Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CANNONDALE TRAIL 7 29ER vs Mosso DRE 301 ACİL YARDIM !!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mert Evirgen tarafından paylaşıldı.

1. Mert Evirgen

Mert Evirgen Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Herkese Merhaba,

MTB bisiklet araştırmam sonunda Mosso DRE 301 almaya karar vermiştim ancak 1 haftadır satış bayilerinde bu modeli bulamıyordum. Bu durum araştırmaya devam etmeme yol açtı ve yeni bir MTB kullanıcı adayı olarak CANNONDALE markasını gördüm ve kafam allak bullak oldu !!

CANNONDALE 'in tasarımlarını gerçekten çok sevdim ama (bildiğim kadarıyla) teknik özellikler anlamında fiyatlarının biraz fazla olduğunu gördüm.
    Çok fazla teknik anlamda bilgim yok ama sadece bir örnek olarak Shimano vites sistemlerinin CANNONDALE'de Altus , Mosso da Deore kullanılması kafamı
    karıştıran noktalardan biri.

Arasında kaldığım iki model aşağıda. Biri 29" biri 26" karşılaştırma ne kadar doğru bilmiyorum ama yine de sitemizdeki siz engin yorumlu arkadaşlarımıza danışmak istedim :)

Ne olur bir yorum yapın bir YARDIM edin.

CANNONDALE

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6653,OdesisMc

Mosso

http://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay.asp?biID=12

2. Ufuk Bal

Ufuk Bal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    mosso'yu al bence. yol bisikletinde cannondale kullanan biri olarak söylüyorum. mtbde kadronun o kadar fark yaratacağını düşünmüyorum. tabi ben çok kısa bi süre mtb kullandım yanılıyorsam arkadaşlar beni düzeltsinler. hatta salcano kullandım mtbde ve çok da memnunum fiyat/performans olarak çok iyi. benim gibi ayda bir ormanda keyif için süreceksen gayet yeterli.

3. Yasin Yörük

Yasin Yörük Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bütçen bu bisikletleri almaya elverişliyse bence başka bisikletlere bakabilirsin. Birde öncelikle 26" mı 29" mu yoksa 27.5" mi bu kadar vermen lazım.

4. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Şaşma Mosso'dan :)

5. Mert Evirgen

Mert Evirgen Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dediğim gibi alıyordum Mossoyu bulamadım bir türlü 2014 modeli çıkmamış hala bu akşam gördüm cannondale i de öldüm bittim tasarımlarına, kafamı karıştıran da bul oldu. ama anladığım kadarıyla özellikler bakımında Mosso DRE 301'in altında görünüyor.

Ayda birden daha çok kullanabilmek tabiki amacım ama bilemiyoruz tabi hayat :)

tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Benim kafam tertemizdi. 26" e karar vermiştim, modeli seçmiştim. Ama işte bu CANNONDALE 'nin tasarımları beni darmaduman etti :)
    Donanım olarak Mosso'nun altında olduğunu farkındayım ama işte gönül kaydı bir anda.

Tavsiyelere de açığım herzaman :)

6. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    CANNONDALE güzel ve kaliteli bir marka. Bu sebepten diğer üst seviye markalar gibi düşük ekipmanlı bisikletleri biraz daha pahalıya satıyor. Alınmaz mı alınır. Öncelikle sizin 26er mi 29er mi kullanacaksınız? Ona karar vermeniz gerekiyor. 26er ise mosso veya decathlon'da satılan btwin rocrider 8.1 modeli bence fiyat performans bisikleti onuda önerebilirim 29er alacaksanız o zaman alınabilir bir bisiklet. Aynı fiyata daha yüksek ekipmanlı bisiklet alınabilir mi? Alınır. 29er için boyunuzda önemli. Eğer boyunuz kısa ise zorlanabilirsiniz.
    Artık karar sizin. :)

7. Mert Evirgen

Mert Evirgen Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Yasin Hocam çok teşekkür ederim cevap için.

Ben 26" almayı düşünüyordum ancak 29" kullanan arkadaşlarım 29" kullanmamda çok ısrarcılar. İnanılmaz sert koşullarda kullanıcağımı sanmıyorum.
    Boyum uzun değil 1,76 . Benim sormak istediğim konu CANNONDALE almaya karar versem henüz yeni MTB kullanmaya başlayacak biri olarak donanımsal farkı çok hissedermiyim?

8. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim tavsiyem bisikletin üzerine satın almadan önce bir oturarak deneme imkanı bulman yönünde.

9. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mert Hocam kusura bakma daha yeni gördüm mesajını biraz geç oldu ama eğer bisikletini almadıysan diye yazıyorum. Kullanım sıklığına bağlı olarak 3 ay sonra bile fark edebilirsiniz. Ben her zaman para harcayacaksam en iyisini ucuza almaya çalışırım önerimde ona yönelik olacaktır. Size önerim gönlünüzde ne varsa onu almanız. İyi pedellamalar.

10. krmtoprak

krmtoprak BİSİKLET HASTASI

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    selam Mert. cannondale dünyanın en iyi bisiklet markalarından birisidir. seçtiğin model mtb yeni başlayacak birisi için yeterli. ancak ben de burada Ufuk'a katılıyorum, dağ bisikletlerinde donanım daha çok öne çıkmalı. yani Mosso gibi yuksek donanımlıyı tercih etmelisin. Tabiki Cannondale yi seçersen kotu bir tercih olmaz (kadro, yani gövdesi ömür boyu garantilidir). son olarak, bence 26" jant bisikletler boyuna göre daha uygun olacaktır. 29" jant genelde 1.80 uzeri tavsiye edilir. ikiside güzel bisikletler..