Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale, Scott, Trek, Carraro, Whistle ...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gezenoglu tarafından paylaşıldı.

1. gezenoglu

gezenoglu Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar, tecrubelerinizden faydalanmak adina sizlerden fikir almak istiyorum.
    Oncelikle neden iyi donanima sahip bisikletler cirkin renklere sahip olmak zorunda? :/

Bir suredir yaz donemi icin almayi istedigim bisikleti ariyorum fakat sinir hastasi olmak uzereyim. Gidondan kilitli masa olsun, komp. iyi olsun, lastik oyle olsun sele boyle olsun derken iyice aklim bulandi.

Birkac sorum olacak nacizane, fikrinizi alirsam daha net dusunmeye baslayacagim sanirim.
    Carraro CR-X 912 goruntu itibari ile hosuma giden bir bisiklet, donanim olarak ta benim icim yeterli, fiyatinin uygun olmasi da cezbediyor fakat kataloglarda goremedim bu bisikleti. Acaba distrubitor firma kendisi mi topluyor boyle urunleri Turkiye icin?

Tercihiniz Carraro 912,Cannondale F8,Whistle 1160D arasindan hangisi olurdu?
    Bisiklet icin ayirdigim rakam 1500 lira. Bu 3 urun disinda da fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim.

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Açık konuşmak gerekirse ben olsam Cannondale F8'i direk elerim. Neden dersen, donanım olarak diğer iki bisiklete göre açık ara daha alt seviyede ve mekanik disk frenlerde cabası. Sırf kadrosu iyi diye Cannondale'ye bu para verilmez. Whistle Miwok 1160D ve Carraro 912 ye bakacak olursak Whistle Miwok 1160D'de full Deore set var, XCR maşa var ve donanım olarak Carraro'dan daha iyi. Ama Whistle 1160D 2011 model bu yüzden rahat bulunabilir bir model mi arasını bilemiyorum. Carraro 912'nin Whistle'a göre tek avantajı 2012 model olması olabilir. Bu yüzden benim sıralamam;
    1-Whistle Miwok 1160D
    2-Carraro 912
    3-Cannondale F8 şeklinde olurdu.
    Ama ben mutlaka dünya markası bir bisiklete binmek istiyorum diyorsan ben sana aşağıdaki Scott'u öneririm. Aşağıdaki Scott kadro olarak Cannondale ile aynı seviyede ancak donanım olarak Cannondale F8'den çok daha iyi.
    http://www.bikeandoutdoor.com/?scot...D=245&Tur_ID=792&part=urun_detay&Urun_ID=8995

3. gezenoglu

gezenoglu Yeni Üye

Seviye:
    Cok tesekkur ederim. Scott'i da listeye ekledim.

4. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cannondale alacaksanız F8 yerine bütçeyi biraz daha zorlayıp SL4 alın bence..

5. gezenoglu

gezenoglu Yeni Üye

Seviye:
    Tesekkur ederim oguzhan, SL4 u de arastiracagim. Bu arada hangi modeli tavsiye ediyorsun? 2011/2012 ?

6. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben 2011 aldım ve çok memnunum, 2012 yi bilmiyorum, incelemedim. Yanlış yönlendirmek istemem. Sen 2012ye de bir bak fiyat/donanım karşılaştır, hangisi kafana yatarsa. Çok fazla bir fark olacağını sanmıyorum. Donanımda çok fark yoksa ve tam tersi arada fiyat farkı varsa sırf 2012 diye fazladan para verme bence..

7. gezenoglu

gezenoglu Yeni Üye

Seviye:
    Bir konu daha var danismak istedigim. Gun gectikce arastirdigim bisikletlerin uzerlerindeki donanimi begenmemeye basliyorum. Gidon,bogaz,vites,sele,sele borusu vs kesin degistiririm diye dusunuyorum. Hal boyle olunca bir bisikletin uzerindeki donanim onemsiz kaliyor ve dogrudan kadrosuyla ilgilenmeye basliyorum. Bu konuda onerebileceginiz bir bisiklet var mi? Kadrosu saglam ve yeterli fakat diger donanimlari kayda deger olmayan. Demek istedigim aldiktan sonra parcalari degistireceksem neden kullanmayacagim parcalara fazla para vereyim ki?

8. Can_87

Can_87 Yeni Üye

Aynı düşünce bende var hocam ve sanırım Trek 3700 alıcam,zamanla donanımları yükseltcem. Eğer bütçen fazla ise Trek 4300 öneririm. 4300 den 6900 modeline kadar kadro aynı, sadece bileşenlerin kalitesi değişiyor. Zaten donanımları değiştirceksin. O yüzden ben Trek 4300 derim.

9. gezenoglu

gezenoglu Yeni Üye

Seviye:
    Tavsiyen icin tesekkur ederim Can. Trek 4300 u arastiracagim. En mantikli karari vermek istiyorum. Bakalim hayirlisi

10. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    2012 Model "TREK 4300 Disc" sahibiyim yaklaşık 600 Km de ve çok memnunum kesinlikle öneririm kadroda sağlamlık arıyorsan tavsiye ederim.

11. gezenoglu

gezenoglu Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar degerli fikirleriniz icin cok tesekkur ederim. Tur yapacagim icin mtb den vazgectim Whistle Guipago alacagim. Daha sonra mtb alacagim zaman tavsiyelerinizi degerlendirecegim. Tesekkurler