Cannondalemi Trekmi

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cannondale hangi model?

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
modeli yazmayı unutmuşum. (link) bunun kadro tasarımı boyası full tiagra oluşu ve fiyatı uygun yalnız rublenin 12-28 oluşu sıkıntı. Son olarak bayan bisikleti diye lanse edilmiş ama ne bilim şekli şeması iyi...

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisikletten beklentiniz nedir net olarak bilmiyorum. Açıkcası Cannodale'nin linkteki modeli 2000 lira üzeri meblayı hakediyor mu onu da bilmiyorum. Ancak tipik şehir bisikleti kullanıcısı olacaksanız Trek Fx 7.5 işinizi fazlasıyla görür ondan eminim. Şahsen kullanıcısı hiç olmadım ama bisikletçide carbon bar-end taktırırken bir dayıda o bisiklet vardı ve ricamı kırmayıp tur atmama izin verdi. Gayet konforlu ve yola hakim bir bisiklet :)

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
'' Çağatay Çağlar'' Cannodale'nin linkteki modeli 2000 lira üzeri meblayı hakediyormu diye yorum yaptınız.. pekala Trek Fx 7.5 üzerindeki karbon maşa dışında tektro frenler ve deore komponentle 2700 tl yi hakediyormu ?

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir Trek fx 7.5 kullanıcısı olarak ben yanıtlayayım sorunuzu.Mesele söz konusu Cannondale ya da Trek'in o parayı hak edip etmediği değil.Mesele,bizim gibi gelişmemiş ülkelerin pedal bile üretemediği için,her şeyi yurt dışından getirmesi.O bisikletin üretildiği ülkelerde standart bir iş sahibi trk 7.5 i haftalığıyla alırken,bizler belki de 2-3 maaş ödemek zorunda kalıyoruz.Ömür boyu garantisi olan bir ürün için 2000-3000 lira para değil.Aluminyum üretemezsen,endüstriel tasarımcı yetiştiremezsen,fren teli bile yapamazsan sonuç budur.Tiagraydı soraydı deoreydi detaydır.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Trek FX7.5 kullanıyorum..

Çok rahat bir bisiklet.. Karbon ön maşa yoldaki titreşimleri bir nebze azaltıyor. Vites oranlarıyla ilgili hiçbir sıkıntım olmadı. Hem yokuşları rahat çıkıyorum hem de düz yolda rahatlıkla hızlanabiliyorum..
Ağırlık olarak dağ bisikletinden sonra tüy taşıyormuşum gibi geldi.. =)

Fren bacaklarını alırken Avid Single Digit 7 'lerle değiştirdim, uygun fiyata çok güçlü bir fren..

Bir de 2700TL fiyata çok takılmayın, alırken bayağı indirim yapıyorlar.

Ben de Cannondale Quick serisi ile Trek FX serisi arasında kalmıştım.
Boy sıkıntısı nedeniyle Trek FX7.5 aldım. İyi ki de almışım diyorum, Bahçeköy Trek'teki arkadaşlar çok yardımcı oldular.

Sorunuz olursa seve seve cevaplarım İskender Bey. =)

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
orası öyle türkiyede üretim çalışma olmayınca dışarıdan ithal ederiz. ithal edende kendince kar miktarı koyar.. zatii bu ithalat işi teee osmanlı zamanından beri süregelendir. pekala siz Trek fx 7.5 kullanıcısı olarak bisikletinizden memnunmusunuz.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
bende deore vitesli dağ bisikleti olup kullandığımdan dolayı, Tiagrayı merak ediyorum... Tiagra deore ayarındamıdır soru işareti

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Edip Dinçer bey yorumunuz için teşekkürler.. size bir sorum var. 2li aynakolda ön büyük dişlideyken ruble 4. dişliden itibaren (yani 4-5-6-7-8-9 dişliler) kullanılabiliyormu.....

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Aslında kullanmamak doğrusu ama ben kullanıyorum :eek:

İlk başta biraz ses yaptı ama ayar yaptıktan sonra o da geçti..

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
şu bisikletin rengi siyah olmasaydı alınırdı (link)

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
edip bey sorumu anlamadınız galiba... ön 50lik olan dişlideyken zincir çarprazlık konumu, arka dişlinin hangisinden itibaren başlıyor... kullanım sınırı hangi dişliden başlıyor. 4mü 5mi 6mı

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Kontrol ettim..
5.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@İskender Şerit

tur bisikletimde deore var, yol bisikletim tiagra, kalite olarak aynı diyebilirim. zaten fiyatları yakın

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
7.5 ve uzerinde on arttiricida capraz kullanimda sorun olmamasi icin ara kademeler var.vites degustiriciye hafif bssinca ara kademe devreye giriyor. Şakırdamiyor.

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkili aynakolda çapraz vites sorun olmaz.Sadece çapraz kullanım için gerekli olan detayları bilmek gerekir.34 ve 50 li ayna dişililerini rubledeki tüm kombinasyonlarla kullanabilirsiniz.34/11 dahil.Sol baş parmağınızı kontrollü olarak ittiğinizde(tam değil,yarım diyelim) küçük bir "Tik" sesi duyulur.Bu,ön aktarıcıyı bir iki milim dışa alarak sürtünmeyi ortadan kaldırır.50/34 kombinasyonunda ise sol işaret parmağınızı kontrollü olarak sıktığınızda bu kez aktarıcı içe bir iki milim girerek ters yönde sürtünme önlenir.İşte bu adeta ara vitesler,ikili aynakolda her türlü vites kombinasyonunun kullanımını mümkün kılar.

Bununla birlikte,her ne kadar teorik olarak farklı gibi dursa da,pratikte çok yakın sonuçlar veren kombinasyonlar vardır.Örneğin Aynada 50,rublede 28/30/32/34 gitmektense Aynada 34 rublede 11/12/13 oranları özellikle zorlu koşullarda sizi daha az yorar.Pratikteki sonuçları ise birbirinden çok farklı değildir.Üstelik yokuşta yığılıp ayna dişli değiştirmek,zincir kopması,sıkışması atması gibi istenmedik sonuçlara yol açtığından,zorlu koşullarda çok dikkatli kullanılmalıdır.

• Beğen
Tepkiler: Okay ve Edip D.

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
@Derya Keçeci

Derya abi daha guzel ifade etmis anlatmak istedegimi..

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
yorumlarınız için teşekkürler yanlız ön attıtıcı sürtünmesi bi kenara en çok merak ettiğim şudur: Ayna 34 arka 1-2-3-4-5-6 , Ayna 50 arka 4-5-6-7-8-9 olarak kullanılmaya müsaitse iyi diyorum. Bunların dışında kullanmak zararlı diyorum. Misal 3x9 dağ bisikletimde Ayna22 arka 1-2-3-4-5 Ayna32 arka 3-4-5-6-7 Ayna44 arka 6-7-8-9 kullanılıyor, bunların dışında zincir çarprazda kalıyor.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@İskender Şerit

Çapraz olsa da farketmez dendiğini anlıyorum. Derya Keçeci'nin anlatımından bu çıkıyor.