Cannondale Synapse Tiagra - 105?

Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
Merhaba forum sakinleri, yol bisikleti almaya karar verdim,türkiye yollarına ne kadar uygun olur bilmem ama kararım kesindir. Marka olarak cannondale alıcam,model olarak ise bütçeme uygun yanlızca bir seçenek var, o da CANNONDALE 2008 SYNAPSE TIAGRA TRIPLE.

KADRO : Synapse
ÖN MAŞA : Cannondale Ultra Carbon
ARKA AKTARICI : Shimano Tiagra
ÖN AKTARICI : Shimano Tiagra
VİTES KOLLARI : Shimano Tiagra
RUBLE : Sram PG-950, 12-26
ZİNCİR : Shimano HG-53
AYNAKOL : Shimano Tiagra Triple, 30/39/50
ORTA GÖBEK : Shimano Tiagra
FREN ÖN / ARKA : Cannondale C3
FREN KOLLARI : Shimano Tiagra
ARKA GÖBEK : Shimano WH-R500
ÖN GÖBEK : Shimano WH-R500
PEDALLAR : Wellgo Alloy cage w/clip and strap
GİDON : Cannondale C3
BOYUN : Cannondale C4, 31.8mm
FURÇ TAKIMI : FSA Orbit Si
SELE : Cannondale C3
SELE BORUSU : Cannondale C3, 31.6 x 300mm
JANT : Shimano WH-R500
JANT TELLERİ : Shimano WH-R500
LASTİK : Vittoria Zaffiro, 700x23c
JANT EBATI : 28"
MATARYEL : Alu
AĞIRLIK : 9.1 Kg

Aslında bir seçenek daha var ama fiyatı beni sarsar ayrıca o kadar nakitim yok ama yine de aklımın bi köşesinde, o bir CANNONDALE 2008 SYNAPSE 105 TRIPLE.

KADRO : Synapse
ÖN MAŞA : Cannondale Ultra Carbon
ARKA AKTARICI : Shimano 105
ÖN AKTARICI : Shimano 105
VİTES KOLLARI : Shimano 105
RUBLE : Shimano 105 10 speed, 12-27
ZİNCİR : Shimano 105
AYNAKOL : Shimano 105 Triple, 30/39/50
ORTA GÖBEK : Shimano 105
FREN ÖN / ARKA : Shimano 105
FREN KOLLARI : Shimano 105
ARKA GÖBEK : Shimano WH-RS10
ÖN GÖBEK : Shimano WH-RS10
GİDON : Cannondale C3
BOYUN : Cannondale C4, 31.8mm
FURÇ TAKIMI : FSA Orbit Si
SELE : Fi'zi:k Pave Sport
SELE BORUSU : Cannondale C3 16mm offset, 31.6 x 300mm
JANT : Shimano WH-RS10
JANT TELLERİ : Shimano WH-RS10
LASTİK : Vittoria Zaffiro, 700x23c
JANT EBATI : 28"
MATARYEL : Alu
AĞIRLIK : 8.4 Kg

Aralarındaki fiyat farkı 300 euro ama ben ilk bisikletin fiyatı üzerine 1 euro bile vermek bile istemiyorum açıkcası..Benim kullanım amacım şehir içi ulaşım ve spor eğlence,sadece almışken biraz iyi olsun istiyorum.sizce bu bisikletler ihtiyacımı karşılar mı özellikle birincisi?

Not: Tiagra ve 105 arasındaki farklar nelerdir?Kalite,dayanıklılık,kullanım alanları,talep vs.Biraz ayrıntılı açıklarsanız memnun olurum,yani sadece 105 tiagradan iyidir demek yetmiyor,konudan anlayan arkadaşlarımız varsa biraz açıklayabilirler mi? (Shimano yol takımları karşılaştırması yapıldı ama modellerin birbirlerine göre üstünlüklerinden ve teknik verilerden pek bahsedilmemiş,bu yüzden bu konuyu açmayı doğru buldum.)

Teşekkürler.

Scudo

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Çok güzel bir konu açmışsın ama kimse bilgisini paylaşmamış...

• Beğen
Tepkiler: alper yazıcı

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
konu 2. dünya savaşından kalma gibi göründü gözüme, 5 yıllık hortlama kolay değil :D

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çabuk

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
Konu 3 yıl sonra bir daha hortlasın. Bence yararlı bir konu çünkü. Bende Synapse tiagra 2016 almak istiyorum ama 105 ile arasında kaldım. Yıllardır süren ikilem devam ediyor sanırım. Synapse kullanan varsa biraz bilgi verirse sevinirim. :D

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Tiagra ile 105 arasinda kalmissiniz. Brncr tiagra ve 105 sorun.

Not: 11li oldugu icin 105 almanız ileride hem satarken hem sistemi yukseltirken sizi kara gecirir.

Murat Ak.

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
Hocam bence bunu bütçenize göre belirleyin ve bisikleti ne amaçla kullanacağınıza göre değişir. :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Synapse türkiye yolları için ideal bir bisiklettir aynı specialized roubaix ve trek domane gibi fakat 2010 sonrası modellerine bakmanızı tavsiye ederim ek olarak 3. kullanıcı olmayın ;) :D

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim yorumlar icin. 105 bütçemi ve amacımı biraz aşıyor gibi disc tiagra alıcam sanırım. Hem rengi biraz daha çekici geldi. :D

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Ocak başında gözü karartıp karbon-fiber kadrolu bir Synapse 105 sahibi oldum.

Öncesinde kullandığım Cannondale CAAD10 beni fazlasıyla memnun etse de, Synapse pürüzsüz sürüş hissi ve yol bisikletinden beklenmeyecek konforu ile bir başka.

Tercihiniz endurance tarzı bir bisiklet ise Synapse yapabileceğiniz en mantıklı tercihlerden biri.

Daha önce 10'lu sistem 105-5700 ve Campagnolo Veloce çekiş sistemlerini kullandım. Güncel 11'li 105-5800 her ikisinden de bariz şekilde daha seri. Bir kere alıp uzun dönem kullanırım düşüncesindeyseniz, imkanınız da elveriyorsa 5800'ü tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Petrovic

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
Bende çok istemiştim ama hem delta bisiklette uygun boy yok hemde bütçemi zorlayarak almaya çalıştığım tiagra modelinden 800 tl civarı fazla bir fiyatı var. Açıkçası kadrosu için istiyorum. Daha sonra birkaç yükseltmeyle üst seviyelere getirebilirim diye düşünüyorum. Sizinde yorumlarınızı duymak hoşuma gitti. Teşekkürler. @Sadettin Z.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Roubaix ve Domane modellerine de bakmalısınız bence. Roubaix neredeyse adına efsaneler yazılmış bir kadrodur. Domane ise bu iki bisikletten kadro olarak daha dik pozisyon sunuyor diye biliyorum.

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
roubaix ve domane rahat bulunabilen kadrolar olsa keşke. :( Ama fazla seçeneğim yok gibi görünüyor. Malum Türkiye'de hepsi mevcut değil. Karbon bir kadroya da şuanlık yeterli bütçem yok. Biraz zorlayıp 105 almaya çalışacağım bakalım :D Ve merak ettiğim bir şey var bu mekanik disk frenler nasıl, ne kadar performans alırım ?