Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carbon Fren padlari arasındaki farklılık.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında mehmet faruk türker tarafından paylaşıldı.

1. mehmet faruk türker

mehmet faruk türker Üye

Seviye:
    Merhaba benim jant seti sitesinde benim verdiğim fren pedi kullanacaksın diyo bu fren padlari ömür boyu kullanılacak bişey değil sonuçta bitecek aşınacak. türkiye de mazlezeme sıkıntısı var şimdi ben karbon fren yüzeyi için illa markanın kendi pabuçunu alayım yoksa başka markaların carbon uyumlu pabuçları da aynı işi görürmü ? Zipp sitesinde bi kaç tane marka yı referans vermiş kullanın diye ama benim jant seti vision trimax marka ve kesinlikle benim ürettiğimi kullanın diyo

2. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    carbon için olan bütün pabuçlar olur.sorun yok.

3. efeballi

efeballi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Her firmanın kullandığı karbon yapısı farklı olduğu için(karbonun kalitesi, kullanılan reçine, karbon lay-up'ları vs.), her firma kendi jantlarına uygun fren pedleri geliştirir. Buradaki tek faktör frenleme performansı değil, ısınma, pedin ve jantın aşınması, titreşim vs. hepsi önemli faktörler. Janta uygun olmayan bir fren pedi jantta ciddi aşınmaya sebep olabilir. Bunu düşünen firma sorumluluk almamak için, "sadece benim verdiğim fren pedlerini kullanın" diye açıklama yapar. Hatta çoğu firma kendi verdiği/önerdiği pedi kullanmazsanız garantiyi geçersiz sayar.
    Anladığım kadarıyla Zipp jant kullanıyorsunuz, Zipp tam olarak yazdığım şeyleri söylüyor. Bir seferde 5-6 çift fren pedi alırsanız fren işini jantlar bitene kadar çözmüş olursunuz.