Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale Quick 4 ? Specialized SE ? Karbon maşa ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kaan KULAKAÇ tarafından paylaşıldı.

1. Kaan KULAKAÇ

Kaan KULAKAÇ Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Merhaba abilerim kardeşlerim . Uzun araştırmalarım sonucunda okulu bitip yanıma atanan abimle yaylalarda sürmek için dağ bisikletinde karar kılmıştım. Salcano insomnia 30. Fakat 40 bin öğretmenin hepsini devletimiz doğuya gönderince kpssde derece yapan abimde bir köy okuluna atandı hayaller de suya düştü :)
    Uzun lafın kısası 1 ay köyde mtb sürmektense 11 ay kocaelide asfalt yollarda sürmek ve şehirler arası turlara çıkmak için şehir-tur kategorisine karar verdim. Gözüme kestirdiğim bir-iki bisiklet arasında cannondale q4 ve spec. sirrus elite de var ancak ikisinin arasındaki fiyat farkının nerden kaynaklandığını anlayamadım. Acaba karbon yada alüminyum kalitesinde farklılık olabilir mi? Olsa da bu fark aradaki fiyat farkına değer mi? yardımlarınızı bekliyorum ve öncelikli isteğim donanımdan öte sağlam ve hafif kadro. Bilgisi olanlar 2 kelime de olsa yazarsa havalara uçarım :) Teşekkürler şimdiden. Hadi bana bir bisiklet alalım artık :alkis:

2. fatih uygun

fatih uygun Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bir sse kullanicisi olarak siddetle tawsiye ederim alet yolda yag gibi akio karbon masa ise enfes butun titresiimi emio sanki amrtisor war gibi ama hizdan kesinti vermiio her pedala vurmada kafa atio resmen sahlanio :)) bu arada canondalede ki fiyat nedirki ve masa carbonmu ?sse suan 2200civari

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sirrus Elite'in fiyatındaki fazlalığı aşağıdakilerle açıklıyorlar;

Ar-Ge bağlamında biraz daha özenilmiş bir model SSE ve bu seviyede en çok tutulan model denebilir. En azından benim en çok gördüğüm iki modelden biri. Diğeri de Trek'in FX serisi.

4. fatih uygun

fatih uygun Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Katiliorm bu katagoride ya sse yaada trek fx serisi ozelklde 7.5

5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Cannondale de çok sağlam bir markadır, özellikle quick 4 benimde bir aralar aklımı kurcaladı, özel örüm jantları, karbon maşası, agresif kadro ölçüleri (özellikle 2 teker arasındaki mesafe birbirine çok yakın), yanılmıyorsam mat boya vs. benim dikkatimi çeken özellikler. Tabikide sse de sıkıntı yaratmıyıcaktır, oda güzel bir seçenektir, özellikle aktif pedal bayiileri bir müşteriyi asla madur durumda bırakmıyor. Kısacası gönlünüzden ne geçiyorsa onu alın derim ben.

6. E. Erdi

E. Erdi Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Cannodale Q4 ile aynı özelliklere (karbon maşa dahil) sahip ve fiyatı bir tık altta olan Giant Escape 1'i de sıkıştırayım bu karşılaştırmaya. Kalite bakımından bu 2 markayla rekabet edebilecek düzeyde Giant.

7. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    karbon maşaya bagaj takılıyor mu tam olarak bilemiyorum ama uzun soluklu bir tur yapacak olursan bu durumu da göz önünde bulundur.

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    1 değil de 0 daha uygun olur bence. Fuji Absolute 1.3 de kafadan rakip bu modellere.

http://www.sedabisiklet.com/2013-fuji-absolute-1-3.html/

9. Kaan KULAKAÇ

Kaan KULAKAÇ Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Kusura bakmayın geç cevaplıyorum otobüste olduğum için okula dönüyorum. Cevaplarınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum çok sağolun :) sse nin neden pahalı olduğunu ahmetcan kardeşim sayesinde anladım yaşın benden büyük mü göremlyorum şuan kusura kalmazsın inşallah :) Ancak sürüş zevki olarak cannondale ile arasında pek fark olmayacağını umarak cannondale almak lstiyorum ama bu mantıkla düşünürken cannondale ile sedona 321 arasında hissiyat farkı olmazsa kahrolurum heralde :( Keşke cann q4 sahibi birisi çıkıpta yolda nasıl aktığını yol tutuşunun ne kadar iyi olduğunu pedala her basışında gazdan benzine çevrilmiş araç gibi zıpladığını anlatsa da içim tamamen rahatlasa. Çok ihtiyacım var şuan :) Tekrardan çok teşekkürler hepinize otobüsten inince E.erdi ve Utkusener abimizin dediklerini de inceleyeceğim görüşmek üzere :)

10. rahmi kocaman

rahmi kocaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yol tutuş ve akıcılık konusunda fark bekliyorsanız; jant seti ve lastiklere bakmanız gerekiyor. Tekerler gitmeyince kadro da kurtarmıyor :) Zaten Sedona 321'iniz var bu durumda bisikleti yenilemekle sadece karbon maşa edinmiş olacaksınız. En azından beklentiniz doğrultusunda bir fark olmayacak, bence tabi..

Yerinizde olsam ona binmeye devam eder, üzerine biraz daha koyabildiğimde optimum bir yol bisikleti alır, turlara da 321 ile çıkardım.

11. Kaan KULAKAÇ

Kaan KULAKAÇ Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Yanlış ifade etmişim kusura bakmayın :) Sedonam yok sadece aynı kategorinin bir alt ürünü olduğu için fazla para veripte düşük kalite yaşar mıyım kaygısını kastetmiştim :)

12. BurakS

BurakS Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Biraz geç cevap veriyorum sanırım, aktif quick 5 kullanicisiyim bir ay kadar önce quick 4 ile bir kaç tur attım ve 2011 yazında 321 kullanmıştım.

Hiç uzatmadan şunu belirteyim 321den sonra bence bu bisikletlere geçmenin pek anlamı yok. yazin kullandığım 321 ile q5 arasında akıcılık olarak pek fark goremedim hatta 321in lastikleri daha iyiydi, schwalbe ile geliyor. Kenda kwickler özellikle islakta yetersiz. Tabi 35c yerine 32c oldugu için daha yüksek hız yapabilir.

Ne fark gördün dersen, q5in kadro işçiliği ve boyası kalite hissettiriyor, elcikler sele falan biraz daha iyi. kadro açıları daha konfora yönelik ve ugrasilmis gibi, s.a.v.e teknolojisi var arka ucgende, kadronun ömür boyu garantisi var. Birde ben oldukça hor kullandım, aldığımdan beri 1000kmden fazla yol yaptim ancak bisiklet hala granit gibi tok ve rijit, en çok hoşuma giden tarafı bu. 321den arka arkaya çok sert çukurlara girince ses gelirdi ufak tefek bunda hemen hiç yok.

Q4le Q5 arasında birkaç turda arada pek fark goremedim, bu tabi hoşuma gitmedi değil. Ancak sehirlerarasi stabilize yollarda 70psida q5 in gidonu çok titriyor ve zorluyor. Karbon maşali q4 illa ki vibrasyonun bir kısmını emecektir.

Fazla uzattım, ben olsam 321le devam eder, upgrade ederim.