Canyon Kullanıcıları Kulübü

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Henüz Türkiye'ye gelmediği için kutuyu paylaşıyorum. Kısmet olursa içinden, bunun siyahı çıkacak.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cihan cambaz

Arkadaşım gidip getireceği için, kargo ücreti söz konusu değil. Şu an Almanya'da evinde duruyor.

Kırmızı parlak olduğu için tercih etmedim.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Canyon sitesinde ultimate için m kadro tavsiye ederken endurace için s kadro tavsiye ediyor. Sebebi bacak içim 84cm olduğu için sele çok aşağıda kalacak diyor. 85 olsa m beden tavsiye ediyor.

Reach ve stack ölçülerine bakıyorum kendi 56 kadro bisikletimle karşılaşyırıyorum bana m veya L kadro uyar gibi görünüyor. Aslında tam m ama l daha yakın s çok saçma geldi bana.

Boyu 180 bacak içi 84cm civarı olup da endurace s kadro kullanan var mı?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k. Canyon ölçüleri biraz kafa karıştırıcı geldi bana. Bana tavsiyesi XS ama şuanda kullandığım ve üzerinde epeyi rahat ettiğim bisikletimin ölçüleri ile kıyasladığımda S daha uygun gözüküyor. Boyum 1.68.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
100136 dosyayı görüntüle @Ozan k.

L kadro size büyük gelecektir. Gidon boğaz 110 mm. geliyor, gidona uzanmakta sorun yaşarsınız. 184 cm. boy, 86 cm. bacak iç boyu ile ben L kadro kullanıyorum.

Sizin için ideal kadro boyu M bedendir. Mevcut bisikletinize ait, seat tube ve top tube değerini yazar mısınız?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Benim Trek h2 kadro var. Reach 38.7 stack ise 57,7.

M kadro endurace'in reach daha kısa 37,8 stack ise 57,1 yani birazcık daha gidon alçakta. L kadro ise reach 38 stack ise 59. Görüldüğü gibi L kadro da olur m kadro da. Ama s kadro reach 37.3 ve stack 55,6. Tam kel alaka...

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@NKurtuldu Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Şimdi kullandığım bisikletime göre XS da küçük gelecek gibi duruyor. Benim kullandığım bisikletimin ölçüleri neredeyse xs ile s un aritmetik ortalaması :)

sleepy112

Üye
Tepki
56
İsim
Ozi
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k. Ölçülerim verdiğin değerlerde. 2015'te endurance cf 8.0 M beden aldım sitenin yönlendirmesiyle. 2016'da aynı ölçülerle denediğimde bedenimin m olduğu fakat sele borusunun özelliğinden dolayı S seçmemin uygun olabileceğini belirtti. 8.0 da vlcs denilen çatallı bir karbon sele borusu kullanılıyor ve belli bir seviyenin altına indirilemiyor çatal yapıdan dolayı! Ve minimum sele yüksekliği sorun yaratabilecek gibi tecrübelediğim kadarıyla. Senin denediğin model hangisiydi?

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Ben de 2016 endurace 7cf almak için ölçülere baktım s tavsiye etti.
Galiba hiç bu maceraya girmeyeceğim

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@Ozan k. boy 172cm iç bacak 79cm ile endurace S kullanıyorum, tahminimce M olması gerekiyor size, tabi kol uzunluğu diğer ölçülerde önemli...

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@Ozan k. Sistem bana 1.87 boy 84 cm bacak boyuyla m kadro önerdi. Fabian ise L kullanmami onerdi. L kadrodan memnunum. Sizin de M kadro almaniz icap eder diyebilirim.

• Beğen

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@Ozan k.

Merhaba,

Boyum 1.72 cm, iç bacak 79 cm. Small kadro Endurace AL kullanıyorum.

Bence de Medium kadro yeterli gelecektir.

• Beğen

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar karbon kadrolu Canyon Endurace'lerde şu aşağıdaki bagajlardan kullanılabilir mi?

(link)

Bu bagajı tur bisikletimde kullanıyorum. Dolar 4 lira falan olmazsa, yaza doğru yol bisikleti almayı planlıyorum. Haftada bir iki kez bagaj kullanmam gerekiyor ve karbon enduracelerin bu bagajı taşıyıp taşıyamayacağını merak ediyorum.

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
Endurance modeli için 176 cm boy ve 81 cm iç bacak ile M kadro kullanıyorum.

• Beğen

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
Arkadaşlar konu dışı olacak ama burada gördüğüm kadarı ile yurtdışına gidip gelenler var diye yazıyorum.Almanya seyehatim de stadler mağazasından garmin almıştım.Dönüşte global blue da işlemleri halletim ve evrakları geri mağazaya yolladım.Vergi iadesi yapacaklar ama ısrarla benden alman banka hesap numarası istiyorlar.Kendi Tr hesabıma kesinti yapılacağı için göndermiyorlar. Benden kesilmesine razıyım ama sanırım onlardan kesilecek diye göndermiyorlar.İçiniz de Almanya banka hesabı olan varsa özelden bana yazabilirse çok sevinirim.