Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

carbon kadro yapımı hk.

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Ümit CAN tarafından paylaşıldı.

1. Ümit CAN

Ümit CAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar şu aralar carbon kadro yapımı konusunda araştırma yapıyorum.Bu konu hakkında gerek komposit malzemenin nereden bulunacağı olsun vs.. deneyimlerinizi benimle paylaşırmısınız.

2. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    seri üretim amaçlı döküm falan mı yapacaksınız yoksa , kompozit profillerden kendinize 1 kadro mu yapmak istiyorsunuz .
    acıkcası ilkinin cevabını burada bulamazsınız.
    2. ise zaten kompozitten ziyade carbon oranı yüksek metal alaşımı oldugundan dökümcüler sanayyii sitesi hadımköy ve ikitelli civarında gezinmeli ama profil olarak bulabileceginizi pek sanmıyorum
    ayrıca kaynak da bu malzemeye biraz zor ve ustalık ister her kaynak tutmayabilir.
    uzun lafın kısası zor literatürü az bi işe soyunmussunuz , forum dısı arastırmanızı metalurji forumları hatta birebir kompozit üretim firmaları ile görüşmenizi tavsiye ederim

3. Ümit CAN

Ümit CAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    seri değil kendim için bir carbon kadro yapmayı düşünüyorum cnc 'im var kalıp konusunda sıkıntı yaşamam ancak karbon satan biyer bulamıyorum :) yada fiyatları hakkında bilgi sahibi değilim

4. mfurkanates

mfurkanates Aktif Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    kompozit.net diye bir site vardı öyle hatırılıyorum benimde aklımda karbon kadro yapmak var ama şartlardan dolayı ertelemek zorunda kaldım projeyi inşallah üniversitede yapacağım :D kolay gelsin sonuç ne olacak merakla beklyorum