Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cargo bisikletler

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında haydar güdücü tarafından paylaşıldı.

1. haydar güdücü

haydar güdücü Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba.
    Özellikle cargo istememin 1. sebebi hiç bisiklete binmedim. 3 tekerlekli olması bana denge konusunda sıkıntı yaşatmayacaktır. Ayrıca arkasında ki sele sayesinde ufak tefek alışverişlerde de yardımcı olur. Spor yapma isteğinin yanısıra işyerine 4 km gibi bir mesafem var. Bu mesafede 3 tane 150-250 metre ve 10-25 derece yokuşlar var.

Bisikletler konusunda biraz araştırma yaptım, ama yinede bir çok terime yabancıyım. 180 cm boyunda ve 90 kg ağırlığındayım. alacağım bisiklet konusunda yardım istiyorum.

http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=25147

bu bisiklet bana uyarmı.

http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=23328
    veya bu
    Marka olarak ne tercih etmeliyim.

2. Emre Özhan

Emre Özhan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk verdigin linkteki cıka marka bence güzel hem 18 vitesli rampalarda zorlanmazsın hemde daha erkeksi duruyor

3. Ekrem Özarslan

Ekrem Özarslan Kıdemli Üye

Seviye:
    abi bu kargolar çok ağır olur bu nedenle o yokuşları bi hayli zr çıkarsın eğer biraz 2 tekere bine biliyorsanbu fiyata çok güzel mtbler alabilirsin(dağ bisikleti)
    Kısa sürrdede iyice öğrenirsin binmeyi ama siz bilirsiniz.

4. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Bu tarz bisikleti kullanma fırsatım olmuştu. Sürüş zevki yok bence. Bisikleti herhangi bir tarafa yatırma şansı olmadığı için sürücüyü,virajalrda çok savuruyor. Bunun yanında genişliği nedeniyle bir çok dar alanda yol almak büyük sıkıntı doğuracaktır.

Eğer zamanla denge sorununuzun kalkacağını düşünüyorsanız, ihtiyacınıza göre bir şehir bisikleti yada mtb bisikleti almanızı öneririm. Yük taşımak için ise gidona bir sepet ve arkaya bir bagaj taktırabileceğiniz gibi, yükünüz 20 kg'den fazla ve hacmi daha büyük olacak ise, bisiklete römorkta alabilirsiniz. Forumda römork imal eden arkadaş mevcut ;)

5. haydar güdücü

haydar güdücü Yeni Üye

Daha önce kullandım dediniz. Bu bisikletler yukarıda bahsettiğim yokuşları çıkarmı. Çıkar ise çokmu zorlanırım.

6. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Çıkıp, çıkmaması sürücü ile doğrudan alakalı olmasına karşın zorlayacağı kesin ;)

7. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    uzun bir süre önce memlekette bir bisikletcinin kendi yaptıgı bir "üçteker" i kiralamıstık.. hızlı sürdügünüz zamanlar sapmaya calısırsanız ya da saparken direksiyonu normal bir bisikletmis gibi kırarsanız lastiklerden biri havalanıyordu.. devrilmese de sizin durmanıza sebep oluyordu.. bu da aklınızda bulunsun.. bayır isine gelince, normal bisikletin 1.5 2 katı agırlıkta olacagı icin tırmanırken agır olması sizi, inerken ise frenlerinizi zorlayabilir.. aklınızda bulunsun derim..