Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale Tesoro Light

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Emrah Pektaş tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba

Bagajı ve çamurluğu olan şehir/tur bisikleti alma planım sonunda gerçekleşti.Bisikleti 1 haftadır şehir içinde kullanıyorum.Şehirde, mtb bisikletime kıyasla çok daha fazla sürüş keyfi verdi. Hızlanması, gidişi daha rahat olmasına karşın sanki yavaş ve sakin kullanmaya sevk ediyor beni.28 inç tekerlekli bisikletin sürüş keyfi bambaşka; herkese tavsiye ederim.İnşallah daha güzeli sizlerin olur.

Emektar mtb bisikletimi de çok seviyorum.Güzel ikili oldular:)

2. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu bisikletin "M boy" olanını ikinci el almak üzereyken satıcısı çok seviyor olsa gerek vazgeçti. :(
    Çok beğendiğim bisikletler arasında. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

3. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hayirlisi olsun, kazasiz belasiz sÜrÜŞler..

4. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bayıldım tam bir şehirli hayırlı olsun

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Gözünü seveyim şehir bisikletlerinin :) Tam bir tur bisikleti, güle güle pedallayın

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    şehir bisikletinin komponentleri çok iyiymiş.. ayrıca emektar mtb hiç de emektar gibi durmuyor canavar gibi makine.. keyifli kullanımlar diliyorum..

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  7. ethem köklü

ethem köklü Yeni Üye

Seviye:
    Güle güle kullanın çok zarif duruyor.

8. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    gerçekten hoş bir bisiklet olmuş :) bisiklet ağırlığı ne kadar acaba bir bilginiz varmı?

9. Wintherr Bulut

Wintherr Bulut Üye

Seviye:
    her bisiklet kendi alanında keyif veriyor şehirde dağ bisikleti hantal kalıyor...
    hayırlı olsun donanımı ve renk uyumu çok güzel...

10. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    forever ''26

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  11. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok güzel bisiklet... Güle güle kullanın :)

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  12. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    maşallah diyelim, çok güzelmiş...

13. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Allah tekerinize taş değdirmesin

14. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar

Bisikleti yaklaşık 2 aydır kullanıyorum; bisikleti biraz daha tanıtmak ve düşüncelerimi paylaşmak isterim.

Bisiklette standart Schwalbe Marathon Supreme 28*1.40 dış lastikler vardı.İç lastikler ise yine Schwalbe marka ve iğne (presta) siboplu.Bisikletin hafifliğinde bu iç ve dış lastiklerin önemli etkisi var.Gerek patlak koruması gerekse kalınlık olarak yetersiz bulduğum dış lastikleri değiştirme planımı sadece tek olarak bulabildiğim aynı markanın Marathon Xr 28*1.60 modelini arkaya takarak gerçekleştirdim.Benim için patlak lastik tamiri ön tekerlekte olursa eğlenceli:); arka tekerlekte olursa işkence verici :( bir işdir.Arkaya 1.60 lık lastiği takınca akıcık bir nebze azalır gibi oldu ama gerek şehir içinde gerekse turlarda 1.60 yada 1.75 lik lastiğin daha uygun olduğu kanaatindeyim.İlk fırsatta 1.40 lık ön lastiği de 1.60lık bir lastikle değiştireceğim, zira kaymaya çok meyilli ve güven vermiyor.

Arka bagajdan biraz bahsedeyim.Malzeme kalitesi iyi olan bagajın üzerinde yazan taşıma kapasitesi max. 20 kg.dır.İlk bakışta göze batan özelliği ise biraz dar oluşu.Bagaj için tur çantam henüz olmadığından deneme imkanım olmadı.Tekerlek koruma demirleri sadece 2 çubuktan ibaret olduğundan heybelerin sorun çıkaracağı kanaatindeyim.Bu bagaj için birbirinden bağımsız ve her iki tarafa asılan, çok büyük olmayan tur çantaları uygun olacaktır.

Standart Avid FR5 fren kolları ve Single Digit 5 fren bacaklarının performansından memnunum.Sanki hidrolik fren kullanıyormuşum gibiler ve hafif parçalar.Kullanımda herhangi bir etkisi olmamasına karşın ilk günden beri mevcut olan fren bacaklarındaki boşluk beni rahatsız ediyor.:(Söküp tekrar taktım; düzelmedi.

Bisikleti alırken birkaç değişiklik yaptım.Orjinal pedalları ağır ve bu bisiklete hiç yakışmayan bir modeldi.Aynakol ve göbeği ise Hollowtech değildi.Her iki orijinal parçasını da değiştirdim.

Bisikletin üzerinde takılı gelen plastik ve yarı saydam aynakol ve zincir koruyucu kapağı ise çıkardım.Bu kapağın aynakol tarafındaki bağlantısı, göbekte kullanılan spacer lardan birinin yerine kullanılmış metal bağlantı çubuğuna yapıldığından oradaki çubuk kaldı.Yedek spacer (pul yada o-ring olarak da bilinir) olmadığından hala duruyor.:(

Açısı ayarlanabilir gidon boynu ve 25.4 mm. çaplı ergonomik gidon sayesinde sürüş pozisyonunuzu rahat edebileceğiz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.Bu iki parçanın konfora etkisi büyük.Ancak bisikletin beni rahatsız eden en önemli özelliği yine bu iki parçadan kaynaklanıyor:Mtb bisikletime oranla az da olsa esneme sorunu.:(Sabit ve dik açılı bir gidon boğazı alma planım var.

Ön ve arka aydınlatmalarının malzeme kalitelisi iyi, yeterli aydınlatma sağlıyor.Her iki lambanın sadece sürekli yanma modları var ve AA tipinde kalem pille çalışıyor olması da bana göre avantaj.Ön ve arka lambaların bir kısmı kedi gözünden oluşuyor.Ön lambanın enteresan özelliği ise harekete duyarlı modunun oluşu.Bu modda lamba yanıyor iken bisikleti durdurup bıraktığınızda lamba bir süre sonra kendisi sönüyor.:in:

Uzun zamandır 2’’ lastikleri olan ve Reba maşalı bir mtb kullanıyordum.Bisikletin konforlu olması benim için önemlidir.Bu konfordan sonra sabit maşa ve ince tekerleklerin (önde 1.4’’, arkada 1.6’’) olumsuzluklarını bisikletin akıcılığı ve sürüş pozisyonu telafi etti diyebilirim.

Yeni bisikletimi genelde şehir içinde kullanıyorum; birkaç kısa turda ise günlük 50-60 km. yol kat etmişimdir.Konfor konusunda şimdiye kadar şikayetim olmadı.Bu bisikleti hiç düşünmeden tercih etmemim sebebi markaya her açıdan olan güvenim.:in:

En ufak bir pişmanlığım yok.Herkese kazasız sürüşler diliyorum

murat sengul bunu beğendi.
  15. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sade ama nitelikli bisikletleri seviyorum turda da utandirmaz ve yormaz sizi kazasiz belasiz surusler=)