Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro 224 mü Salcano city sport 30 mu ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Lütfi Ö. tarafından paylaşıldı.

1. Lütfi Ö.

Lütfi Ö. Yeni Üye

Seviye:
    Yakında bisiklet alacağım bunları gözüme kestirdim. Kağıt üzerinde salcano daha üstün duruyor. Carraro 24 vites, Salcano 27 vites. Carraroda altus, Salcanoda acera sistemi kullanılmış fakat Salcanonun geometrisinden dolayı hızlanmak zor, kadro kaliteli değil gibi yorumlar okudum. Sizin yorumlarınız nelerdir, siz olsanız hangisini seçerdiniz ?

Birde bir kaç sorum var ;
    Acera ile altus arasında ne fark vardır ?
    24 vites ile 27 vites arasında ne kadar hız farkı olur. Yani atıyorum 24 viteste 40/s km tempo tutturuyorsam 27 viteste kaç km/s artış olur ?
    Sabit maşa ile yaylı maşa arasında ortalama kaç kg fark olur ?
    Kaldırımdan inerken veya yoldaki lakalardan geçerken düz maşa ile çok sıkıntı çekilir mi, jant falan yamulur diyorlar pek tecrübem olmadığı için bilemiyorum. Eğer bahsettiğim durumlarda sıkıntı çıkmaz ise düz maşalı bir model de düşüneceğim.

Teşekkürler

2. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Shimano Acerayı Altustan üstün tutmuş muhakkak bir fark vadır.Düz maşa ile kitlemeli maşa arasında 500-600 gr fark oluyor,ben kitlemeli maşalı modeli almanızı tavsiye ederim,ben kullanıyorum çok memnunum ama sadece şehir içi asfaltta sürerim,araziye girmem diyorsanız düz maşa hem ağırlık bakımından,hem incelik bakımından daha iyi.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. Lütfi Ö.

Lütfi Ö. Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız 500gr için amörtsörden feragat etmek mantıklı gelmedi. İllaki bir gün girilecek engebeli yol olur. Teşekkürler cevabınız için.