Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale Trail F5 2011 & Cannondale SL4 2013

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ahmet.Çetinkaya tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet.Çetinkaya

Ahmet.Çetinkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    galiba mutlu sona yaklaşıyorum salcano bianchi kron ve whistle markalarını da liste dışı yapmaya, bütçeyi de arttırmaya karar verdim. Whistle 1163d az kullanılmış bulmuştum, satın da alacaktım ancak son anda girdiğim bir mağaza aklımı çeldi. cannondale trail f5 2011 model M kadro. Forumda bir arkadaşın daha var aynısından. Galiba onunki L kadro. Bulduğum bisiklet sıfır. üzerinde tek yapılan değişiklik mekanik disk frenin hidroliğe çevrilmesidir. Satıcı tarafından malum kadro ve markaya mekanik diskin yakışmadığı düşünerek tercihen değiştirilmiştir. Fiyat 2400 tl. Cannondale markası üst düzey bir markaymış bilmediğimizden araştırdım öğrendim ancak bu bisklet bu fiyatı hak edermi? Sizlerin de onayını alayım dedim. Kadro çok hoşuma gitti ayrıca arkadaşlarında belirtmiş olduğu ve benim de dikkatimi çeken noktalardan biri (fotoğraflardan da göreceksiniz) orta demirin sele borusuna kaynak noktası ve devamındaki arka çatal demirlerin orta demire olan hizası. İkisi birbirini destekliyor ki bu da büyük bir artı diye düşünüyorum çok bilmemekle birlikte. Üstüne youtube da cannondale kırılma testini izleyince tamamdır dedim. Cannondale Kırılma testi

Aklımda kalan donanım özellikleri -
    Cannondale Trail F5 2011
    Kadro: Cannondale trail s.a.v.e 1.5 headtube
    Maşa: RST deuce 100 mm, 1.5" with rebound
    Aynakol: ?
    Jant seti: Mavic Crossride
    Fren sistemi: SRam
    Vites sistemi: Sram x5
    Sele: Orjinal selesi detayını bilmemekle beraber
    Barend: ?
    Lastikler: Kenda smallblockeigth dtc 2.10
    Pedallar: ?
    (Arkadaşın bisikletine ait fotoğraflar burada

Bunun dışında Bir de Cannondale SL4 2013 model gösterdiler... 2150 Tl civarı
    KULLANICI TIPI : MTB
    KADRO : Trail SL, Optimized 6061 alloy, SAVE, 1.5" headtube
    ÖN AMORTİSÖR : SR Suntour XCR-LO, Coil, 100mm, Lockout, 1-1/8"
    ARKA AKTARICI : Shimano Alivio, 9-speed
    ÖN AKTARICI : Shimano Acera, 31.8 clamp
    VİTES KOLLARI : Shimano Acera
    RUBLE : Shimano BB-ES25, Octalink
    ZİNCİR : Shimano HG53
    AYNAKOL : Shimano FC-M391-8, Octalink, 44/32/22
    ORTA GÖBEK : Shimano BB-ES25, Octalink
    FREN ÖN / ARKA : Cannondale Helix 6 Hydraulic Disc, 160/160mm
    FREN KOLLARI : Cannondale Helix 6 Hydraulic
    ARKA GÖBEK : Cannondale C4 front and rear
    ÖN GÖBEK : Cannondale C4 front and rear
    GİDON : Cannondale C3, 680x20, 6061 double-butted alloy
    BOYUN : Cannondale C4, 1-1/8", 31.8, 7 degree
    FURÇ TAKIMI : Tange Reducer 1.5 - 1-1/8"
    SELE : Cannondale Stage 3
    SELE BORUSU : Cannondale C3, 27.2x350MM (S,M) 400mm (L,X)
    JANT : Maddux DC3.0 Double Wall w/eyelet, 28 hole front, 32 hole rear
    JANT TELLERİ : Stainless Steel, 15g Black
    LASTİK : Schwalbe Rapid Rob, 26x2.1
    RENK : KIRMIZI, SİYAH
    JANT EBATI : 26"
    VİTES SAYISI : 27
    MATERYAL : Alu
    SIZE : M, L

İkisinin arasında karar veremedim ancak gönlüm biraz f5 den yana. Ne yapayım yardımcı olun :)

2. Alperen Şahan

Alperen Şahan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba cannondale f5 daha iyi fakat 2.el düşünüyorsunuz eğer temizse hiç düşünmeyin alın derim :)

3. Ahmet.Çetinkaya

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cevabınız için çok teşekkürler. Cannondale Trail F5 de sıfır. Satıcının elinde kalmış. Kendisi, fabrika çıkışı olarak gelen mekanik diske bağlıyor satılamamısını. Şu anda üzerinde hidrolik fren mevcut.

4. Ayhan Şahan

Ayhan Şahan Kıdemli Üye

Adı:
    Ayhan Şahan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba cannondale f5 i öneririm madem sıfır hiç durmayın alın kadro boyu uygunsa hiç kaçırmayın iyi forumlar :)

5. Ahmet.Çetinkaya

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    çok teşekkürler Ayhan Bey. Boyum 1.72 kadro boyu da M. Ölçüm de yapılmıştı uygun olduğunu görmüştüm. Sanırım f5 i alacam. Öneriniz için çok teşekkürler. Forma için önerebileceğiniz bir şeyler var mı? Şu marka iyidir alırken şuna dikkat et vs gibi. Gördüğüm kadarıyla profesyonel olarak uğraşıyorsunuz bisikletle.

6. Ayhan Şahan

Ayhan Şahan Kıdemli Üye

Adı:
    Ayhan Şahan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ahmet bey m kadro size uygun olacaktır.Forma olarak da yurt dışından dealextreme veya ali express gibi sitelerden alabilirsiniz oradaki bisiklet elbiseleri çok hoşuma gidiyor benim ve fiyat olarak da çok uygun 2-3 haftada geliyor.Ama kesinlikle bisiklet giyimi olarak pedli tayt kullanmalısınız

7. Ahmet.Çetinkaya

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    beden konusunda dikkat etmem gereken bir şey var mı peki? t-shirt bedeni olarak L beden kullanıyorum.

8. Ayhan Şahan

Ayhan Şahan Kıdemli Üye

Adı:
    Ayhan Şahan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O konuda bir bilgim yok malesef ama internette araştırınca bulunabilir

9. Ahmet.Çetinkaya

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yardımlarınız için çok teşekkürler Ayhan Bey. İnşallah fotoğrafları yüklemek nasip olur en kısa sürede :)

10. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    e hocam trail sl3 hem daha yeni hem daha ucuz.ben olsam trail sl3 alırdım.2sindede 1.5 lik furç takımı var.
    ben sl3 diyorum

11. Ahmet.Çetinkaya

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    f5 in kadrosu çok hoşuma gitti. meslek tasarım olunca görsellik acayip şekilde etki ediyor seçimde. sl4 de güzel ancak bilmiyorum artık :) biraz da içime sinmesini istiyorum. gördüğüm kadarıyla donanım olarak f5te sram farkı var artı olarak. gidince tekrar son bir inceleme yaparım artık. fiyat konusunda da pazarlık yapmaya çalışacam . Umarım biraz düşer de gönlüm kalmaz bisiklette. Uzun süredir araştırıyorum hayal kırıklığı olsun istemiyorum sonuçta standartın üzerinde bir ücret çıkacak cepten. tavsiyen için de teşekkürler ayrıca.

12. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    pardon sl3 demişim nerden çıktıysa :D
    x5 zaten deore ayarında vites sistemi.
    sl4 alıp üstüne zaten 250 lira artıyor sanırım rahatlıkla deore x5 slx vs bi kaç parça zaten değiştirebilirsiniz.

13. Ahmet.Çetinkaya

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bunu öğrendiğim çok iyi oldu sitelerden parça fiyatlarını bakmıştım ancak çok pahalı gelmişti. soralım bakalım kombinasyonda neler olur olmaz. çok teşekkürler.

aklıma takılan bir şey daha var aslında . bir arkadaşım 29' de tercih edebilirsin demişti. üzerinde 26' var. çok fark var mı arasında yada ne gibi artısı olur bana? kusura bakmayın sıkıyorum ben de :)

14. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    29er ile 26er arasında dağlar kadar fark var bunu en iyi binerek anlarsınız, ikisinin de kendi + ve - leri var bunları öğrendikten sonra tercih size kalmış.. Kısaca fikir sahibi olmanız için şöyle anlatabilirim;
    29er hız ve performans odaklı bir üründür aynı zamanda çukurlara falan çok batmadığı için arazideki zeminden kaynaklı hız kaybını azaltır..
    26er atiklik üzerine kuruludur 29er'den daha çeviktir ayrıca maşa/jant seti gibi yedek parçalar daha kolay bulunur ve daha ucuzdur..

Tercih ettiğiniz 29er olursa Cannondale Trail SL serisindeki her bisikletin hem 29er hem 26er versiyonlarını üretiyor ancak bi 200tl kadar daha pahalı genelde 29er'ler..

-emin olmadığım kısmı sildim-

15. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    F5 'in kadrosu konusunda yanılıyorum galiba başka bir modelle karıştırdım eğer bu konuda yanlış bilgilendirdiysem çok özür dilerim..

16. Ahmet.Çetinkaya

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ne demek hocam bilgilendirme için çok sağol. F5 bir tane vardı ellerinde umarım 29er olanı bulur yada güncelleme durumu olma ihtimali vardır...

açıkçası parayı kadroyu vermek istiyorum ki cannondale' ı ömür boyu garantisi ve sağlamlığıyla iyi bir tercih olarak görüyorum. Diğer parçalar bir süre elbet idare edecektir. Araziye çıkacak grup bulup test etme şansım olursa da rahatlığına göre iki seçenek arasından tercih yaparım elbet. Bilgi için tekrar teşekkürler Serdar Bey.

17. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    26er bisikleti 29er'e çevirme gibi bir lüksünüz yok ne yazık ki.. Bence siz herşeyden önce 26 mı 29 mu almak istediğinize bi karar verin ona göre bisiklet seçimi yapın (bu kararı tamamen kendi sürüş tarzınıza göre yapın 26 daha iyi 29 daha iyi diye bişey yok). Zaten cannondale'de karar kıldıysanız model araştırmanıza bile gerek kalmaz SL4 hem 29er hem 26er olanı mevcut.

Ben 29er Trail SL2 kullanıcısıyım bisikleti alırken donanım iyileştirmesine gerek kalmaz bana bu bisiklet uzun süre yeter diye almıştım ama bu işin gerçekten sonu yok, insana zamanla yetmiyor daha iyisini istiyor hastalık adeta bu bisiklet işi :D
    Mesela ben fren setimi komple değiştirdim bile.. Yani diyeceğim odur ki parayı kadroya vermek "bence" de en mantıklısı çünkü donanım gelip geçici her daim daha iyisi var ama kadro en son değişecek kısmıdır bisikletin. Ve bisikletin üstünde sırıtmaması lazım bence yeni taktığınız donanımların