Cannondale Trail vs Salcano İnsommia 20 ve 30

Tuna Kalın

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar nedenleriyle birlikte bisiklet seçimime yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanım alanlarım düz yol arazi karışık

(link)

(link)

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
insomnia 20>insomnia 30>cannondale trail
sebep: donanım seviyesi.
insomnia 20-30 farkı
vites/fren kolları
aynakol

alacak olan ben olsam hangisini alırdım? insomnia 30

cannondale bu insomniaların muadili sayılabilecek bir bisiklet değildir.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Tuna Kalın

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Cannondale
Teşekkürler. Peki Cannondale için kadro geometrisi falan diyorlar. Sizce bunun benim sürüşüme etkisi ne olur.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Tuna Kalın

sele ön-arka ayarı, eğim ayarı ve yükseklik ayarı... gidon mesafesi ve yüksekliği ayarlandığında sizin duruşunuz olması gerektiği hale getirilebilir neredeyse her kadroda. tekerleklerin açısı vs. belki biraz fark edebilir ancak ondan da emin değilim ancak sizin pedala basma açınızdan tutun gidonu tutarkenki duruş açınıza kadar tamamı doğru ayarlarla olması gerektiği hale getirilir.

ve kadronun sürüşü donanım kadar etkileyeceğine kesinlikle inanmıyorum. daha iyi akıcılık, daha hafif parçalar, daha iyi vites geçişleri vs. asıl sürüşünüze etki edecek şeyler...
maşa kalitesinde de belirgin bir fark var, bozuk yollarda çok daha az sarsıntı yaşatacaktır insomnia.

sadece aynakol ve fren-vites kolu farkı ile 20 daha önde. bütçe yetiyorsa sizin tercihiniz ancak ben o farka değmez der ve 30'u alırdım şahsen.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Tuna Kalın

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Cannondale
Kafayı yiyeceğim arkadaş.Tam bir şeye karar veriyorum biri diyor kadro çok çok önemli biri diyor kesinlikle donanım. Böyle giderse 250 liralık Salcano Excel'le devam edecez :)

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
cannondale le salcanoyumu kıyasladınız :D
audi vs fiat
tabi böyle bakarsak acaip yönlere gideriz.donanım olarak tabiki salcano daha iyi donanımı sunucaktır.ama kalite ve kadro konusunda deli gibi fark var tabiki

bir o yolladığın cannondale e baktım.eski bir model o
https://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,5307,OdesisMc
bakıcaksan buna bak 1.5 luk furç takımı yeter zaten.

Tuna Kalın

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Cannondale
Furç ne ki ola :) Ne artısı var bana 1,5 luk olmasının.Az bilgi verirseniz çok memnun olacam. Malum acemilik diz boyu
@burak özgüng

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
daha dayanıklı kadro ve ön maşa anlamına geliyor kısaca.
hemde daha güzel duruyor furç dediğim nokta bisikletin en ön kısmı gidonun altı marka yazan yer hocam.amblemin orası.
çok daha iri görünüyor..
birde şu sitede ciddi indirimler var bunlarada bakabilirsiniz örneğin bunu yolladım ama bütçenize göre bulabilirsiniz.
(link)

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Foruma üç ay önce üye oldum. Güncel konuların çoğunluğu bisiklet danışma. Hal böyle olunca tecrübeli arkadaşların bir kısmı tekrardan sıkılmış olmalılar ki yeni konulara yorum yapmıyorlar. (ki bence haklılar. Zira yazılacak o kadar şey var ki her konuya yazmaya kalksalar zaman yetmez) Ben genelde eski, hatta çok eski başlıkları okuyorum. Bisiklet danışma hususunda belki güncel bilgi daha fazla işinize yarayacaktır ama emin olun eski konular çok daha faydalı oluyor.

Hemen belirteyim ki sadece naçizane bir tavsiyede bulunmak istedim. Yoksa yorum yapan arkadaşların eksik veya yanlış bilgi verdiği gibi bir şey ima etmek istemem. Ayrıca bir salcano kullanıcısı olarak deltabisiklet ve connandale yi tavsiye ederim.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
kısaca söyleyeyim, kullanırken daha rahat edeceğin, daha iyi performans alacağın bisiklet salcano insomnia'dır.
kadrosu "göreceli" daha iyi olan cannondale'dir.
salcano kadrosunda sorun yaşama ihtimalin cannondale donanımında sorun yaşama ihtimalinden daha düşüktür.

salcano alırsan kadroda sorun yaşayacağını sanmıyorum, ancak yaşayacağını düşünürsek durum şu:
ya cannondale alıp donanımı değiştireceksin, ya salcano alıp kadroyu... kadro değişimi var olan insomnia kadrosunu satarak eline geçecek parayı da hesaba kattığımızda daha az masraf çıkaracaktır. kadrodan memnun kalmanız durumunda ise çok daha üstün bir donanımla ek masraf yapmadan bisikletinizin keyfini çıkaracaksınız.

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
İnsomnia 30 gerçekten fiyatına göre harika bir donanıma sahip ancak kadro ve servis imkanı olarak forumda çok fazla şikayet konusu açılıyor, Cannondale ise alabileceğin en iyi kadrolardan birine sahip ancak donanım olarak insomia'nın yanına bile yaklaşamaz..

Kararı siz vericeksiniz daha iyi bir kadro ve servis imkanı mı yoksa daha iyi bir donanım mı ?
Yada daha başka markalarda kadro ve donanım olarak bu iki bisikletin orta ayarında bir bisiklet bulabilirsiniz belki..

Bu arada Trail SL 5 ve altında 1,5 furç takımı bulunmuyor burak beyin gözünden kaçmış sanırım.. Bu yüzden ben Cannondale Trail SL 4 veya 3 almanızı tavsiye ediyorum eğer cannondale de karar kıldıysanız

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
@Serdar Sarı

valla bende sanmıyorum sl5 te olucağını ama
(link)
öyle yazıo 1 2 3 4 diye biliorum.ama bundada güzüküyor

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Nasıl cannondale daha iyi oluyor ?

Bence 2 bin tl'lik donanıma 500 tl lik kadro almak daha mantıklı.Öbür türlü 500 Tl lik kadroya 2 bin Tl lik donanım almak zorunda kalırsınız ...

o Paraya alıncak en iyisi bu bence

(link)

Reveletion 6B bisiklet

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@burak özgüng
Ben arkadaşın yolladığı linkten bakınca yanıldım o 2012 modelmiş. Sanırım 2013 modellerin hepsinde 1,5 furç takımı var :)
https://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4887,OdesisMc

Tuna Kalın

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Cannondale
Cannondale SL 5 2013 model 1590 Tl ye alındı.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ghost'dan vazgeçmenize sevindim :D
Salcano daha iyi cannondale pahalı burada değmez o fiyata sen 2000 milyara yakın para veriyorsan bisiklete 30 vites alacaksın.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
vayy hayırlı olsun en az bi 300 km yap ondan sonra ilk bakımına sok.donanım olarak sorun çıkartmaz ama kadro olarak hiç sıkıntı çekmiceksin.paran oldukça ekleme çıkartma yaparsın.bu arada iyi fiyata almışsınız..

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
3000 TL bütçeniz varsa Cannondale, 1500-1800 arası düşünüyorsanız Salcano insomnia 30 olabilir. O iki bisiklet sadece donanıma göre kıyaslanıyor aradaki en büyük fark o nokta olduğu için. Bu sebeple doğru bir kıyaslama değil. Marka kıyaslaması zaten yapılmamalı. Bütçenize göre daha iyi donanımlı olanı tercih edin. Kadro sizin kullanımınıza ne derece katkı sağlar onu hesaplayın önce...

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Tuna Kalın

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Cannondale
Bir hevestir aldık bakalım. Önceki bisikletim Salcanonun en alt modeli Excel olduğu için muhtemelen donanım olarakta Cannondalle bana yetecek diye düşünüyorum. Daha önce benim gibi bisiklet alacağım diyip günlerce araştıran bir arkadaşım var. O aradı ve Cannondalle i yaklaşık 4 yıldır kullandığını ve çok memnun olduğunu söyledi. Referans kabul ettim aldım. Donanım yetmezse artık ekleye ekleye gideceğiz.