ÇİFTÇİ

SERKAN ÇİFTÇİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    disk fren ve amartisör olmasına rağmen çok ağır değil. normalde dmv modelini alacaktım ama ellerinde kalmamış. bende bekleyemedim :)

13. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    hayırlısı olsun bende bugün fırsat olursa foto eklemek istiyorum foruma ve bisikletsiz ve bisikletli tartılıcam bakalım kaç kgmiş alet.

dün akşam arkadaşlarla buca - sarnıç arası tur yaptık (gerçi onların bisikletleri mtb idi) gören elleyen beğendi sağolsun 27 vites ve hafifliği göz dolduruyor.

14. SERKAN ÇİFTÇİ

SERKAN ÇİFTÇİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben dmv ye baktım ama 18" kadrosu yoktu. kuş gibi bir bisiklet. bisikleti eve kadar sürdüm. yokuşta en ufak bir ağırlık yok. 27 vitesin avantajı olsa gerek.

15. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben 16 yada 17 kadro aldım boy 175, ancak bir dezavantajını hissetmedim. seleyi kaldırınca gidonla hemen hemen aynı hizada rahat şekilde sürebiliyorum.

nekadara aldınz acaba?

16. SERKAN ÇİFTÇİ

SERKAN ÇİFTÇİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kredi kartına taksiklet 1150 tl ye aldım. piyasayı çok bilmediğim için çok pazarlık yapamadım.

17. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    disk ve amortisörlü maşa var bence fiyat normal. bende 900 e taksitle aldım. 855 verip sportive 224 almak arasında gittim geldim ama iyiki mosso almışım diyorum.
    düz maşa olmasına rağmen, çukurlarda çok sarsılmadım.

muhakkak daha iyisi vardır tabiiki ama f/p ürünü gerçekten