Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carbon malzeme bağlantı yerlerinde problem

Konu, 'Kadrolar' kısmında Efrahim ÖZCAN tarafından paylaşıldı.

1. Efrahim ÖZCAN

Efrahim ÖZCAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gidon, gidon boğazı ve sele borusunun bağlantı yerlerinden bisiklet üzerindeyken bir çukur veya tümseğe denk geldiğimde veya gidona yukardan ani ve kuvvetli baskı uyglandığı zaman çıt diye bir ses geliyor. Bu sesi önlemek için ne gibi yollara başvurabilirim. Bilgisi olan arkadaşlar düşüncelerini yazarsa memnun olurum şimdiden tşk.

2. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yaklaşık bir yıl önce karbon gidon almıştım. Bir-iki ay kullanımdan sonra dediğiniz gibi çukur gibi yerlere girdiğimde bir çıtırtı duymaya başladım. Karbon gidonumu söktüm inceledim birşey bulamadım. Tekrar takıyorum gene aynı çıtırtı. Durduğum yerde gidona yükleniyorum çıtırtı var. Derken sesin seleye yüklenince de geldiğini farkedince dikkatimi furç yatağına verdim ve biraz sıkma ile sorunum düzeldi.

Demek istediğim tabiki karbon kadro ve diğer karbon donanım ile bir çatlak sorunu olabilir. İyice bir usta tarafından incelenmesinde fayda var. Allah korusun daha kötü sonuçlara yol açmadan varsa bir arıza önleminin alınması gerekir. Bence komple bir bakım ve kontrole sokun.

Efrahim ÖZCAN bunu beğendi.