Cannondale Quick CX gibi bisiklet varmı?

Tepki
0
Merhaba herkese,
son zamanlarda bisikletlere tekrar bir merak saldım ve araştırıyorum epeydir. Kağıt üstünde özelliklere bakınca bak bak bitmiyor.

Birçok bisiklet düşündüm şimdiye kadar Bianchi Hero, Salcano ng303 sd, Kron xc1000 en çok üstünde durduğum bisikletler oldu fiyatları dolayısıyla.

şöyle bir bakınca şu da olsun bu da olsun dedikçe 1.5milyar üstünü görüyorsunuz bir anda. Geçen hafta Delta Bisiklet Ümitköy şubesine gittim ve bisikletleri yakından inceleme fırsatı buldum. Kullanmadan önce tiplerine ve özelliklerine bakıp 1-2 tanesini denedim. Corratec marka bir dağ bisikletini denedim önce, sürüşü pek keyif vermedi. Şimdiye kadar sürdüğüm sıradan bisikletlerle çok farklı gelmedi açıkçası. sonrasında vites sistemi farklı olan cannondale quick cx deneme imkanım oldu. Görünüşü oldukça sıradandı ve 8 vitesli özel bir sistemi vardı. fren olarak ta v-fren kullanıyordu yani bakınca pek albenisi yoktu benim için. İş sürmeye gelince ise durumlar değişti, bisikletin sürüşü oldukça keyifliydi, kullanımı çok rahattı belki de yol bisikleti olduğundandır bilmiyorum ama tek kelimeyle hayran kaldım. Fiyat olarak ta sanırsam 879€ gibi bir fiyatı vardı. o an alabilme imkanım olsa alacaktım, o derece etkilendim.

Şimdi bu bisikleti almak hala aklımda var ama imkanları oldukça zorlamam gerekiyor. Bu bisikleti bana aratmayacak kalitede, sürüşü konforlu, fazla ağır olmayan bir bisiklet arıyorum. Bu işte yeni sayılırım, hobi olarak kullanacağım ve genelde şehir içinde kullanacağım. Belki zorlarsam Çayyolu'ndaki evimden Bilkent'e kadar bisikletle gidebilirim. Cannondale alırsam bu kez de 8 vitesli olduğundan Bilkent kampüsüne tırmanışta zorlanabilirim herhalde. Yol bisikleti konusunda bilgili arkadaşlardan öneri bekliyorum. 400€ + 300tl taksitli olarak fazla zorlanmadan ödeme imkanım var. Hangi bisikletleri önerirsiniz arkadaşlar??

Scudo