Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale trail sl 5 ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ahmet ulukoylu tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet ulukoylu

Ahmet ulukoylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaslar kafayı yıyecem 1 hafta oldu yardım edın 1400 tlye kadar butcem var.. CANNONDALE TRAIL SL 5 DAĞ BİSİKLETİ nasıl sızce ?

2. Ahmet ulukoylu

Ahmet ulukoylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merida da cok tutuluyor sanırım onerılerınızı beklıyorumm

3. mehmetsarı

mehmetsarı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba Ahmet,

Eğer alacağın bisikletin üzerindeki donanımı ileride yükseltecek bütcem olacak diyorsan Connondale, Specialized, Trek gibi markaların bisikletlerine bakabilirsin. Bu tip dev bisiklet markalarının kadroları (özellikle geometrik açıdan) cidden güvenilirdir ve dışarıdan bakıldığında da oldukça havalı görünürler (marka algısından dolayı). Ancak işte sırf bu nedenlerden dolayı alınan bisikletin (başlangıç bandında) üzerindeki donanım konusunda (vites, fren grupları, jant, gidon vb.) genellikle oldukça cimri davranırlar. Bunun yanında bazı yerli ve isim konusunda sıkıntılı! bisiklet firmaları (sedona, salcano, kron, bianchi vb.) da satış yapabilmek için bisikletlerine (diğerleriyle aynı fiyat bandındaki) yüksek donanımlar yerleştirmektedirler. Bu onların kadroları kötü demek mi bilmiyorum açıkçası ama satış stratejileri ve kar marjları ile alakalı bir durum olduğu kesin. Eğer marka takıntın yoksa ve böyle birşeyi dert etmeyeceğini düşünüyorsan, bütceyi de daha sonradan tekrar zorlamak istemiyorsan aynı fiyata çok daha yüksek donanımlara sahip bir bisiklete sahip olabilirsin. Ya da aşağıda incelemen için birer modellerini gönderdiğim Ghost, Focus, Cube, Merida gibi sağlam kadrolara sahip ve baştaki devler kadar cimri (komponentler konusunda), diğerleri kadar bonkör (komp. konusunda) olmayan markalardan birisini tercih edebilirsin. İşin aslı hepsinden ziyade, cebine paranı koyarsın dükkanları gezersin, bitanesi sana beni al al der ve onu alırsın...

Bu arada, CANNONDALE TRAIL SL 5'e şöyle hızlıca bir baktığımda da bahsettiğim büyük marka cimriliği (altus, acera vites sistemleri vb.) net bir şekilde görülüyor. Ancak kadro içine sindiyse de çok kafanı karştırma al gitsin...

http://parkurbisiklet.com/index.php?route=product/product&product_id=53

http://www.dorukbisiklet.com/?p=6706

http://bisikletcumhuriyeti.com/urun-detay.asp?id=878&markaid=1&katid=74

Umarım seçiminde bir faydası olur yazdıklarımın...

Selamlar,
    Mehmet.

4. Ahmet ulukoylu

Ahmet ulukoylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mehmet bey öncelikle vaktınızi ayırıp cvp verdıgınız ıcın tsk edıyorum. Benım marka takıntım var :s ya canondale yada merida beyaz olması tercıhımdor parcalardan pek anlamam 1400- 1600 onerebılecegınız modeller varsa sevınırım. Dıger arkadaslarda cvp verırler umarım.29er de olabılır