Cannondale quick cx?

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Merhabalar bu bisikleti kullanan arkadaşlar var mı? Nasıldır, şehir-tur için uygun mudur?

(link)

Scudo

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
Quick serisi herzaman hoşuma gitmiştir fakat sub40 yada sirrus kadar atak olmadığını söylüyorlar .arka üçgenin tasarımı quicklerde konforu arttırmak için diye biliyorum

Konu eski farkındayım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@metalikfb Quick serileri gerçekten çok hoş oluyorlar. En keyif veren şehir bisikleti modelleri diyebilirim. Sub 40 için henüz bir fikrim yok fakat Sirrus kadar atak olmamaları konusuna henüz denk gelmedim. Lâkin her ikisi de güzel bisiklettir.

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
@BF Okuru açılar dikkatli incelendiğinde quick in çok atak olmadığı anlaşılır.ki üzerine de bindim quickin çok atak olduğunu söyleyemem.ama kesinlikle çok iyi bir gezi bisikleti

Sub40 meselesine gelirsek sub kelimesinin açılımı bile hıza odaklı bisiklet demekti galiba

BurakS

Aktif Üye
Tepki
176
Bisiklet
Cannondale
Quick hız ve fitnessdan ziyade tam şehir bisikletidir ama scott sub serisi de farklı değil, açıları benzerdir, hatta sub 40 daha 1 sene önceye kadar hayli kalın 37x700 lastiklerle geliyordu, Quickler hep 32 idi. Ben bisiklet alırken sub serisine de bakmıştım zamanında, kaynak işçiliği cdale kalitesine uzaktı hatırladığım kadarıyla, şimdi bilmiyorum aynımı durum.

Quickin en sevdiğim yanı arka üçgenin sağladığı konfor, anti-vibration tekniği ve ilginç dizayn iş yapıyor gerçekten, 80-85psi ile 55-60 psi arasında hiç titreşim farkı alamıyorum emilip gidiyor titreşim, takırdamalardan anlaşılıyor basınç
basınç olduğu.

1438768896065-1575101977.jpg 1438769005965742304895.jpg
Ön tarafı çok sert yalnız uçurum var arada, onu da suntour swing shock 700c veya olmadı iyi bir karbon maşa ile çözmek istiyorum bakalım.

Sirrus elite serisi ayrı dünya, onların işte açıları ve ağırlığı farklı biraz sub ve quick serisinden, fiyatı da öyle. Hızlı hissettirmesi ve ataklık farkı normaldir.

• Beğen
Tepkiler: Aseuz ve metalikfb