Carbon kadro full 105 setli bisiklet

The Lost41

Üye
Tepki
12
İsim
Emre
Bisiklet
Carraro
Öncelikle herkese merhabalar, Forumu uzun yıllardır takip ediyorum fakat üye olmak bugüne kısmetmiş.
Konumuza gelecek olursak başlıkta da belirttiğim gibi karbon kadrolu ve 105 li donanımı bu kriterlerde en ucuz ne kadara bulabilirim aklımda bir iki model var fakat sizinde önerilerinizle çeşitleneceğini düşünüyorum yardım eden etmeyene şimdiden teşekkürler.

Ktm revelator 3500 1699 euro gibi bir fiyattan satışta buda günümüz parasıyla 4700 civarı bir fiyata tekabül ediyor.

Cube agree gtc pro 1579 euro gibi bir fiyatta satışta buda 4400 civarı bir fiyat alınabiliyor.

İki firmanın da kendini kanıtlamış markalar olduğunu biliyorum. görünüş jant ve lastik gibi farklılıklar var buda aralarında ki 300 liralık farkı etkiliyor sanırım Şimdi gelelim asıl soruya

3500 de ki mavic aksium jantlar mı Yoksa ;
Agree de ki fulcrum racing jantlar mı ?

ek olarak sizinde önerilerinize açığım

Scudo

The Lost41

Üye
Tepki
12
İsim
Emre
Bisiklet
Carraro
Yurt dışı firmalarda ki sistem nedir gümrük durumları vs.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@The Lost41 özetle kargo ve paketleme hariç alacagım ürün 1500 euronun altındaysa AB ülkeleri için %18 kdv ödeniyor.

• Beğen
Tepkiler: The Lost41

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
CUBE ün peloton serisinde bile içten kablolama kullanılıyorken, daha pahalı daha üst seviye karbon Agree sinde içten kablolama kullanmaması benden başka kimseyi rahatsız etmiyor mu :rolleyes:

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. Hahah transferin sebebi anlaşıldı :D

• Beğen
Tepkiler: x-rayted

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
kablonun içten geçmesinin estetik dışında çok büyük bir önemi var mı ?

• Beğen
Tepkiler: pandelis

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kablo konusunda ben biraz geri kafalıyım sanırım, daha bir tutucuyum. Bisiklet dediğin kablolarıyla güzel, ben de içten geçtiğinde rahatsız oluyorum, kablo dediğin gözükecek.

Bisiklet konusunda her iki model de eş değerde. Jantlar da her iki modelin en alt serisi.
Renk ve tasarım konusunda hangisi hoşunuza gidiyorsa ve hangisinden daha iyi indirim alırsanız onu tercih edebilirsiniz.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@x-rayted
Bknz. Cannondale Supersix serisi

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Fırat Y. açılan her bir delik için o kısımların ya da etkilenen kısımların daha da güçlendirilmesi gerekiyor.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
İçten kablolamanın görüntü dışında hiçbir artısı yok.
Kurulumu daha zor. Bakımı imkansız. Ses yapıyor ve vites geçişleri standart kablolamaya göre daha kötü.

The Lost41

Üye
Tepki
12
İsim
Emre
Bisiklet
Carraro
@Gökhan Toros Jant konusunda bir karara vardığımıza sevindim çünkü aklıma takılan bir sorundu cevabınız için teşekkürler, Canyon modellere de bir göz gezdirmeyi düşünüyorum... başka alternatifler varsa değerlendirebilirim

@Eser Sevinç Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler yakın zaman diliminde sizlerinde sayesinde bir karara varacağım

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
ktm de aksium jant ve aksion lastikler renk uyumunu tamamlamak için kullanılmış galiba. Jant ve lastikler hariç ktm gayet iyi renklerini beğenemedim orası ayrı konu. Cube ise görsel olarak insanı cezbediyor. Jant seti olarak falanda iyi ama aralarındaki 650 gramlık ağırlık farkını da yabana atmamakta fayda var diyorum ben. Ktm 650 gram daha hafif.
Ayrıca cube da kendi isimlerini taşıyan gidon gidon boynu falan kullanmaları pek hoş görünmedi bana.

The Lost41

Üye
Tepki
12
İsim
Emre
Bisiklet
Carraro
@Ömer KARAN 7.9 kg karşında 8.55 aslında fazlaca bir fark bunu bende fark ettim Ktm nin kadro şeklini aslına bakarsanız ben daha çok beğendim ama Cube modelde çok başarılı duruyor. Yukarıda arkadaşlar canyon sitesi verdiler onlarla iletişime geçeceğim keseme uygun birşeyler çıkar inşallah yine farklı yorumlara açığım sağolun varolun

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
8.5 kg'ın altındaki gramaj hesabının, süreye karşı yarışmadığınız sürece çok da bir esprisi olduğunu düşünmüyorum.
Benim gözümde normal bir kullanıcı için yol bisikletinde 8.5 kg psikolojik sınır, daha da aşağılara inenlerin aradaki gram farklarının karşılığında ne kadar performans sergileyebileceğini düşünmek gerekir.
Bu seviyede bir bisiklette daha da önemlisi geometrik yapı ve sürenin stiline hitap edip etmediği...

Karbon gövde ısrarınız yoksa, canyon alu serisi 8.2 kg ve 5800 grupset. Vergiler dahil 1200 euroya denk geliyor.

• Beğen
Tepkiler: The Lost41

The Lost41

Üye
Tepki
12
İsim
Emre
Bisiklet
Carraro
@feversea Baş mesajımda aklımda olan modeller ciddi anlamda bütçemin üzerinde 4.500 liralık bir bütçe bisiklet için ciddi bir harcama bu yüzden alu kadroya yöneleceğim gibi duruyor. Canyon dışında 105 donanıma sahip alu kadrolu ktm cube scott gibi firmalardan hangi modelleri önerirsiniz Strada 2000 göze çarpıyor onun dışında Scott speedster 20 modeli var birde 10 modeli var farkı ultegra 105 set karışık kullanılmış sanırım bir alu kadroya göre 3900 liralık bir fiyatı var ama donanıma değer mi diye düşünüyorum Görseli çok hoşuma gitti mesala Yorumlarınız ne olur? Bahsettiğiniz ürün bu sanırım

(link)

(link)

thumbnail.jpg