Carraro 224den Sedona 410'a geçiş hakkında

Carraro 224den Sedona 410'a geçmeli miyim?

• Geç tabi

• Gereksiz olur bence

• Toplam katılım
    26

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar 2 yıllık Kron XC 250 macerasından sonra büyük heveslerle Nisan ayında aldığım ve beni hiç pişman etmeyen Carraro sportive 224 bisikletimi Sedona 410 almak için satma fikri dün geceden beri beynimi kemirmeye başladı. Sedona'nın yaklaşık 3,5 kg daha hafif olması başta aklımı çelen tarafı. Açıkcası her bisikleti alırken tamam artık bunu 3-5 yıl kullanmadan satmam diye alıp böyle fikrimi değiştirmem de beni üzmekte.

Bu labirentten çıkmamda bana yardımcı olur musunuz? :kötü: Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sedona,

Ağırlık,
Fren vites sistemi,
Lastik,
Jant seti,
Kullanım rahatlığı ve ergonomik,
Görsellik
Ve kalite bakımından 224'e her şekilde on basar kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: mhd ve Türko

Türko

Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@1dost bence hemen sedona ya geçiş yap derim. Umarım carraroyu biranonce satarsin ve sedona na kavuşursun...

Emir O.

Üye
Tepki
22
carraro hakkında bilgim yok ama bende 410 var ve çok memnunum. sohbet ettiğim her kişi de bisikleti çok övüyor, tabi ki bunda en büyük etken bu fiyata bu kadar hafif bir bisiklet olması. ek olarak vites geçişleri de çok iyi.

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Sürekli bisiklet değiştirmekten bahsetmişsin. Ben ikisini de kullanmadım. O yüzden birşey diyemem ama seni tatmin etmeyen neydi ve bisikletini değiştirdin. Aldıktan sonra uzun süre kullanmak istiyorsun. Bence ağırlıktan vitesten ziyade onu sapta. Sor kendine ve kullananlara. Sedona 410 uzun vadeli bir bisiklet olur mu senin için yoksa para biriktirip daha kaliteli ve üst model birşey mi almalı.

Türko

Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kadir karakaya İşte soruyorum kendime çıkamıyorum işin içinden. Carraro almadan önce de 410'u görmüş fakat detaylı göz atamamıştım. Çünkü 224e odaklanmıştım bir de sedona fiyatları 1500e yakın civardaydı o paraları da vermek istemedim diye hatırlıyorum. Fakat şimdi peşin 1000 tl gibi bir fiyatla sahip olunabiliniyor.

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
İlk başta maddi durumunuza göre bisiklet seçtiniz sanırım. İlk etapta siz yine de bir yanda para biriktirin. Zamanla buradan güzel bir cevap bulacağınıza inanıyorum. Acele karar vermeyiniz. Dediğiniz modelleri kullanan arkadaşlardan yorum gelince daha da açılacaktır düşünceleriniz.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@kadir karakaya

Güzel bir açıklama olmuş bence. Bende bazen internette kendimi üst model bisikletleri araştırırken buluyordum ve beynimi şuan elimde olan bisikleti satıp, yeni bisiklet alma fikri kemirip duruyordu. Sonra düşünüyorum; beni bir kere uzun yollar dahil hiç yolda bırakmamış, sürerken fiziksel hiç bir rahatsızlığa yol açmamış, kısacası beklentilerimi karşılamış... Peki neden daha iyi bir bisiklet istiyorum sorusunu sorduğumda yanıtsız ve havada kaldı herşey... Daha iyi bir vites sistemi, daha etkili frenler derken ihtiyaç ve tatmin etme düzeyini unutur oldum. Sonuçta bu bir motor değil; 125 cc'den 600 cc'ye geçmek diye bir kavram yok. Uzun turlarda o yokuşa geldiğinde bir dişli eksik, üç dişli fazla. Vites sistemi pahalı ya da ucuz fark etmiyor. Tabi ki; sizi yarı yolda bırakmayacak, size sorun çıkartmayacak bir donanım varsa artık yeterli olarak görüyorum. Satın alma alışkanlıklarının sonu olmadığının farkındayım... Iyinin iyisi ve onunda iyisi hiç bir zaman bitmeyecek gibi. Sürerken çok fazla düşünmeden mutlu olmaya bakın...

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
Şehirden yol bisikletine geçiş konusunda benzer şeyleri düşünen birisi olarak ben arada dağlar kadar fark göremiyorum. Hiç mi yok, elbette var. Aradaki fiyat farkından daha fazlasını veya azını da elde edebilirsiniz. Ama en güzel yatırım, kendi bedeninize ve kondisyonunuza yapılacak yatırımdır diye düşünüyorum.

Yerinizde olsam harcamayı düşündüğüm parayı bir havuz veya fitness üyeliğine harcardım. 3-6 ay boyunca düzenli çalışın, bakın nasıl da zımba gibi oluyorsunuz. Sonra vay efendim bisiklet ağırmış, dişli sayısı çokmuş gözünüze gelmeyecek bile. Yahut kendinize güzel bir koşu ayakkabısı alın, ayağınıza uyan en rahatından afilli bir şey. Güzel, havadar/soğuktan koruyan hafif kıyafetler, koşun misler gibi...

• Beğen
Tepkiler: engin444

Türko

Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siparişi verdim gitti.:krktm: 5 aylık Carraro 224 satılık :(
1450 tlden 1000tlye düşmese almazdım :uzgnm:

• Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

jaks39

Üye
Tepki
40
İsim
ilker
@1dost ne şekilde ve nereden aldınız 1000 tl'ye acaba güzel fiyat, ilgilenenlerde bilgi almış olur..

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Hayirli ugurlu olsun simdiden. Keske acele karar vermeseydiniz.

Türko

Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kadir karakaya Düşündükçe batıyordum artık. Artık ne yapıp edip kendimi tutmam lazım :kötü:

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@1dost Hayırlı olsun, aklınıza girmişse kurtulmak zordur :) Keyifle ve severek kullanın. Iyi pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: Türko

Türko

Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@jaks39 Evet fiyat iyi geldiği için aklımı çeldi zaten. Zira yazın ilk ayında fiyat 1450 civarındaydı. Ankara'da oturuyorsanız Performans bisikletten alabilirsiniz. Sitelerinde 1250 yazıyor ama peşin 1000 yapıyorlar. Ben Ankarada değilim siparişi verdim :bsmagryr:

• Beğen
Tepkiler: jaks39

condition

Aktif Üye
Tepki
114
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@1dost
Hayırlı olsun hocam. Bende carraro 224 ve Sedona 410 arasında kalmıştım. Bayramdan sonra almayı düşünüyorum ikisinden birini. Sipariş elinize ulaştıktan sonra detaylı bir karşılaştırma yaparsanız benim gibi arada kalmış insanlara ışık tutar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öncelikle hayırlı olsun. Cidden iyi bisiklettir kendileri ayrıca Sedona kullanmak ayrıcalıktır hissini hissettiriyor.
Hele bu fiyata tek şey söylenir " Aslı bisiklet çok teşekkürler "
En ince detayına kadar markalı, kaliteli ürünler bileşeni oluşturmuş.

1000 Tl. :( benden iyi fiyata almışsın....kazasız,belasız.