Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Canyon Bisiklet Seçimi ve Merhabalar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında K.Bahadır Usta tarafından paylaşıldı.

1. K.Bahadır Usta

K.Bahadır Usta Üye

Adı:
    K.Bahadır Usta
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Herkeze mehabalar,

Foruma yeni üye oldum ve birkaç aydır üye olmadan takipteydim. Gerçekten bu kadar aktif ve hoş görülü bir forumun Türkiye’de olması çok hoşuma gitti. Romanya’da yaşadığım için buluşma ve tur yazılarını kıskançlıkla okudum hep, umarım bende bir daha ki gelişimde sizlerle turlamak şansına erişirim.

Uzun süre ara verdiğim bisiklet sporuna 4 ay evvel kilo vermek (98kg den, 85kg’a düştüm) ve tekrardan forma girmek adına yeniden başladım. 2. el bir Trek 7.9 fx aldım ve toplam 896,37 km (Temmuz 26,64 km – Ağustos 142,76 – Eylül 230,31 – Ekim 449,90 – Kasım 46,76) yol yaptım.

Kendi kendime 1000 km ve 80 kg altı hedefini koydum ve bu hedefe ulaştığımda aşağıdaki bisikletlerden birini (inşallah) almak istiyorum;
    Aeroad CF SLX 7.0 Di2
    Ultimate CF SLX 8.0 Di2

Sipariş oncesinde burada bir bike fit yaptırıp, bana daha uygun olan kadroyu seçeceğim ama diğelim ki ikiside uygun olsa idi siz hangisini seçerdiniz. (Aslında bisiklerler nerdeyse tamamen aynı özelliklerde, sadece sahsi fikirlerinizi merak ettim. Birazda burada dil nedeniyle pek bu konularda sohbet fırsatı bulamadığım için içimi dökme fırsatı oldu bana :))

Not: Bu yazıyı başka bir konu altında da (Canyon kullanıcılar kulubu) paylaştım konu açamadığımdan, moderator arkadaşlardan özür dilerim

Mehmet Çakır bunu beğendi.
  2. Doğancan Mavideniz

Doğancan Mavideniz Forum Demirbaşı

Adı:
    Doğancan Mavideniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    K.Bahadır Usta bunu beğendi.
  3. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aynı seçimi Haziran 2015'de ben de yaptım. 2015 model Aeroad ile Ultimate Cf Slx arasında en az 1 ay gidip geldim. Son olarak Ultimate Cf Slx 8.0'da karar kıldım.

Ultimate seçme nedenlerim;

1.Bütçemin bu modele yetiyor olması. Ultimate cf slx 300 euro indirime girmişti, bu nedenle Aeroad'dan çok daha ucuzdu.
    2.Aeroad'da yer alan yüksek profil jant nedeniyle, hem tırmanış hem de rüzgarlı havalarda sıkıntı yaşayacağımı düşünmem.
    3.Renk seçeneği ve jantların, Aeroad'a göre daha çok hoşuma gitmesi.
    4.Kadro ölçülerinde Ultimate tarafında L beden kadro bana daha uygunken, Aeroad'da M beden tercih etmek zorunda kalmam. Bu ikilem yüzünden, benim ölçülerime en uygun Ultimate modelini tercih ettim.
    5.Daha hafif olması.

Umarım bir nebze olsun fikir vermiştir.

4. Muhammet Emin Erarslan

Muhammet Emin Erarslan Üye

Adı:
    Muhammet Erarslan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ikisini de dene tarafını seç :D

5. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @K.Bahadır Usta aslında kullandığınız alana göre değişir düzlük yerlerdeyseniz çoğunlukla aero daha iyidir dere tepe tırmanıcaksanız bol yokuşa giricekseniz aero zorlar bu arada canyona bağımlı kalmayın specialized - cannondale gibi mRkalarada göz atın bütçeniz süper çok güzel bisikletler bulursunz

6. K.Bahadır Usta

K.Bahadır Usta Üye

Adı:
    K.Bahadır Usta
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu bey, buradaki tüm firmalar ile görüştüm (Trek, Scott, Cannondale, Giant, Cervelo), ne yazık ki aynı donanımda fiyat olarak Canyon'a yanaşmakta zorlandılar (+2000 Eur yada çok sıradan tekerler var modeller üzerinde. Bir kısmında da alt seviye karbon kadrolu modeller). Yoksa buradaki satıcıları, özellikle Giant bayisini desteklemek gerçekten çok isterdim.

@Erdal YILMAZ bey, her iki modelde de tekerleri kullanmadan satacağım. Bence idman için bana fazlalar. 300-350 Eur'a "campagnolo zonda" alıp onunla idman yapacağım. Boy konusu benide zorluyor biraz. Neyseki burada Retül Bike Fit yapan bir sütüdyo var ve hangi boyu kullanmam gerektiğini bana söyleyeceklerini düşünüyorum. Ellerinde ayarlanabilir bir Retül bisiklet var ve bu bisikletle alacağım bisikletlerin provası yapabiliyorlar. Sizin boy, inseam (bacak boyu galiba bilemedim) ve seat post (sele uzunluğu) ölçüleriniz ne acaba? Bir de var ise bisikletle yanyana bir fotografınızı koya bilirmisiz.

Bana canyon sitesi iki model için de "S" önerdi. 177cm boy 79cm inseam.

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  7. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @K.Bahadır Usta o zaman dediğim gibi bol düZlük biyerdeyseniz aero bol yokuşsa dierini alın derim ;)

8. Aydınlıyurt Tuncay

Aydınlıyurt Tuncay Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence DE ROSA al gönlünce kullan.Pİyasanın şuan en iyi makineleri bu markada bilgine...