Canyon Kullanıcıları Kulübü

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sener35 Müşteri hizmetleri ile iletişime geçin derim. Muhasebe kayıtlarında UFRS kuralları geçerlidir. Eğer ülke avrupa ise aynı olma ihtimali olabilir. Şahsi fikrim Almanlar satılan malı olduğu gibi indirimli fiyatı yazarak gösterecektir diye düşünüyorum, ama insanız yanlışta düşünüyor olabilirim. :)

Ben indirimli Topeak sele altı çanta almıştım benim faturamda indirimli fiyat yazmaktaydı.

Scudo

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@dramorey süreci anlatmaları açısından yardım istiyorum. eğer faturada orijinal fiyat+iskonto yazıyorlarsa sıkıntı gibi gözüküyor. indirimi bekleyeceğim eğer sıkıntıysa beklemeye gerek yok gibi. yardımınız için tşkler @dramorey

• Beğen
Tepkiler: dramorey

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
c1.png

Faturamın örneği, Discount Amount kolonu yer almakta. Dediğim gibi Topeak Sele altı çanta ve bazı ürünleri indirimli almıştım. Discount göstermeyip direk bedelini yazmışlar.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@Kerem Groims haklısınız da şu an değilde indirimi bekleyeceğim için buradaki arkadaşlara sorayım dedim. bilen veya yaşayan varsa diye. ama sipariş verirken kesinlikle iletişime geçilmeli tabiiki.
bi de forumda hiç rastlamadım ama renginden dolayı hoşuna gidip de woman modeli alanlar var mı acaba? koyu mat siyah fotoğraflarda kendini hiç belli etmiyor. estetik durmuyor gibi?(kişiye göre değişiyo tabi ona bişey demiyorum:)) mesela ultimate cf 9.0 wmn okyanus mavisi modeli çok hoşuma gitti renk olarak.kadro yapılarına baktığımda erkek kadrolarıyla aynı açılarda. sadece seleleri değişik gibi. tek fark seleleri midir acaba?

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sener35 Woman modeli alan erkek kullanıcılar yabancı forumlarda mevcut. Kullanım açısındani kadro yapısı itibarıyla bir değişiklik yok dediklerine göre. Şuan Factory Outlette olan 105'li ürünü bende almayı düşündüm. Yalnız ek masraf olarak Sele alma çıkacak. Sorun etmiyorsanız alın derim. Gidon Boğazı modelini kontrol etmenizi de salık veririm.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
çok sıkıntı olmaz benim için:) lakin ince yapıdayım ve elim çocuk eli gibi küçük:) bayan için tasarlanmış gidon-gidon boğazı bana uyacaktır. bi de indirim olayında bayan modellerde pozitif ayrımcılık var gibi. factory outlet de hızlı gitmiyor bayan modelleri. galiba bayan modelleri satışları iyi değil. o yüzden ileride galiba ağustos sonunda yeni modeller tanıtılırsa 2016 bayan modellerinde iyi indirim olur düşüncesindeyim. ultimate cf 9.0 wmn mavi rengi beklemedeyim. inş 1500euro sınırına çekerler de biz de canyon kardeşliğine katılırız:)

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@Erdal YILMAZ tşkler.indirim faturada gözüküyor aynı şekilde orijinal fiyatta. o halde 1500 euro üstü extra vergilendirmeye girecek gibi? boşuna hayal kurmayacaz ya da gidip alacaz. ikisinden biri :)

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba bisikletin gümrük vergisini Nasıl hesaplıyorsunuz. Örneğin alacağım bisiklet 939 dolar yazıyor şuan ki kurdan 2863 TL yapıyor bu durumda ödeyeceğim gümrük vergisi 2863x0,17=486 TL şeklinde mi?

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@Bahadır S.

@Erdal YILMAZ

Teşekkür ederim..

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar yıl içinde en iyi indirimin yapıldığı dönem hangisi oluyor canyon için? bu ayın sonunda yeni modellerin tanıtılacağını söylemişti forumdan bi arkadaş. yeni modellerin tanıtımından sonra tekrar indirime girer mi 2016 modelleri?

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sener35 Yaz indirimi yeni bitti malumunuz. Bir sonraki için Ekim Kasım demişlerdi diye hatırlıyorum.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@Kerem Groims ekim-kasım demek sezonun bitmesi demek. kötü olur o zaman :( peki yeni modellerin ağustos sonu tanıtılacağı kesin m? apple gibi belirli tarihlerde tanıtım mı yapıyorlar bunlar da :)

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
yine indirime girmiş. galiba olimpiyat indirimi adı altında. mavi endurace cf 9.0 1669 dolara düşmüş. alsak gümrüğe takılır mı?

bulentbuy

Üye
Tepki
52
İsim
Bülent
Bisiklet
Canyon
@sener35

tam sınırda. bence konuşup faturayı euro üzerinden kesmelerini ve 1,490 euro olarak bağlamalarını isteyin.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
@bulentbuy
Maalesef münkün değil diyorlar.daha önce de parça değişimini sormuştum.herşeye hayır diyor bunlar