Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale üretim bandından bir video

Konu, 'Cannondale' kısmında Ahmet Göker Derya tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

Seviye:
  2. Gülden Öztürk

Gülden Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    selm arkadaşlar..bayramda köydeki evimizde zap yaparken sanırım bloomberg deydi..cannondale in canadadaki fabrikasında tüm üretim aşamalarını gösteren harika bir belgesel seyrettim..normalde o ana kadar hiç açmadıkları,göstermedikleri üretim bölümlerini falan anlatıyorlardı...bir bisikletin tüm yapım aşamasını gösterdiler..tamamı el üretimi yaa,hayret ettim...görevi bisikletin bir vidasını sıkmak yadav zımpara temizliğini yapmak yada stickerını yapıştırmak olan ve 20 yıldır o fabrikada çalışna kadınlar vardı...burda üniversite mezunu avare avare işsiz ve iş aramakla ömrünü tüketen bir bisiklet sevdalısı olan ben o fabrikada sabahtan akşama bisikletin sadece bir kısmını yapan kişi olmayı ne çok istedim..ohh,mis gibi iş,maaş,bir de düşünsenize orda hergün elimin değdiği bir bisiklet allah bilir dünyanın hangi yerinde kimin olacak? ve sahibiyle yine dünyanın nerelerini görecek...sanırımm işime de bisikletimle gider gelirdim...yeni bisikletçi olmama rağmen az çok bilgimle şuna hayran kalmıştım cannondale bisikletin üretimde; kadro kısmında metallerin(aliminyum,karbon,sanırım çok pahalı ama titan olan kısımdaki ) birleşim yeri sadece cannondale e özel bir sistemle çok temiz bir şekilde yapılıyor,yuvalar yerine tabiri caizse cuk oturuyor..burdaki yuva kısmını teknik olarak açıklayamıyorum,bilseydim bunu okuyan arkadaşlar daha zevk alırdı konudan..işte kadro borularının içiçe geçen,birbirine eklenen kısımları,anlamışsınızdır umarım...:in:

3. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    linkte virüs falan var mı?ona göre açcam :D