Cannondale SuperX Carbon Rival 2013

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
Kargonun getirmesini beklemeden gidip UPS 'den teslim aldım :)

Eve getirdiğimde üstümü dahi değişmeden kutuyu açmaya başladım.Heyecan :) Bu yüzden resimler biraz sonrasından başladı.Kutu içi demonte hali görüntülememiş oldum.

Kutu açılımı
Cannondale evrak çantası.İçinden dökümanlar çıktı.
Montaj için aletler: ( sadece pedal montaj anahtarı ve allenler gerekti.)
Ön tekeri ve gidonu monte ettikten sonra. Gidon henüz ayarlı değil.
Frenler ayarlı.
SPD pedallarım var, ancak bu dropbar'a ve farklı tutma pozisyonuna alışıncaya kadar geniş welgo pedal kullanacağım.
sol pedalı taktım.
Ve sağ pedal.
Frenler
Fizik tundra sele
ve Bitmiş hali.(bundan sonra reflektörleri monte ettim)
Gidon
Arka attırıcı
Aynakol(FSA Gossamer)
Reflektörler ve zil
Teker seti için garanti ve dayanıklılık,estetik...gibi tüm testlerden geçtiğini bildiri belge (Fulcrum racing 7 CX)
Manuel
garanti belgesi:

Bisiklet heyecan verici. İşçilik ve donanım "ben buradayım" diyor.Çok hafif (pedalsız 8.5 kilo sanırım) Bundan öncesinde en
hafif bisikletim 10 kiloyu geçiyordu.Hızla omuza alıp koşulabiliyor.Denedim. Tek lle çok rahat kaldırılıp taşınabiliyor.
Drop bara çok çabuk alıştım.Fren kollarına da. Vitesler doğal olarak alıştığımızın çok dışında. Arka vites çok kolay geçiyor( Double tap)
Kısa itme dişliyi küçültüyor, uzun itme büyütüyor.Ön vites daha sert.Alıştırmak gerekecek.
Yarın uzun yolda test edeceğim.
Dişli oranları korktuğum gibi olmadı.Kolaylıkla yüksek kadanslarda kullanılabilir.36/26 çok rahat bir oran. Ayrıntıları yarın yazacağım.

Tüm dostlara gönüllerinde yatan bisikleti diliyorum.
Dostlukla.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayırlı olmasını dilerim. Allah kazasız belasız bol pedallı güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Maşallah , delikanlı çok yakışıklı. Güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: laciverti
Tepki
42
Bisiklet
Kron
Cannondale ise sorun yok.. gerçekten çok güzel görünüyor. bol pedallamalar :)

• Beğen

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Hayırlı uğurlu olsun abi, kazasız pedallamalar dilerim. :)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Abi uzun zamandır bekliyordun, en az senin kadar sevindim, güle güle kullan. :) Cayır cayır adeta, ben buradayım diyor namussuz. :p Madem konusu ayrı olarak buraya açıldı; maliyeti sormak istiyorum ben de. Vergi ödendi mi? Ödendiyse ne kadar? Toplamda masrafları kalem kalem yazman mümkün müdür laciverti abi?

E. Erdi

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Giant
Sonunda kavuştun hocam bisikletine. 10 numara bisiklet gerçekten, beklediğine değmiştir herhalde :)

Kazasız belasız hayırlı pedallamalar :)

• Beğen

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Şu alet çantası kutu içeriğine mi dahildi acaba?

Birde eğer sakıncası yoksa tabi, ürünün tutarı, kargo ve vergi gibi ( varsa diğer masraf kalemlerini ) paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepki
25
Bisiklet
Focus
Hayırlı olsun Ufuk abi kazasız belasız sürüşler dilerim.Müthis görünüyor siyah beyaz olması da benim gibi bir Besiktas fanatigi icin ayrı bir görsel sölen.Deneyimlerini merakla bekliyor olacağım.

• Beğen

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
Alet çantası :) bisiklet markaları (2 adet scott ve bir adet cannondale aldım son 5 yılda, hatırı sayılır paralar ödedim, bir allen anahtarı dahi yollamadılar.:))))))

(O alet çantası benim. 4 yıl kadar önce almıştım abd de bir bisiklet mağazası internet şubesinden.
Bisiklet için gerekli her alet var içinde.)

Bisikletin fiyatı ve vergi sorulmuş:

Delta bisiklet üzerinden aldım. yani onlar benim için getirdiler ve sattılar.( liste fiyatına indirim oldu bir miktar)

Yurtdışı tüm sitelerde fiyat aşağı yukarı aynı. Delta da o fiyat çizgisinde, belki biraz daha aşağısına verdi.

Bu arad euro ve dolar artışından etkilenmedim. 2 ay önceki kur ve pazarlık fiyatından aldım.

İbrahim, teşekkür ederim.:) Bir gün birlikte binelim bisikletlerimize.Bakarsın buralara tatile gelmişsin.:)
Mutlaka.

İyi dileklerini yollayan tüm dostlara teşekkür ediyorum.

Tepki
25
Bisiklet
Focus
@laciverti

Süper olur tatil&kısa tur birlikte.Ben şimdiden kondüsyon çalışmalarıma başlayayım kolay olmayacak sizi takip edebilmek:)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Sonunda bizler de kavuştuk bisikletine Ufuk Ağabey, heyacanla bekliyorduk hepimiz. Uzun bir test yazısı ve bolca fotoğraf istiyoruz.
Turlarda kullanacaksın bildiğim kadarıyla, uzun inişlerde rahatlık açısından ilave fren kolları kullanmanı öneririm. Ebayde kolaylıkla bulunuyor fakat Türkiye'de rastlamadım henüz. Benim bisiklette var, daha öncekine de kendim takmıştım montajı çok kolay.

Kazasız belasız kullanmak üzere, hayırlı olsun...

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
makine güzel...pedal sonra spd olabilir ayna kol iki yaprak rampalarda çalışmak lazım ...evet ufuk bey darısı benim başımada benim makine ciddi pahalıdır zannedersem ..

trgon cyclo cross bike iki yaprak 50 diş..

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
@Tolga Günsezer

Çok teşekkür ediyorum Tolga, ilave fren kollarına gerçekten gerek duyuyorum, bunun için bakındım bile. Ebay e de bakmalıyım demek ki:)

İnceleme sonuçlarını yazacağım.

Dostlukla.

Dropbara çok kolay alıştım. Rival double tap da çok kullanışlı. Alışamadığım fren kolları. (Ellerim küçük , kol ayarını yapacağım yarın, belki kol yaklaştığında daha rahat olacak) üstten tutarken yeterli güç uygulanamıyor bu pozisyonda ( merkeze yakın basınç gücü artırmıyor, kol uç kısmına basınca güç bir hayli artıyor, ama bunun içinde eli aşağı indirmek gerekiyor. :)
Bu akşam 1, 5 saat kullandım, yüksek kadanslara ve hızlara çok rahat çıkılabiliyor. Yormuyor.Ani ivmelenmesi çok iyi .

Dişli oranlarına hayran kaldım.46/ 11 de dahi rahat kullanıyor, ancak yüksek kadans hedeflediğim için 36/ 14 de kullanıyorum. Aynakol (FSA gossamer) çok çok iyi.Bisiklet rijid, güç kaybı yok.Bu da konfordan taviz demek:) Amacı performance olduğundan sorun değil benim için (konfor düşünen
arkadaşlara cromoly öneririm, esniyor karbona kıyasla.Ancak karbon gidon varsa titreşimi ele yansıtmıyor)

Hafiflik gerçekten hissettiriyor kendisini.Yokuşlara tırmanmak belirgin kolaylaşıyor.
Teker seti şu ana kadar kullandığım en güzel set. Fulcrum racing 7 CX çok başarılı.

Değişik pozisyonlarda ani dönüşler, atraksiyonlar yaptım, kaymıyor tekerler ve bisiklet çok stanil, dengeli. Düşecek, kayacak şeklinde bir his vermiyor.Oturuş pozisyonu da buna katkı sağlıyor , yarış kadar olmasa da üstüne yatıyorsunuz bisikletin ( dropbar ) gidon alçak seleden , bu stabilite ve aerodinami sağlıyor, düz gidon lehinde aksini düşünürdüm, değilmiş , güven veriyor.

Maşa açısı oldukca az( cyclocross :) , bu ciddi ataklık sağlıyor ve dönme yarıçapını ciddi küçültüyor. Daracık yollarda dönüşü rahatlıkla yapıyor sürücü.

Gelelim seleye. Fizik Tundra 2. Çok sert bir sele , rijid. Esneme yok. Rahat selelere alışmışım ben. Pedli taydla kullandığım halde bisikleti ciddi hissettim . Ama direneceğim alışmak için.

İspanya da decathlondan aldığım Btwin count 14+ bisiklet bilgisayarını monte ettim bu gece. Hız ve kadans bilgilerini de geçebileceğim.

Yarın gene 1.5 saatlik tur ve cumartesi büyük tur yapacağım. Ayrıntıları tekrar yazarım.

Kudret Bey, teşekkür ediyorum. Darısı başınıza, en kısa zamanda siz de kavuşun.

O bisikletin de hatırı sayılır fiyatı olmalı. Dişli oranlarını dert etmeyin. Alışılıyor. Bu cumartesi uzun turda uokuşlara tırmanacağım, ayrıntılı bilgiyi ondan sonra verebilirim.

Dostlukla.