Carbon meraklılarına..(izleyiniz)

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
Evet arkadaşlar ''carbon'' birçoğumuzun ilgisini çekmektedir.maliyeti ve üretiminin uzun sürmesinden dolayı fiyatı da oldukça yüksektir.en önemlisi kırıldığı zaman tamiride yoktur:( .(yapılsa bile başka sorunlar yaşanır)

Asıl sizlerle paylaşmak istediğim videolara gelelim.Burada, metale birebir carbon görünümü verme videolarını izleyelim.Oldukça basit bir yöntem aslında.

buyrun videolar:)
Adamlar arabasını boyatıyor.carbon merakı onlara da bulaşmış:p

Ben ilerde deneyeceğim.zaten. Boyanmayı bekleyen bir kadrom da var.Şu kullandıkları ismi ne bilmiyorum,''elek'' gibi delikli olan şeyden bulursam kesin deneyeceğim

Scudo

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Ya bu 'elek gibi delikli şey' bana, marketlerde satılan halıların kaymaması için kullanılan bişeyi hatırlattı..Oda rulo halinde satılıyo ve bu şeye çok benziyor..kullanıla bilir belkide..Yakın zamanda fotoğrafını çekerim..:D :)

-----------------

Şimdi yakından baktım fazlada benzemiyomuş..Boşlukları daha kapalı boya geçmeyebilir yani..:p

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bulunmaz

Selam bu bahsettiğiniz halıları kaydırmasın diye kullanılan malzeme kalın biz onu kesip arabanın torpidosuna koyarız üzerine konulan telefon vs. kaymasın diye. Bu videodaki kullanılan malzeme çok daha farklı bir şeye benziyor. Ben halıkaydırmaza benzetemedim. Başka bir şey olsa gerek. Birde düz ara kaputuna çok güzel uygulanırda yuvarlak kadroya uygulamak biraz zor gibime geliyor.

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
@soneryen
Mutlaka zor olacak ama kolayı herkez yapar değil mi.
ben zoru severim ben bulursam şu malzemeden deneyeceğim

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@soneryen

Yuvarlak kadroya uygulayan var , çokta zor değil , sadece işi iyi bilen bvirisi olması gerekir .. Ben bir kere karsılastım , ayrıca bu forumdada bir bisikletle karsılasmıstım . Simplon a karbon gorunumu verilmişti , gravity e benzemisti hatta aynısı olmus diyebilirim ..

İdris video için cok cok saol , güzel paylaşım olmus ..

Ceylan :):)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İdris denediği zaman paylaşırsa çok iyi olur. Bakalım başlığı takipteyim.

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@bisikletci

aynen ömer abi, ceylan gibi süzülüyor mubarek:rolleyes:

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
paylasım ıcın tesekkurler

buna ne gerek var anlamadım bıldıgım kadarıyla pıyasada bu gorunumu veren folyolar var al yapıstır ıstedıgınde cıkart :D (hem de işin duygusal yonu var :D :D :D )

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@İdris ACA

bu konu da kullanacağın bir iki metaryel occ motosiklet montajcılarının kulandığı bır metot.zemıne yılan deseni vermek için kulanılıyor.bende deneyeceğim bunu.örgülü kadın çorabı bu iş için uygun.birde naylon pencere sineklıği veyahut delikli temizlik bezlerinden bulabilirsen oda olabilir

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
honda si canlı olacağa benzio.. iyi fikir valla adamların kafası herşeye çalışıyor

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
@İdris ACA

boyayla hiç uğraşmaya gerek yok kaplayın bence işte örnek,kendim yaptım maliyeti 3ytl
(link)

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
@deli kadir
Merhaba Kadir.
Evet bahsettiğim şu delikli bezi bulamadım.Aynen bende carbon desenli sticker kullanıyorum artık.
Aynakol güzel olmuş,tebrik ederim.
bende bir örenek resim ekleyeyim.
Kendi yaptığım fiber furç kapağı,carbon görünümlü sticker'lar;)

(link)

selamlar

• Beğen
Tepkiler: deli kadir

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
eline sağlık. güzel bir çalışma olmuş... ben gerçi bu kaplama olayını biraz abarttım. frn papuçları-jant göbekleri-kollar-aynakol hep kaplama ama millet karbon sanıyor. bi yönü daha var malzemeler çizilmiyor. folyoları sökünce alttan malzemeniz tertemiz çıkıyor. sıkıldığınız zaman da söküyorsunuz olup bitiyor.

Laxeri

Daimi Üye
Tepki
288
ben reklam sektöründe grafikerlik yapıoum ve çok nadir olsada bu malzemede iş yapıoruz.bunun ismi mesh m2 si 17$ gibi bişey(kullanmak isteyen arkadaşlar olursa diye)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
kardeş en güzelli sen delikli saclar var onu bük ve bin o zaman rahatlarsın

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

fatih_brs

Daimi Üye
Tepki
192
bu madde uygulanacağı zaman ısı ile uygulanması gerkiyor saç kurutma makinesiyle ısıtarak yapıştırılıyor eğer ısıtmadan yapılırsa girintili çıkıntılı yerlere yapıştırılamıyor