Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Canyon-Cannondale-Trek

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında keremcik97 tarafından paylaşıldı.

1. keremcik97

keremcik97 Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar aynı konuyu bir kere daha açmıştım...yanlız konuyla ilgili biraz daha açıklayıcı yorumlara ihtiyacım var..
    Bu bisikletlerden birini bile kullanan arkadaşlar lütfen yarımcı olsun...

1.2012 Canyon Ultimate Cf Slx (Dura ace set) bu bisiklet 2.el olup 500 km kullanılmıştır..

2.Trek Madone 4.5 (Ultegra set)

3.Cannondale Supersix 3 (Dura ace set)

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bisikletlerle ilgili ayrıntılı bilgi yazmazsan, nasıl ayrıntılı bi yorum alabilirsin.

Bahsettiğin 3 kadro ile ilgili de internette onlarca karşılaştırma var. İsimlerini yanyana yazmak bile sana sonuçlar getirecektir.

Benim yorumum, 3 bisiklet de çöp. Alma.

3. Mustafa Y.

Mustafa Y. Aktif Üye

Seviye:
    Gökhan'ı kızdırmayın arkadaşım! Araştırın önce ya :)

4. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir soru soracaktım,başka konu açmayayım;

geçen gün Wilier bikes sitesine girdim,bana güzel geldi bisikletleri ve alınabilir fiyatlar sanki(Trek'le karşılaştırınca) sizce nasıldır bir bilginiz var mı o marka ile ilgili?? :rolleyes:

5. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    seçim telaşı bile güzel

6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sevgili dostum;öyle bir şey yazmışsın ki,ben de şöyle yanıtlayayım:
    Cannondale,trek,specialized,canyon ve daha her ne varsa onları bir yana koy,Wilier'i diğer yana.Onun hakkında yazacak çok şey var.Bir sürü hikaye.Anlatması uzun olur,zaten dinleyen de yok.Ancak şunu söyleleyim:Wilier,bisiklet tarihinin en önemli figürlerinden biridir.Günümüzde artık şarlatanlığa dönüşen büyük turlarda fazlaca bou göstermemesinin bir çok sebebi var.Ancak,bisiklet deyince benim aklıma ilk gelen şey İtalya.Tıpkı Pinarello,Colnago,De Rosa gibi o da bir italyan ve Yüz yılı geçen bir tarihe sahip.Bilgin olsun diye yazdım.Sen "Bana güzel geldi bisikletleri" deyince...Willier'e haksızlık etmişsin bilmeden.

7. Arda_7

Arda_7 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hocam merhaba,
    willier bisikleti anlatırsanız illaki diyen birileri okuyanlar olur benim gibi, bilginiz varsa yazın bilginizden yararlanalım .

8. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aslında güzel geldi yazmak yerine aşık oldum yazacaktım :D

9. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    [​IMG][/url][/IMG]

Willier markası, fiyat kıyaslaması gerekirse, Trek ten daha hesaplı aynı donanımlarda. Resimdeki cento1 SR 3.500 dolares civarı alınabilir, Sram Force grupsetli.

Keremcik, diğer topikte de söyledik, Canyon jantları ve fiyatı itibariyle en avantajlı bisiklet. 95 kg ağırlık hiç sorun bile olmadığı için üzerinde durmuyoruz. Ben de başladığımda 96 kg dım, şimdi 93. Aslına bakarsan bisikletin kilo vermeye etkisi çok sınırlı. Hele benim gibi sanki hep yarıştaymış gibi performanslı kullanırsan daha bir acıktırıp, kilo bile aldırabiliyor. Ben eşimi arıyorum, birazdan eve döneceğim, abur cuburları ve çikolataları sakla diye. Yine de bu yaşımda arıyorum gelince, çocukken annemizin sakladığı kurabiyeleri bulabilmek için her tarafa bakardık ya, aynı.

Bu bisikletleri kullanan kim olursa olsun sana almanı tavsiye edecektir zaten, Canyon kullanan, "bence canyon alma Trek al, ben pişman oldum" demez heralde.

Ama ben yeni alacak olsaydım ve özellikleri yakın olsaydı tipini beğendiğimi alırdım. Bu durumda direk Cannondale olurdu çünkü nedense Canyon dan ve hele hele Trek ten hiç hoşlanmıyorum. Ama burada Canyon da aksiyum gibi sıradan jant değil daha üst modeli var, seçmek daha kolay. İstersen 120 kg ol, bu kadrolar sorun çıkarmaz.

10. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bana her "Hangi bisikleti alayım" diyene söylediğim şeydir.. Sonuçta üzerindeki ekipmanlar zamana yayarak değişebilecek şeyler. Ama kadro öyle değil. "Hadi bu ay da bisikletimin kadrosunu değiştireyim" demek pek kolay söylenebilecek bir şey değil..
    Bir bisiklet üzerinde ekipman da önemlidir ama en üst seviye ekipmanlar ve beğenilmeyen bir kadro bence çok da iştahlandırmaz insanı. Kullanacağım bisikletin karşısına geçip "Evet lan! Süper!" diyemiyorsam o bisiklet olmamıştır :).

11. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

Willier i dinlemek gerek sizede zahmet olmazsa..belki alabilirim bile,