Canyon Kullanıcıları Kulübü

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@osiosborn daha önceleri bende bu ikilemdeydim ama grupset ağırlığı yada fiyatlarına bakmayı geçtim, performans için kadronun daha önemli olduğu gerçeği ile hareket ettim, CF 7 sipariş ettim.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
keşke canyon gibi corratec te internetten bisiklet satsaydı :agla:

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
valla kim ne dedi çok önemli deil. hala site aynı sekilde ve insanlar şu an dolar üzerinden sipariş veriyolar. sitede hata var olayını ben kabul edemiyorum sen "canyon bike" sin sitede hata var ne demek sanki erdal bakkal :) stokta olmayan ürünü stokta varmış gözüküyor yok fiyatlarda hata varmış falan deniyor. benim mantıgım almıyor. canyon takdir ettiğim bi firmaydı ama artık deil. çok güzel bisikletler üretiyorlar ona dicek bişeyim yok ama sitede hata varsa amatörlüktür bu. ha sitede hata yoksa da düpe düz kazıklanmış oluyoruz. 2 3 sezon sonra canyon ultimate slx almak için ufak ufak bütçe yapmaya başlamaştım ama artık canyon almam. bundan sonra hedef specialized tarmac hatta alabilirsem s-works tarmac :)

• Beğen
Tepkiler: Engin er.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@sinobjk santa cruz da ekle listeye :D

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@chnkrmz yok santa bize göre deil. yolcuyuz biz :)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@sinobjk santa da yolda gidiyo yav. sende varya. hem dağcı olmak daha zevkli bırak yolu bence gel dağa geç. dağ bulamasanda kaldırıma çıkıp atlarıs :D

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@chnkrmz dagcıydım zaten sonradan yola gectim. yüksek yüksek tepelerden aşagı kendini salmıyorsan ki ben istanbulda bulup salamadım. asfalt yolda sırf kaldırımdan atlarım diye mtb ye binmek bana pek mantıklı gelmiyo :)

burdan bir mtb-yol kavgası cıkarmayalım simdi zaten kazıklanmışız :D

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
geçen ay Endurance CF 8.0 (105 li) sipariş vermiştim , dün de Endurance CF 7.0 SL (ultegralı) sipariş verdim , dünkü siparişim için order confirmation gelmedi ama sorduğumda söyledikleri fiyat 1680 dolar yani sitede dolar olarak yazan fiyatlar aslında euro , daha Türkçesi o tahmin ettiğiniz indirim yok .

Bir de sorum olacak ; siparişlerden birini geliş tarihine göre iptal edeceğim , CF 8.0 9 Kasım Haftası , CF 7.0 SL ise 21 Aralık olarak gözüküyor şimdilik , sizce ultegra için bu ya da daha fazla süre beklemeli miyim ?

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@itsaboutyou agırlık takıntınız yoksa 5800 ile 6800 arasında cok ciddi bir fark yok. muhakkak 5800 ün vites geçişleri daha sert ve daha gürültülü ama aralarında cok ciddi bir fark yok. agırlık olarakta 350 gr gibi bi fark var. karar sizin tabi ama ben ultegralıyı secerdim :)

• Beğen
Tepkiler: itsaboutyou

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
@sinobjk benim de tercihim o gibi :) ama gidip Mayıs vs. derlerse de o kadar beklemem sanırım

@sinobjk bu arada ben adama toplam ödemem nedir diye sorduğumda bana 1680 dolar dedi , eğer shipmentı da eklediyse -ki total cost'tan bunu anlamalı- indirim olmuş oluyor :) çok kafam karıştı bu işten

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@itsaboutyou total rakamdan bahsetmiştir. canyon gibi bir firmanın internet sitesinde fiyat hatası yapacagını zannetmem. biz zamanından euro üzerinden aldık şimdi dolar üzerinde satıyolar. ab ülkelerine euro ile diger ülkelere dolar ile satıyo eskiden bizi ab de sayıyodu şimdi saymıyor. tabi adam burdaki euro dolar kur farkınıda düşünmez. anlayacagın olan bize oldu net.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@itsaboutyou

Tiagra, 105 5700, Ultegra 6700-6800 kullandım, 105 5800 kullanmadım. Ultegra 6800 gayet seri ve hızlı çalışıyor. Fiyat farkı fazla değilse Ultegra diyorum.

Engin er.

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Engin E.
Bisiklet
Cannondale
dün kendileriyle görüştüğümde EU dışındaki ülkelere dolar kuru üzerinden satışlarının olacağını söylediler. üzerine basa basa tekrar sordum. şefiyle de görüştü ve türkiye satışlarının dolar ile olduğunu söyledi. kargo ücreti de eurodan dolara çevrildi tabi.

çok kaba ve yetersiz ingilizcemle edindiğim bilgileri yapıştırıyorum buraya.

Support Noemi: How can I help?
Me: hi
i want to learn about your prices
Support Noemi: okay, what di you mean?
Me: i write from turkey and i see your prices us$, it was about euro last week. is there any problem or is everything is okey
if it is true i wanna a bike. it is so good
Support Noemi: we have a change in the system, ther can be some mistakes on the homepage this week
i apologize
Me: there can be or there is. arent you sure about that
it is a big mistake.
Support Noemi: there are mistakes. the currency depends on the delievery adress
how did you chekc the prices. land: turkey, language englisch?
Me: yes. land turkey, lenguage english.
Support Noemi: then you see USD
Me: when i chose turkey it become dolar
yes you are right
u can also chec that.
when i chose austuria it becomes euro. out of eorupon union it become us dolars
Support Noemi: Austria ist EU. so it is €
yes, i checked it and asked my colleague
Me: yes out of EU us Dolars
Support Noemi: one moment please
Me: i am waiting for you.
Support Noemi: out of europe we take USD
delievery adress turkey= USD
Me: so ypu mean that, i can buy by USD. but it is cheaper then EU
are you sure about that?
Support Noemi: yes
Me: my bike is 999 (with tax) euro for EU and 999 (with tax) USD for turkey. its intresting. if it is so good for me. thanks. u are very polite
so cheaper for out of EU
Support Noemi: yes depends on the currency rates.
perfekt for you
[smile]
Me: schön [smile]
Support Noemi: can i answer you more quaetions?
Me: hımm, excatly i wanna visit you in germany. and i wanna take my bike myself, delevery is so expensive for turkey. but i wonder that how can buy taxfree.
Support Noemi: if you want to pick it up you pay in €
you will get export papers to stamp at the office
send it back in original with you bank details, get VAT back after 30 days
Me: ohh okey i see. thanks noemi, u r great.
when my money is ready for my bike i will visit you. thanks for everything
Support Noemi: your welcome
have a nice day
Me: theese are enough for me. c u then.

• Beğen
Tepkiler: alpyese

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
aynen eskiden euro olarak yazdıkları fiyatları dolar olarak güncellediler. Servis hizmetleri çok kötü adamların , birinin dediği diğerini tutmuyor.

Engin er.

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Engin E.
Bisiklet
Cannondale
@osiosborn
aslına bakarsanız ben de hafiften bir mutluluk var. euro üzerinden alanlar görece zararlı çıkmış oluyor tabi.

vay arkadaş eski haline geri döndü he mi?

Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Selamlar,

(link)

Ben bu bisikleti almayı düşünüyorum. 1 saat önce 2400 civarıydı şimdi 2700 olmuş ilginç bir şekilde :) 1500 avroyu aşacağı için toplamda kaç lira ekstra gümrük masrafı öderim sizce? Eğer çok pahalıya gelecekse Giant marka başka bir model bisiklet tercih etmek durumda kalacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
şaka gibi resmen sabah 1400 küsür dolardı şimdi 1600 dolar olmuş. kur farkını hesap etmişler. zarar etmemiş olduk. ama canyon gibi bir firma nasıl böle bişe yaptı anlayamadım. fiyat düşükken sipariş veren bi arkadas vardı acaba hangi fiyattan satın almış oldu cok merak ettim işler epey karıştı :)

@Emre Anıl Gözel 1500 euronun altına % 18 kdv ödersiniz. 1500 euroyu gecince kdv artı gümrük vergisi ödersiniz gümrük vergiside % 20. yani epey pahalıya gelir.

Tepki
38
Bisiklet
Sedona
@sinobjk

Kesinlikle fiyatlar 200-300 dolar seviyesinde artmış garip bir şekilde. Baya pahalıya geliyor desenize o zaman bu macera :) Ben yine yurdum bisikletcilerinden devam edeceğim. Teşekkür ederim bilgilendirme için.