CANON SX100is-Profesyonel makine ayarında dijital

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Arkadaşlar 2008 Nisan ayında almış olduğum fotoğraf makinemi satıyorum.

Özellikleri:
-10x OPTİK ZOOM
-8.1 megapiksel
-2.5inç 172.000piksel kalitesinde LCD ekran
-1 / 2,5 sensör boyutu
-1cm MAKRO MESAFESİ
-15sn ile 1 / 2500 sn arasında değişen çekim süreleri
-1600'e kadar ISO
-MANUEL ve PROGRAM gibi çekim seçenekleri
-640x480 yüksek çözünürlüklü video çekim özelliği

Daha ayrıntılı özellikleri için (link) sitesini inceleyebilirsiniz.
Yukarıda yazdığım özelliklerde büyük harfle yazdıklarım bu makinenin en güzel yönleridir.

-10x optik zoom'a sahip bir dijital makine yok denecek kadar az piyasada. Bu özellikle çok uzaktaki nesneleri bile yakınlaştırıp fotoğraflarını çekebilirsiniz.

-1cm makro mesafesi piyasada profesyonel makineler haricinde çok sık rastlanılmayan kalitede bir özelliktir. Genelde bu fiyat aralığında alacağınız makinelerin makro mesafesi 5cm olacaktır. 1cm makro mesafesiyle çiçek-böcek fotoğraflarını çok yakından net olarak çekebilir, doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz.

-Manuel ve Program gibi çekim seçenekleri yine dijital makinelerde çok kullanılmaz. Çünkü bu özellikler profesyonel kullanıcılara hitap eder. Bu modlarda çekiminiz özelleştirebilir enstantane değeri, vb. ayarlayabilirsiniz.

Makinemle çok yakın arkadaşlarımla birlikte gittiğim gezilerde çok fazla fotoğraf çektim. Arkadaşlarımda profesyonel makineler olmasına karşın (Nikon D80, Canon EOS400) benim makinem de onlardan hiç geri kalmadı.

Eskişehir içi kullanıcılar görmek ve denemek isterlerse görüşebiliriz.

(link)

(link)

FİYAT: 375 TL'dir

Scudo

mehmet Aksoy

Forum Bağımlısı
Tepki
212
merhaba. bende de çok temiz fuji film s5700 var. 7.1 mp ve 10 optik zoom. takas etmek istermisin?

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
takas düşünmüyorum aslında, fakat bi arkadaşımda da sanırım ondan vardı, bi bakayım eğer aynısıysa bi görüşelim

Aşkın Altan

Daimi Üye
Tepki
55
İsim
Aşkın Altan
Bisiklet
Scott
kaMERA ÇEKİMİ VARMI?varsa nekadar çekme süresi?

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Kamera çekim özellği mevcut. 640x480 çözünürlükte çok kaliteli çekimler yapabiliyor. Video çekim süresi üzerine takacağınız karta göre değişir. Şu anda net hatırlamıyorum ama 640x480 ve LP (daha düşük kalite) modunda çekerseniz 4GB kart ile oldukça uzun çekimler yapabilirsiniz

tanerhosgor

Aktif Üye
Tepki
613
Bisiklet
Scott
ben bu ilanı nasıl görmemişim hayret , canlandırdığın için teşekkürler saltuk ...

@umut ; makinenin kozmetik yönünden detaylarını gösteren bir kaç foto koyabilirmisin, kurtarabilirim seni bu güzelden :)

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
bu makine dışında elimde adamakıllı fotoğraf çekebileceğim bir makine yok şu anda. o yüzden hemen fotoğraf veremem ama en kısa zamanda ekleyeceğim.

bu arada özelden msn adresi verirseniz, msnden görüşebiliriz

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
@samstrong

arkadaşımda olan s9500müş, özelliklerine bakınca 5700'le takas etmeyi düşünmüyorum, teşekkürler:)

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
Ne güzel bisikletseverlerin diğer hobi alanlarıyla da uğraşması.
Fotoğrafsever bi hayli çok herhalde aramızda