Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cannondale six13ü boyamak

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında cannondale tarafından paylaşıldı.

1. cannondale

cannondale Yeni Üye

Merhaba.
    yaklasık 1 haftadır bisikletimi boyamayı kafaya koydum ve nasıl yapacagımı dusunuyorum. Almanyada yasıyorum ve bir cannondale six13üm var. 1 ay önce aldım ve onu Golden Sparkle a boyamak istiyorum. Bisiklete acıkcası cok ciddi bir miktar odedigim icinde kıyamayıp spreyle boyamak gibi bir ise girmedim henuz ama burada bisikleti boyatmak custom bir bisiklet yaptırmak kadar pahalı o yuzden is basa dustu. bisiklet neredeyse tamamen karbon ve acıkcası bunu nasıl o renge boyayacagım konusunda bir fikrim yok. Burada kime sorduysam 2 3 aynı ismi aldım ve fiyatları oldukca yuksek. Gercekten cok iyi yapıyorlar ama neredeyse 1 bisiklet parası vermek istemiyorum. Bisikletimi nasıl kendim boyayabilecegim konusunda fikri olan birileri var mı acaba. üzerindeki boyayı nasıl kaldıracagım nasıl boyayacagım gibi seyler yada dikkat etmem gereken birsey. Gercekten kafaya koydum standart rengi beni mutlu etmiyor. Golden sparkleda golden sparkle yani :D bir kac belki grafiti bile olur üzerine yada ufak cıkartma.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Cannondale, öyle güzel bir bisikletin var ki yerinde olsam orjinalliğini bozmamak için dokunmazdım bile. Metalden bir alet olsa, elektrostatik boya önereceğim, boya sökücü (remover) ile boyayı kaldır diyeceğim ama karbondan bunlar işe yaramaz. Hele hele boya sökücü kullanırsan asit olduğu için kadronu kullanılmaz hale bile sokabilir. Zımparalarsan çok çok ince bir zımparayla bir kaç gününü vermen gerekebilir. Bana kalırsa ya boyatma, ya da bu işi doğru ekipman ile özenerek ve hatasız yapabileceğine inandığın bir ustaya emanet etmelisin...

3. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    yeni aldığını söylemişsin, merak ettim neden istediğin bir renk almadın? halil'e katılıyorum orjinalliğini hic bozma , birkac cıkartmayla görüntüsünü değiştirmeyi dene ..
    sevgiler.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    millet cana almak için çıldırıyo sende rengini beğenmemezliik ediyon gözünün yağını yüyeyim yapma böle şeyler...ayrıca karbon boyaman öle speyle felan olmaz özel düşükj sıcaklık fırınlarında karbonu bozmadan sertleşen boyalar yada fırına ihtiyaç duymayan oldukça yüksek yapışma özelliğine sahip boyalar gerekir bunlarda sen bulamassın bulsanda uygulamaya çalışmanı önermem çünkü geri dönüşü için o büyük bisiklet paralarını verirsin ve dahada pahalıya gelmiş olur...

5. cannondale

cannondale Yeni Üye

tesekkurler herkezin ilgisine. Neden istediğim renk almadım cunku istediğim renk özel bir renk custom bisiklerde olabilecek bir renk. Bilmem bu rengi biliyormusunuz. googleda "golden+sparkle" yazarak grafiklerde aratırsanız bu renge ulasabilirsiniz. şehirde kullandığım başka bir bisikletim var onuda baska bir sparkle renge boyamak istiyorum. ki bu renk özel bir renk oldugu icin birseyi magazadan vs satın aldıgınızda bulmanız mumkun degil. hele ki bisiklette. Dediğim gibi kendim yapamazsam artık kıyıp paraya profesyonel birine verecem. Hayalim bisikletimi alınca gerçekleşti ama rengi tutturamadıgım icin henuz tam gerceklesmıs degıl. o yuzden bu kadar diretiyorum :D Peki 1 soru daha alüminyum üzerinden boyayı nasıl sökebilirim bu konuda bir bilgisi olan var mı?

acumur bunu beğendi.
  6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye'de boya sökücü diye satılıyor. Yapı marketlerin boya bölümlerinde remover adı altında bulabilirsiniz. Asidik bir madde. Boyanın üzerine bolca uyguluyorsunuz, boyayı kabartıp dökülmesini sağlıyor. Eldiven kullanmanızı tavsiye ederim bu işlemi yaparken. Daha sonra da selulozik tiner ile temizliyorsunuz zemini. Miss gibi oluyor :).

7. cannondale

cannondale Yeni Üye

sagol haliliozturk bulmaya calısayım oyle birseyler ama burada bu almanların belirli standartları var bizdeki gibi degil türkiyeden türk markası olarak ithal ettikleri çamaşır suyu bile türkiyedekinden farklı aynı değil yani bakalım nasıl bulacaz hele tiner çok zor ruhsat isterler burada onun için :D ama alimünyumdan dediğin şekilde sökebiliyorsak bir "türk" olarak her ürlü icadı denerim :D

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sadece aluminyumdan değil her yüzeyden boyayı söküyor gerçekten süper birşey :)

9. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu arada cok merak ettim de aletin bır resmini koyabilirmiydınız acaba orijinal ve olursa boyanmıs halını

10. cannondale

cannondale Yeni Üye

ok burgazz boyattıgım zaman yollarım resimlerini. Dun biryerle baglantıya gectim. pimp my ride işi yapıyorlar. :D custom araba modifikasyonu yapan bir firma. 300euro istiyorlar butun islemler icin. Yapacakları boyayıda gordum acıkcası inanılmaz olacak. Biraz daha arastırma yapacam sonrada karar verecem normal ve boyandıkdan sonraki halinin resimlerini tabiki gonderirim.