Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Canondale Flash2 4000 Lira alsammı..arkadaslar yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ercandemir tarafından paylaşıldı.

1. Ercandemir

Ercandemir Yeni Üye

Seviye:
    F.Ertuğrul Aydın bunu beğendi.
  2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    donanımı en üst seviye değil.4000 lira fiyat zaten donanımdan değil.kadro ve ön amortisörden dolayı.çünkü üzerlerinde cannondale yazıyor.:in: ancak benim fikrimi sorarsan ben almazdım.

Onur Kahraman ve iskender şerit bunu beğendi.
  3. Ercandemir

Ercandemir Yeni Üye

Seviye:
    yüzde 50 markayamı para veriyoruz yani..

4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Maddi durumunuz ıyı ıse alın derım fani dunya sonucta ;) ama 4000 liraya bır tane mtb ve oldukca ıyı sevıyede bır yol bısıkletı alabılırsınız..

Deniz bunu beğendi.
  5. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Cannondale'nin yeni modeli Flash 'dır.

Flash kadronun önemli bir özelliği var üst borular arka kulağa kadar tek parça halinde iniyor bu sistem kadrounun esnemesini sağlıyor.

Ayrıca aynakoldan yine arka kulağa giden borular Save teknolojisi denilen yine cannondalenin özel bir sistemidir.

Bu sistemler sayesinde kadro sert darbeleri karşılayabiliyor. Bu da hem kadronun zarar görmesini hem de sizin konforlu sürüş yapmanızı sağlıyor.

Amortisör sistemi headshox ultra rb ayarını yapabiliyorsunuz lock out sistemi hidrolik tüpünü tamamen kilitleyebiliyor.

Kadrosu ve maşası patentli cannondale ürünü olduğundan teknolojinin son noktaları kullanılarak yapılmıştır.

HM Kadro ile bu bisikleti upgrade edip lefty masa ile 5.7 kg a düşürenleri biliyorum. Zaten flash team replica 7.5 kg

Eğer bu bisikleti aldıktan sonra severseniz ve donanımlarını yükseltirseniz ortaya iyi bir sonuç çıkar.

Bu donanımlardaki normal bir bisiklet ortalama 1500 Eurodur.

Cannondale'nin Flash kadrosu da ortalama 1000 Euro'dur
    Cannondale'nin ulatra maşası 930 Eurodur.

Özetlersek sadece kadro ve maşası 1930 Euro yapıyor. Bu bisikletin fiyatı 2000 euro civarında. Genel olarak bakarsak fiyatı oldukça uygun kalıyor.

teşekkürler

6. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    4 bin liram olsa kesinlikle almazdım,bu fiyata karbon kadrolu Scott scale,scott spark gibi tercihler varken..

7. kayhan

kayhan Misafir

kusura bakma ama biraz ön yargılı konuşmuşsun. cannondale farklılıkları olan bir marka yenilikçi üst modellerinin kadro tasarımını ve üretimini kendisi yapıyor. özgün amortisör tasarımlarıda var. yani diğer markalar gibi eşşeği boyayıp at diye satmayan tek marka varsa o da cannondale dir. tabi takım tutar gibi marka tutanlarda var o kimselere ne anlatılsa boş. ama başlıktaki soruya cevap şu şekilde verilebilir.dağ bisikletinin şahı cannondale dir ve ödediğin paranın karşılığını alırsın.

kazıma, ADSL, Cenk Taşcı ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tabi haklısınız cannondale,specialized gibi markalar benimde gözümde en büyük markalar,yaptıkları tasarımlar sayesinde. Ama daha alt model bisikletlerinde fiyat/performans oranı bence abartılı kalıyor. Tercih meselesidir diyorum tamamen. Bana kalırsa aluminyum kadrolu ve ne getirisi olduğunu bilmediğim headshok maşalı bir bisiklete 4bin lira vermek bana cazip gelmedi. Bu bir ön yargı değil,tercih meselesidir.

9. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bilgisayar dünyasında Apple neyse, Cannondale de bisiklet dünyası için öyledir. "bu kadar paraya gider başka bisiklet..." muhabbetini yapan arkadaşların mantıklı ve teknik bilgi içeren yorumlarını da duymak isterim açıkçası.

binRR bunu beğendi.
  10. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    cannondale gerçekten dünyadaki sayılı birkaç bisiklet firmasından ancak şöylede bişey var. örnek olarak:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=62859
    bu linkteki bisiklet arayan arkadas 2300 tl ye full xt reba amortisörlü ve mavic jant setli bisikletten bahsediyor.
    cannondale için konuşursak tamam kadrosu çok iyi, çok güzel çalışan bir amortisörü var ama neticede iki bisiklette alüminyum. alüminyum bir kadro için 1000 euro deniyor. aralarında ne gibi bir fark olabilir ki aralarındaki bu uçurumu kapatabilsin yada şöyle diyelim iki kadro arasındaki fark birini 300-400 tl yaparken diğerini 1000 euro edecek kadar iyi yapıyor mu. hedshock denen bir amortisör var(yukarıda sametin dediği gibi herhangi bir getirisi var mı bilmiyorum, maden var diğer üreticiler niye kullanmıyor onu hiç bilmiyorum)ama diğer bisiklette de reba amortisör var. kötü demiyorum ama hedshockun rebadan daha iyide çalıştığını zannetmiyorum, nede olsa roch shox'un en üst 2 modelinden birisi neticede.
    fiyat performans oranı yapıldığında çok da iyi bir bisiklet olduğunu zannetmiyorum. büyük markalar bisiklet kadrolarıyla bilinirler ve isimlerini hakketmek için kadroları üzerinde çok çalışırlar ama bu fiyatlarla pek mantıklı değiller.

semir karabulut bunu beğendi.
  11. kayhan

kayhan Misafir

karbon kadrolu ve lefty li bir bisikleti kullanıpıta aliminyum daha iyi diyen bir bisikletçi yoktur herhalde. lefty nin esnemeside rock shox a ya da manitue ya göre daha azdır. ve bütün karbon kadrolu bisikletler 4000 lira civarında gezer. bisiklete binilecekse korbon kadrolu leftly li bisiklete binilir gerisi yaramaz demiyorum tabiki. ama bir insanın bütçesi 4000 lirayı bisiklete ayıramaya uygunsa başlıktaki bisiklet doğru seçim.

12. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    herşeyden öte maşa görsel olarak çok çirkin geldi bana...tabi zevk işi..bedava verilse binmem satarım :)

13. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    karbon ve 4000 tl bisiklet mantıklı ancak alüminyum ve 4000 tl olunca hiç mantıklı gelmiyor. ayrıca burada bahsedilen bisiklette lefty de yok hedshock var. zaten cannondale gerçekten çok iyi marka ama sırf cannondale diye üzerindeki donanımı çok iyi olmayan bir bisiklete bu kadar para vermek mantıklı değil.

14. mert1344

mert1344 Yeni Üye

Seviye:
    biraz saçma ama apple ye laf atmayalım fiyat olarak belki uçuk ancak işletim sistemi teknik destegi dayanıklı malzemesi ve 7-9 saate kadar pil süresi var:)

15. Ercandemir

Ercandemir Yeni Üye

Seviye:
    evt arkadaşlar aslında mantıklı olarak baktıgınızda 4000 tl az para degil.ama bisikleti şöyle bir kaldırdım benim bisikletin yarısı kadar agırlıkta.albenisi var.fikirleriniz çok önemli..sonuçta 4000 tl bir bisiklete verip şımarıklık yapmış olurum kimine göre..bide çalınıyormuş..işte o zaman....

16. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Bana Picasso nun tablosu gibi geliyor, estetiği bile yeter parayı vermeye. Şu an piyasadaki en iyi bir iki bisikletten biri marka-estetik-donanım birlikte değerlendirildiğinde. Sadece donanım önemliyse daha iyileri var. Onun da sonu yok.

17. Ercandemir

Ercandemir Yeni Üye

Seviye:
    Büyük ihtimalle ben heralde aldım arkadaşlar bu bisikleti..

18. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şimdiden hayırlı olsun..Cannondale dünyasına hoşgeldiniz diyim :)

19. Ercandemir

Ercandemir Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür edrim bide lefty olsaydı tadından yenmezdi gibi..bakalım bu fatty nasılmış..

20. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    lefty de olur bi gün,neden olmasın :)